TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI « World Turk

12 Temmuz 2024 - 11:48

TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

resmin alt tagı
TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Son Güncelleme :

17 Mart 2023 - 21:44

47 views

Tekstil Sektörü için Temiz Üretim Uygulamaları ve Yeşil Finans Bilgilendirme Etkinliği Düzenlendi

Üretim Uygulamaları ve Yeşil Finans” bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan yetkililerin de katılım sağladığı etkinlik Denizli Sanayi Odası’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan DSO Başkanı Selim Kasapoğlu, yönetime gelir gelmez yaptıkları ilk işlerden birinin Odada Sürdürülebilirlik Komisyonu kurmak olduğunu, çünkü sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüm konusunun sanayinin en önemli gündem maddesi olduğunu belirtti. Yeşil yatırımların yapılabilmesi için sanayicinin fon kaynaklarına ulaşabilmesinin önemli olduğunu bu nedenle EBRD ile katılımcıları buluşturduklarını ifade etti.  Yeşil yatırım ve dönüşümde enerjinin verimli kullanımına değinen Kasapoğlu, Denizli firmalarının bu alanda ciddi çalışmalar yürüttüğünü de sözlerine ekledi.

Programın ilk oturumunda TÜBİTAK-MAM uzmanları tarafından Temiz Üretim Uygulamaları Genelgesi’nin hava emisyonları, su tüketimi ve kirleticiler gibi konu başlıklarında tekstil sektörüne etkileri katılımcılara aktarıldı.

Programın ikinci oturumunda, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) temsilcileri, KOBİ’lere yönelik yeşil finansman ve yeşil dönüşüm için sağlanan destekler kapsamında bilgi paylaşımında bulundular. EBRD-Bilkent Üniversitesi işbirliğinde yürütülen “Güçlü ve Yeşil KOBİ” projesinin yerel lansmanını gerçekleştirildi.

Program, Derin Dönüşüm Danışmanlık firma yetkililerinin ‘’İşletmelerde Verimlilik, Kaizen Kültürü ve Maliyet Azaltma’’ konuları hakkında bilgilendirmesi ile son buldu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.