MANİSA’DA 56 YENİ ÜYEYE MİLLİ YOL PARTİSİ ROZETİ « World Turk

24 Şubat 2024 - 10:02

MANİSA’DA 56 YENİ ÜYEYE MİLLİ YOL PARTİSİ ROZETİ

MANİSA’DA 56 YENİ ÜYEYE MİLLİ YOL PARTİSİ ROZETİ
Son Güncelleme :

11 Aralık 2022 - 23:35

111 views

Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanlığı her geçen gün büyüyor. Manisa Kent Ormanı Gölette düzenlenen rozet takma törenine Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanı İlkay Şimşek, Genel Başkan Yardımcısı Ali Uysal, İl Kadın Kolları Başkanı Meltem Atila, ilçe başkanları katıldı.

Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanı İlkay Şimşek, “Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanlığı olarak bir program düzenledik. Milli Yol Partisi, insanı onurlu ve şerefli yaşatmak amacıyla topyekün yeniden yapılanması gerektiği inancıyla ortaya çıkmış, bağımsız ve bağlantısız birleştiği paydada insanı onurlu şerefli yaşatmaktır. Milli Yol Partisi olarak siyaset yapma sebebimizde yola çıkma sebebimizde budur. Milli Yol iktidarında tek celsede adalet sistemi kurulacak. Yıllara yayılan mahkeme süreçlerine son verilecek. İşi ehline, liyakatli olana vermek temel şiarımızdır. İşi partili yandaşa değil bilene vereceğiz. Siyasi sistem değişime ve dönüşüme uğrayacak. Devlet hadim siyasetçi hizmetkar olacak. Parti olarak biz özgür birey özgür toplum istiyoruz. İnsan hak ve özgürlükleri vazgeçilmezimizdir. Basın ve yayın evrensel ve hür bir biçimde özgür ve bağımsız olarak rahatlıkla yaşabileceğimiz bir ülke inşa etmek için borçlanarak değil üreterek büyüyeceğiz. Üretim ekonomisi esas olacak. Tarımsal üretim öncelikli teşvik edilecek. Hayvancılık ve çevre bilinci olacağız. Eğitimde köklü bir yapısal değişikliğe gideceğiz. Milli eğitim istikbalimizdir. Hak ve hürriyetler bütündür. Ayrı ayrı ele almak yerine tamamı insan hakları ekseninde dokunulmazdır. Kadın ve gençler hayata daha etkin kılınacak. Yabancıların ülkeye girişlerinde daha sıkı önlemler alınacak. Mülteciler kalıcı misafir olamayacak. Biz Milli Yol Partisi olarak hak ve hürriyet bütünlüğü ile adalet, liyakat ve üretim ile yola çıktık. Rabbim muvaffak eylesin” dedi.

