MÜSİAD TRABZON’DA BAŞKAN OFLUOĞLU, GÜVEN TAZELEDİ « World Turk

13 Temmuz 2024 - 12:13

Aslan Yeşilyurt Yurthaber61com Genel Yayın Yönetmenı Yeşilyurt Garden Düğün Salonu Genel Müdürü Tıngader Karadenız Bölge Başkanı Turkıye Internet Gazetecılerı Dernek Baskan Yardımcısı

Aslan Yeşilyurt

MÜSİAD TRABZON’DA BAŞKAN OFLUOĞLU, GÜVEN TAZELEDİ

resmin alt tagı
MÜSİAD TRABZON’DA BAŞKAN OFLUOĞLU, GÜVEN TAZELEDİ
Son Güncelleme :

12 Ocak 2023 - 13:20

100 views

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Trabzon Şubesi 13. Olağan Genel Kurulu Zorlu Grand Otel’de yapıldı. Mevcut Başkan Zafer Ofluoğlu’nun başkanlığında tek liste ile gidilen genel kurula, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Osman Çalışkan’ın yanı sıra, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Trabzon eski Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, MÜSİAD Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Batum şube başkanları ile üyeler katıldı.

Kuran tilaveti ile başlayan genel kurul ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Kongrede Divan Başkanlığına Ayşe Sula Köseoğlu seçilirken daha sonrasında konuşmalara geçildi.

TRABZON EKONOMİSİNE KATKI
Kongrede üyelere hitap eden Başkan Ofluoğlu, 32. yılını yaşayan MÜSİAD’ın bu dönem içinde Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişmesinde küresel bir oyuncu olması yolunda önemli görevler üstlendiğine dikkat çekerek, “Trabzon’da 2005 yılında açılan MÜSİAD şubemizde Trabzon ekonomisine katkı vermiş ve sosyal ve kültürel gelişiminde görev üstlenmiştir.
Bu vesileyle, Trabzon MÜSİAD’ımızın şube açılışından bugüne kadar gelen tüm şube başkanlarımıza, yönetim kurullarımıza, tüm üyelerimize ve şube  çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. Ben de MÜSİAD’a 2007 tarihinde bir nefer olarak üye olarak katıldım. Sektör kurullarında ve yönetim kurullarında görev alan bir kardeşiniz olarak 2021 yılı genel kurulunda siz değerli üyelerimizin seçimi ve genel merkezimizin onayı ile başkanlık görevine getirildim” dedi.

MÜSİAD’IN KAPISI HİZMET ETMEK İSTEYEN HERKESE AÇIKTIR
Yapılanlara dikkat çeken Ofluoğlu, “MÜSİAD bir ocaktır, bir okuldur, bir gönüllü teşekküldür ve kapısı ülkesine, milletine ve Trabzon’a hizmet etmek isteyen herkese açıktır.
Yaklaşık 1,5 yıllı geçen görev süremizde, MÜSİAD’ın kurumsal kimliğini şubemizde hakim kıldık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla yaptığımız görev dağılımı doğrultusunda genel merkez programlarına iştirak ettik. Üyeler arasındaki ticaretin geliştirilmesi, sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetleri, turizm alanındaki çalışmalara katkı verilmesi, ihracatın artırılması konusunda çalışmalar, yurt içi ve yurt dışı şubelerimizle ve üyelerimizle tanışmak, ticaret fırsatları geliştirmek konularında faaliyetler yürüttük.
MÜSİAD’ın kuruluş felsefesinden biri, Türkiye’nin kalkınmasına katkı sağlayacak ve halkının refah seviyesini yükseltecek her çalışmaya, destek vermesidir. Trabzon MÜSİAD olarak, üretim yatırım istihdam ve ihracat hedeflerimizi oluşturarak üyelerimizle kalkınma hamlesine destek vereceğiz.
MÜSİAD TİCARET OFİSİ
Bu doğrultuda, MÜSİAD MTO’yu (MÜSİAD Ticaret Ofisi) çok önemli buluyoruz. Genel merkezimizin kurduğu bu ofis, tüm şubelerden üye alarak ve çalışmalarına başlamıştır. Temel amacı tüm üyelerimizin ticari bilgilerini oluşturmak ve bir bilgi bankası oluşturarak bu bilgi bankasında aradığınız tüm bilgilere ulaşarak ticaretinizi geliştirmeniz olacaktır. Biz de Trabzon MÜSİAD olarak bu birimimizi oluşturduk. Sizlerden ricam MTO için istenilen verileri hızlıca bu birimimizde görevli arkadaşımıza iletmenizdir.
Ayrıca Trabzon MÜSİAD olarak birçok ticari gezi ve şube ziyaretleri yaptık. Birçok üyemizin hem ihracat ve hem de yurt için satış olanaklarına referans olduk olmaya da devam edeceğiz. Ailece yaptığımız kamplar ve geziler bu döneme sığdırabildiklerimiz. Trabzon için yapılan tüm projelere destek verdik, zimem defteri uygulaması ve Karzı Hasen üyeliği konularında çalışmalarımızı yaptık. Genel Merkezin tüm programlarına iştirak ettik ve Trabzon’umuzu en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösterdik.
Ayrıca bu yıl düşündüğümüz ve Türkiye’de ilk defa uygulanacak Yerel Markalar fuarını bölgemizde ki çeşitli illerden gelecek yerel üretici markalarımızla büyük bir organizasyonla yapmayı düşünüyoruz. Bu konudaki çalışmamızı hazırlayıp genel merkezimizle paylaşacağız” ifadelerini kullandı.
Yapılan seçim sonrasında mevcut başkan Zafer Ofluoğlu yeniden seçilerek güven tazeledi.
Genel Kurul Sonrası MÜSİAD Trabzon Şubesi’nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Asıl üyeler                                
1- Zafer OFLUOĞLU              
2- Mesut İSKENDEROĞLU  
3- Engin KERİMOGLU Numan YARDIM
5- Ali Murat ARAS
6- Sinan BAYSAL
7- Osman ACER
8- Şeref DEMİRCİ
9- Ayhan KÖSE
10- Mert ŞAHİN

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.