SELÇUK ÖZDAĞ MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY « World Turk

18 Nisan 2024 - 20:50

Gazeteci, haber ve program spikeri, seslendirmen

Nurgül Yılmaz

SELÇUK ÖZDAĞ MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY

SELÇUK ÖZDAĞ MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY
Son Güncelleme :

14 Kasım 2023 - 23:41

197 views

Çok uzun yıllar Manisa’da, kent halkı için politika yapmış, 28. Dönem milletvekili seçimlerinde ise Muğla’dan Gelecek Partisi Milletvekili seçilen; Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ,  Manisa ile ilgili hayallerini henüz rafa kaldırmadı. Selçuk Özdağ,   gazeteci Nurgül Yılmaz’ın “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday mısınız?” Sorusunun cevabını TBMM’deki çalışma ofisinde verdi.  Selçuk Özdağ; “evet adayım. Siyasi hayatımın Finalini, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yapmak istiyorum” dedi.

Özel Haber: Nurgül Yılmaz

Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ,  siyaset hayatındaki Finalini Şehzadeler şehri Manisa’da Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yapmak istiyor. 2011-2018 yılları arasında 3 dönem AK Parti’de Manisa Milletvekilli olarak siyaset yapan Selçuk Özdağ; son olarak 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Milletvekilliği genel seçimlerinde Millet İttifakı adayı olarak Gelecek Partisinden Muğla Milletvekili seçilmişti.  Seçimlerden sonra ise; Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir araya gelerek, TBMM yeni bir grup kurdu. Meclisin 6. Grubu olan  ve İki partiyi, Saadet Partisi  çatısı altında  birleştiren Meclis Grubu;  Gelecek Partisi’nden Selçuk Özdağ ‘ı Meclis Grup Başkanı’ olarak görevlendirdi.

“MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ADAYIM”

Selçuk Özdağ şu an TBMM’de Saadet Partisi’nin Meclis Grup Başkanı olarak görev yapıyor. Çok uzun yıllar Manisa’da Manisalılar için politika yapmış, 28. Dönem milletvekili seçimlerinde ise Muğla’dan Gelecek Partisi Milletvekili seçilen; ve şu an  Saadet Partisi’nin Grup Başkanı olan  Selçuk Özdağ,  Manisa ile ilgili hayallerini henüz rafa kaldırmadı.

World Türk TV  Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı ile Manisa  Temsilcisi ve gazeteci Nurgül Yılmaz, Selçuk Özdağ’ı TBMM’deki  çalışma ofisinde ziyaret etti. Gazeteci Nurgül Yılmaz; Selçuk Özdağ’a bu hayalini  ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday  olup olmayacağını sordu.  Selçuk Özdağ,   gazeteci Nurgül Yılmaz’ın “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday mısınız? Sorusunun cevabını; “evet adayım. Finalimi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yapmak istiyorum” şeklinde verdi.

“HER KESİMİN OYUNU ALABİLECEK TEK POLİTİKACIYIM”

Manisa ve Manisalılar ile bağlarını hiçbir zaman koparmadığını ifade eden Selçuk Özdağ; Manisa’da partili partisiz her kesimle ilişkilerinin olduğunu ve her kesimden oy alabileceğini, her kesim tarafından sevilip, kabul edildiğini dile getirdi.  Selçuk Özdağ, “her Kesimin oyunu alabilecek tek politikacıyım” dedi.

TBMM’de oluşturdukları grubu bozmadan, güçlü  bir ittifak ile seçime girmeleri halinde kazanmama şansının hiç olmadığını, bu seçimde Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni Cengiz Ergün’ün elinde çok kolaylıkla alabileceğini iddia etti.  Selçuk Özdağ; “Şu an ki Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün elinden belediyeyi alabilecek tek politikacı  benim. Oturur konuşur, anlaşılır.  Grubu bozmadan, güçlü bir ittifak ile  bu seçimi kazanabiliriz. Selçuk Özdağ isminden başka hiç kimse, Manisa’da  Ak Parti’den, MHP’den oy alması mümkün değil.  Benim yaptıklarım, yapacaklarımın teminatıdır. Benim her partiden oy alabilecek bir potansiyelim var. Benim her partinin oyunu alabileceğim bilinerek bu şansı; tüm Manisalıların, tüm STK’ların, tüm CHP’lilerin, İyi Partililerin, Saadet Partililerin, HDP’lilerin, Gelecek Partililerin, Deva Partililerin… Kısacası tüm siyasi partililerin değerlendirmesini istiyorum. Şehir; şehzadelerin, tarımın, kültürün, tarihin kenti ise, gelin Selçuk Özdağ ismi altında buluşturalım ve bu seçimi kazanalım. Manisa’yı kalkındıralım.” İfadelerine yer verdi.