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Şimşek, “Parti olarak 63 ilde teşkilatımız kuruldu. Şuanda 69 il teşkilatlanma yapısında. Seçim atmosferine girdiğimizi biliyoruz. Ve oy pusulasında da yerimizi aldık. Bununla ilgili herhangi bir sıkıntımız yok. Şimşek, “Hedefimiz bugünkü konjektörde olması gereken nedir ittifaklarla bir arada olabilmektir. Ama biz kendi partimizin ismiyle girmeyi düşünüyoruz. İnşallah bunu da başaracağız. Manisa’da çalışmalarımız devam ediyor. Buradaki siyasi boşluğun veya günümüzdeki olayların daha farklı anlatılarak milletin yanında olmak istediğimizi belirtmek istiyoruz” dedi.
Milli Yol Partisi’nin başka partilerle ittifak yapıp yapmayacağıyla ilgili olarak Şimşek, “Genel merkez olarak bütün partilerin talepleri var. Görüşme talepleri, istekleri var. Ama bu şu partiyle istişare yapacağız veya ittifak yapacağız diye bir olay yok. Gerekli uzlaşma sağlanırsa bu olacaktır mutlaka. Yani günümüzün şartları bunu gerektiriyor. 50+1 olayı için ama biz rahmetli şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun hedeflerini gerçekleştirmek istiyoruz. Burada din, dil, mezhep ve parti ayrımı yapmadan bu hedeflere varmak amacımız” dedi.
Büyük Birlik Partisi’nden ayrılarak bu partiyi kurma nedenlerinden bahseden Şimşek, “Milli Yol Partisi olarak şunu hedefledik. Toplumla istişare edebilmek ama Büyük Birlik Partisi’nde maalesef bu olmadı. Hedef olması gerekiyor, hedef olmuyorsa vatandaşla kucaklaşmıyorsak vatandaşın derdini dile getiremiyorsak siyaset yapmanın bir anlamı yok. Rahmetli şehit liderimiz 13 yıl öne şehit edildi ve biz bu davanın bekçisiyiz. Muhsin Yazıcıoğlu’nun Yarım kalan bütün hayalleri gerçekleştirmek için buradayız” dedi.
Büyük Birlik Partisi’nin bugün ne yazık ki mevcut iktidarın kontrolünde olduğuna dikkat çeken Şimşek, “Türkiye siyasetinde şu olması gerekiyor. Herkes kendi kendini ifade edebilmeli, herkes kendini anlatabilmeli. Burada Büyük Birlik Partisi her şeyi ben yaptım oldu mantığına getiriyorsa bu particilikten çıkmış oluyor. İstişare her şeyden önemli. İstişare edip halkın içerisine inip halkın taleplerini dile getirebilmek. Eğer particilikten çıkıp da başka şeylerle uğraşılıyorsa burada bir yerde sıkıntı var. Biz de buna dur dedik. Bizim davamız belli. Rahmetli şehit liderimizin düşünceleri belli. Biz bu düşünceler ekseninde bir şey yapmamız gerekiyor. Herkesi bu vatan, bu bayrak altında toplayabilmekti rahmetli liderimizin hedefi. Bizde bunu gerçekleştirmek amacındayız. Büyük Birlik Partisi’nde kaç tane teşkilat varsa onunla yetinmeye çalıştılar. Bizim hedefimiz bu değil. 81 ilin her ilinde teşkilatımızı ve ilçelerinde teşkilatını kurmak ve gerçekten vatandaşın sorununa, derdine çözüm üretebilmek yani onları anlayabilmek. Bugün günümüzde maalesef siyasette böyle bir şey yok. Büyük Birlik Partisi şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun mirasına ihanet etti bana göre evet. Eğer bugün bir hedefi olmayan bir siyasi partiyse budur ihanettir. 30 yıllık bir geçmişi olan bir partiden bahsediyoruz. Bugün bir cumhurbaşkanı adayı çıkaramıyorsa veya halkın ne istediğine kulak vermiyorsa bu siyasi parti değildir. Bu hangi partin olduğunun da hiç önemi yok. Kendi cumhurbaşkanını çıkarması gerekiyor. Biz milliyetçi, ülkücü, Atatürkçü sevdalısı bir cumhurbaşkanı adayıyla çıkacağız” diye konuştu.

Partiye katılımın her geçen arttığını belirten Şimşek, “Bizim genel merkezimizde partimize her partiden katılan insanlar var. Saadet Partisi’nden, CHP’den, Büyük Birlik Partisi’nden, AK Parti’den, MHP’den. Manisa’da bunu görüyoruz. Bütün partilerden teveccüh var. Cuma günü kadın kollarımız 22 kişiye rozet taktı. Bugünde 34 yaklaşık 34 kişiye rozet takıyoruz” dedi.
Milli Yol Partisi Manisa İl Kadın Kolları  Başkanı Meltem Atila, “Aramıza her gün yeni üyeler katıyoruz, gümbür gümbür geliyoruz. Güzel şeyler olacak, buna inanıyoruz” dedi.
Son günlerde artan çocuk istismarı olaylarına tepki gösteren Atila, “Çocuk istismarı çocuğa yönelik bilinçli ve zarar verici davranışlarda bulunmaktır. Milli Yol Partisi olarak çocuk istismarını kabul etmiyoruz. Reşit olmayan birine tecavüz suçu için zorlama olması gerekmez. Güvenli ortamı sağlamamak ve ihmal etmekte bu davranışlardan sayılmaktadır. Böyle istismara uğramış çocuklar travmalara uğrayanlardır. Unutmayın ki çocukların tanıdığı ve güvendiği kişiler tarafından istismar edilmektedir. İstismara uğrayan çocukların psikolojik sorunları için biz kadın kolları olarak tedavi terapi yardımı almalarını öneriyoruz. Ve her zaman çocuklarımızın yanındayız. Çocuklara karşı daha kapsamlı kararların, korumanın ayrıcalıklı olarak alındığı bir hükümet politikası istiyoruz. Milli Yol Partisi olarak çocuklara yapılan her türlü istismarın takipçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.