NAZİLLİ DEVLET HASTANESİ FAKO İLE BAŞARILARA İMZA ATIYOR « World Turk

8 Aralık 2023 - 03:53

NAZİLLİ DEVLET HASTANESİ FAKO İLE BAŞARILARA İMZA ATIYOR

NAZİLLİ DEVLET HASTANESİ FAKO İLE BAŞARILARA İMZA ATIYOR
Son Güncelleme :

16 Mart 2023 - 18:31

190 views

Aydın’ın Nazilli ilçesinde vatandaşlarca Nazilli Devlet Hastanesine Göz Ameliyat Mikroskobu ve göz ameliyatlarında kullanılan FAKO Cihazının kazandırılmasının sevinci yaşanıyor.
Sağlık Bakanlığınca Hastaneye Göz Ameliyat Mikroskobunun gönderilmesinin ardından Nazilli’de bulunan iş insanları ve vatandaşlarda hastanede göz FAKO Ameliyatlarının yapılabilmesi için Bağışlarda bulunarak FAKO Cihazının kazandırılmasını sağladılar. NDH.sinde 9 Şubat’tan itibaren yapılan 37 katarakt ameliyatı başarıyla sonuçlandı.
Göz ameliyatlarında kullanılan cihazlarının hastaneye kazandırılmasının ardından hastanede görev yapmakta olan göz uzmanları Opr. Dr. Melih Duman ve Opr. Dr. Ali Cihat Aslan tarafından FAKO ve göz ile ilgili diğer ameliyatların yapılmasına başlandı.
NDH’sinde ameliyat olan hastalar memnuniyetlerini belirterek, “Nazilli Devlet Hastanesinden çok memnunum. Gözümdeki rahatsızlık nedeni ile Nazilli dışındaki Hastanelere gidip göz ameliyatımı olamıyordum. Hastaneye gelen yeni cihazlar sayesinde ameliyatımı oldum. Çok memnunum. Doktorlarımdan ve Ameliyathane personeli ile Servislerde bulunan sağlık personellerinden ayrıca Hastane Başhekimi başta olmak üzere Hastane yönetiminden de çok memnunum. Benim gözümü iyileştirerek sağlığıma kavuşturan doktoruma da çok teşekkür ediyorum” dedi.
Nazilli Devlet hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya’da, “Nazilli Devlet Hastanesi olarak, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek adına çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık Bakanlığımızdan gönderilen, son teknoloji Göz Ameliyat Mikroskobu vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Önceki cihazlara göre daha yüksek görüntü kalitesi sayesinde operasyonlarda oluşabilecek komplikasyonların önüne geçilebilecek. Alınan bu cihaz başta kurumumuza olmak üzere tüm vatandaşlarımıza hayırlara vesile olmasını diliyoruz.
Son olarak da hastanemize 15 hayırsever iş insanlarımızın ve vatandaşlarımızın yardım ve katkıları ile göz ameliyatlarında kullanılan son sistem FAKO cihazımız kazandırıldı. Hastanemizde bu cihazın kazandırılması ile göz hekimlerimizce FAKO Ameliyatlarının yapılmasına başlandı. Artık hastalarımız FAKO Ameliyatları için Nazilli dışındaki hastanelere sevk edilmiyorlar ve gitmiyorlar. Hastanemiz bünyesinde ameliyatlarını oluyorlar. Hastanemize FAKO Cihazının kazandırılmasına katkı sağlayan hayırsever iş insanlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Açıklamasını sürdüren Başhekim Uzm. Dr. Necati Akkaya, “Nazilli Devlet Hastanesinde vatandaşlarımıza daha iyi ve yepyeni hizmetler verebilmek için çalışmalarımız sürüyor. Son olarak, göz Ameliyat Mikroskobu ve göz ameliyatlarında kullanılan FAKO Cihazının kazandırılması ile birlikte uzman hekimlerimiz tarafından diğer göz ameliyatları yapılmaya başlandı. Uzman hekimlerimiz Opr. Dr. Ali Cihat Aslan ve Opr. Dr. Melih Duman tarafından 9 Şubattan itibaren yapılan 37 katarakt ameliyatı başarıyla sonuçlanırken hastalarımızın memnuniyeti hastanemiz adına son derece mutluluk vericidir. Yeni cihazlarımız başta hastanemiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.