“HER TEKLİFE AÇIK DEĞİLİZ”

Gazeteci Nurgül Yılmaz’ın ; “Selçuk Özdağ Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni alabilmek için her türlü teklife açık mı? Soruna ise Özdağ; “yok hayır. Her türlü teklife açık değilim. Bu yanlış anlaşılmasın. Bir kere grubumuz şu an 20 kişi, sayısını çoğaltacağız ve aday olacağız. Grup Başkanlığını da başka bir arkadaşımıza bırakacağız. Seçilinceye kadar  milletvekilliği görevini yürüteceğiz. Seçilirsek, milletvekilliğinden istifa edeceğiz. Sonrada parlamento da tarihi bir veda konuşması yapacağız ve Manisa’ya döneceğiz ve  Manisa’da, Türkiye’ye örnek olacak  hizmet ve belediye başkanlığı nasıl yapılır tüm herkese göstereceğiz. Her teklife açık değiliz. Şartlarımıza uygun ittifaklara açığız” dedi.

“FİNALİMİ MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK YAPMAK İSTİYORUM”

Selçuk Özdağ; “Bizim japonya’dan neyimiz eksik? Bizde yapabiliriz ve yapacağız. Yatırımlar, turistik tesisler, yollar, barajlar, tarihi, eğitimi, alt ve üst yapısı, arıtma tesisleri, Gediz, kadınlar, engelliler, yaşlılar ve gençler, yeni fabrikalar, işletmeler, gelir getirici yatırımlar, … Hepsini yapacağız. Milletvekilliğinden, grup başkanlığına uzanan yol. Bir faninin gelebileceği en güzel yerlere geldim. O nedenle yükseğinde gözüm yok. Ben hizmete talibim. Ben siyasi hayatımın finalini Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yapmak istiyorum.   Manisa’da hoş seda bırakıp, zamanı gelince çekileceğiz.” Diye konuştu.

“HER KESİMDEN OY ALACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM”

Manisa’da çok sevildiğine ve kendisine güvenildiğine  inandığını ve bu saygı-sevgiyi iliklerine kadar sürekli hissettiğine dikkat çeken Selçuk Özdağ; “2019 seçimlerinden bugüne ben hep bunu düşündüm, hem AK Parti’nin hem de İYİ Parti’nin tekliflerinden itibaren ben bunu düşündüm. O dönemde İYİ Parti’nin adaylık teklifini reddetme sebebim ise Sayın Genel Başkanımız Ahmet bey’e söz vermiş olmamdı. Kendilerine de bir kez daha teşekkür ediyorum hem Meral hanıma hem İYİ Parti tüm yetkililerine. Ben Manisa’da sevildiğime inanıyorum, oy alamayacağım parti yok, her partiliden oy alacağıma inanıyorum. HDP’lisinden MHP’lisine, AK Partilisinden CHP’liye İYİ Partiliye sevildiğimi ve her kesimden oy alacağımı düşünüyorum. Bugün bu konuda ciddi baskılarda görüyorum, arkadaşlarımız gelin Millet İttifakı adayı olun diyen çok arkadaşlarımız var. Ben de Şehzadeler kentinde finalimi Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yapmak istiyorum. Kazanınca da farkındalık göstererek Manisa Büyükşehir Belediyesini en iyi şekilde yöneteceğiz Allahın izniyle.”  Dedi.

