DENİZLİ’DE MALİ MÜŞAVİRLER VE İŞ İNSANLARINA EĞİTİM VERİLDİ « World Turk

13 Temmuz 2024 - 13:36

DENİZLİ’DE MALİ MÜŞAVİRLER VE İŞ İNSANLARINA EĞİTİM VERİLDİ

resmin alt tagı
DENİZLİ’DE MALİ MÜŞAVİRLER VE İŞ İNSANLARINA EĞİTİM VERİLDİ
Son Güncelleme :

03 Şubat 2023 - 16:27

118 views

Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, e- Logo ve FAC Firmaları sponsorluğunda kahvaltılı eğitim programı gerçekleştirdi . Eğitim seminerinde Adli Muhasebe Uygulamaları ,Hile Denetimi , Belge ve İmzada Sahtecilik, Sorgulama ve Yalanı Yakalama teknikleri hakkında büro personellerine ve stajyerlere seminer verildi.

Türkiye’nin İlk Aktif Hile Denetim Şirketi olan Fraud Audit Corporation- FAC Bağımsız Denetim Bölüm Başkanı Mustafa KARABABA konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

FAC şirketleri , dünyada yaşanan hızlı gelişim süreci sonucunda şirket ihtiyaçlarının çeşitlenmesi, gelişmesi ve değişiminin yarattığı beklentilerin doğrultusunda İstanbul’ da kurulmuştur.

Fraud Audit Corporation-FAC, ulusal ve uluslararası platformda faaliyet gösteren Türkiye’ nin ilk hile denetimi şirketidir. Alanında uzman ekibimiz şirketlerin bağımsız denetim, kurumsallaşma, iç denetim, iç kontrol sistemlerinin kurulması, stratejik yönetim danışmanlığı, bağımsız denetim, hile denetimi, dava destek danışmanlığı konularında şirket ihtiyaçlarına çözüm üretmek için destek vermektedir.

Şirketlerin, genellikle büyüme aşamasında karşılaştığı gelişme ve değişimlerle birlikte artık bir sistem kurmak için  uzman desteğine ihtiyacı vardır.

Fraud Audit Corporation-FAC, bu noktada şirketlere destek vermekte, ihtiyaçları hızlı ve yerinde çözüme ulaştırmakta, şirketlerin kayıplarını minimize etme, kar payını, pazar payını, artırma, misyon, vizyon, hedef ve stratejilerinin belirlenmesi ve büyüme gibi hedeflerini gerçekleştirme noktasında uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. “GÜVEN AMA KONTROL ET ” çünkü GÜVEN BİR DUYGUDUR, İNSANIN OLDUĞU YERDE HİLE VARDIR diyerek vurgu yaptı.

Fraud Audit Corporation (FAC) Yönetim Kurulu Başkanı Adli Muhasebe Uzmanı Dr. Baki Toraman’ın sunumuyla artan maliyet , dijitalleşen süreç hakkında konuşarak hileden korunma ve etkin bir hile denetimi için neler yapılması gerektiği,
. Bağımsız denetim,
· Kurumsallaşmak,
· İç kontrol sistemlerinin kurulması ve uygulanması,
· İç denetim ve kontroller,
· Dürüst kişilerin işe alınması,
· Hileden korunmaları konusunda eğitim verilmesi,
· Olumlu bir çalışma ortamının yaratılması,
· Etik kuralların geliştirilmesi,
· Şeffaflık ve dürüstlük kültürünün geliştirilmesi,
· Çalışanlarına destek programların oluşturulması,
· İhbar hattı,
· Ani denetimler ile yapılacak çalışmalar, hileye karşı firmalar nasıl daha dirençli hale gelebilir konuların üzerinde durarak eğitim verdi .

Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odası başkanı MEHMET SARIGÖL ; 2000 yılında denetim  alanı ile ilgili birçok projenin hayata geçmemesiyle birlikte bugün sadece  Türkiye ‘de değil Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde   iş sektöründe farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalar sürdürdüğünü açıkladı.”Bizim amacımız Denizli’ ye ülkemize kurumsal ,yüzyılları bulan işletmelerimizi kullanabilirlik ve sürdürebilirlik sağlamak”diye ekledi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.