“SELÇUK ÖZDAĞ İSMİ MANİSA’DA ARTIK BİR SEMBOL”

Selçuk Özdağ Ak Parti ve MHP’nin başını çektiği Cumhur ittifakının, yerel seçimlerde hezimete uğrayacağını, özellikle Manisa Büyükşehir Belediyesinde değişim arzusunun toplumun genelinde kendini gösterdiğini dile getirdi.  Selçuk Özdağ isminin Manisa’da artık bir sembol isim olduğunu ve her kesim tarafından tanındığını hatırlatarak; “Manisa Şehzadeler şehri.  Türkiye’nin cenneti. Bu şehir bu güzelliğine rağmen hak ettiği yardımları alamıyor. Hükümet ile belediyeler arasındaki problem devam ediyor. Cengiz Ergün Manisa halkının hak ettiği hizmeti veremiyor. Cengiz Ergün’ün yaptıkları da var, yapamadıkları da, yada yapmaya hiç niyetlenmedikleri de var. Seçilirsek; Manisa’nın sadece projeleri konuşulacak. Sosyal barış ve hizmette adalet konuşulacak. Sadece konuşulmakla kalmayacak, hemşerilerimizin gönlüne taht kurulacak. Manisa’yı hak ettiği hizmetlere kavuşturacağız. Yapılamayan yatırımları biz yapacağız ve halkın hizmetine sunacağız” görüşlerine yer verdi.

Selçuk Özdağ Kimdir ?

Selçuk Özdağ; 7 Ağustos 1958’de Konur’da dünyaya geldi. Babasının adı Halil, annesinin adı Hatice’dir. İlk ve orta öğretimini Ankara İncirli İlköğretim Okulu ve Ankara Gazi Lisesi’nde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Bölümü ve Manisa Gençlik ve Spor Akademisi mezunu olan Selçuk Özdağ, Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalında 1997 yılında yüksek lisans, 2003 yılında da doktora eğitimini tamamladı. 2012 Yılında ise Doçent oldu. Çalışma hayatına 1987 yılında başlayan Selçuk Özdağ milletvekili seçildiği 2011 yılına kadar çeşitli kurumlarda çalıştı.

Gençlik yıllarından itibaren sürekli siyasetin ve sosyal çalışmaların içerisinde bulunan Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın 1975 yılında genç bir üniversite öğrencisi olarak Manisa Ülkü Ocaklarında başlayan siyasi faaliyetleri, kuruluşunda etkin rol aldığı Büyük Birlik Partisinin çeşitli kademelerinde 17 yıl boyunca devam etmiştir. Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatından sonra BBP’den istifa etmiştir.

12 Eylül 2010 referandumunda Evet oyu için yoğun bir çalışma içerisinde bulunan Selçuk Özdağ, AK Parti’nin Kurucu Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühleriyle 11 Haziran 2011 seçimlerinde 24. Dönem Manisa Milletvekili seçilmiştir.

Bu dönem içerisinde TBMM Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği , TBMM Çevre Komisyonu Üyeliği, TBMM Darbeleri İnceleme, Araştırma Komisyonu Üyeliği, TBMM Soma Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu Üyeliği, TBMM Türkiye Macaristan ve Türkiye Kostarika Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkan Vekilliği, TBMM Türkiye Özbekistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, AK Parti Denizli İli Koordinatör Milletvekilliği, 2013 – 2014 AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı, 2013 – 2014 AK Parti Genel Merkez Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

7 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde 26. Dönem Manisa Milletvekili olarak yeniden TBMM’ye giren Selçuk Özdağ, 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçilmiştir. Kongre sonrası yapılan ilk MKYK toplantısında ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görevlendirilmiştir.

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen genel seçimde CHP’den milletvekili seçilmiş, 31 Mayıs 2023 günü istifa ederek yemin etmek üzere Gelecek Partisi’ne geçmiştir. Seçimlerden sonra  ise; Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir araya gelerek, TBMM yeni bir grup kurdu. Meclisin 6. Grubu olan  ve İki partiyi, Saadet Partisi  çatısı altında  birleştiren Meclis Grubu;  Gelecek Partisi’nden Selçuk Özdağ ‘ı Meclis Grup Başkanı’ olarak görevlendirdi.

Selçuk Özdağ’ın yayınlanmış 5 adet kitabı ve çok sayıda makalesi mevcuttur.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Kursu Öğreticiliğinden emekli olan Huriye Özdağ ile evli olan Doç. Dr. Selçuk Özdağ, iki kız çocuğu babasıdır.

#Haber #Gazete #SelçukÖzdağ #SelçukÖzdağSaadetPartisi #ManisaBüyükşehirBelediyeBaşkanAdayıSelçukÖzdağ #ManisaBüyükşehirBelediyesiSelçukÖzdağ

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.