MADOST ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLADI « World Turk

5 Mart 2024 - 04:21

Gazeteci, haber ve program spikeri, seslendirmen

Nurgül Yılmaz

MADOST ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLADI

MADOST ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLADI
Son Güncelleme :

24 Kasım 2023 - 14:14

118 views

Pandemi sırasında çalışma ve toplantılarına ara veren MADOST; araştırma, analiz, tespit ve raporlama çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. MADOST  yaptığı toplantıda; üyelerinin gözlem, analiz ve tespitlerini dinledi, raporlaştırdı ve yetkili kurumlarla paylaşmak üzere çalışmalarına başladı. MODOST Dönem Başkanı ve iş insanı Hakkı İşcan; “Manisa’ya vefa borcumuz var, çalışmalarımızla ödeyeceğiz. Dostluğu ve sevgiyi kent – ülke geneline yaymak üzere, etkili projeler yapacağız.” dedi.

Haber: Nurgül Yılmaz

Manisa için tasalanan, kentte yolunda gitmeyen işleri masaya yatırıp çözümleri için aksiyonlar geliştirmek, yapılan güzel işlerinde tanıtımını yapmak üzere; başarılı yerel yönetimler idarecisi Recep Kafes’in önderliğinde, bir grup iş insanı tarafından kurulan  Manisa Dostluk ve Sevgi  Cemiyeti, pandemide ara verdiği çalışmalarına  yeniden başladı.

23 EYLÜL 2018 TARİHİNDE RECEP KAFES TARAFINDAN KURULDU

Manisa Sevgi ve Dostluk Cemiyeti  23 Eylül 2018 tarihinde, bir dönem Manisa Belediye Başkan yardımcılığı  görevini yürüten Recep Kafes’in öncülüğünde hayata geçirildi.  Kısa adı MADOST olan Manisa Sevgi ve Dostluk Cemiyeti; ana ilkesi olan sevgi ve dostluğu pekiştirerek platform üyelerine ve çevreye yararlı olmak, bu dostluk ağını yerelden genele yayarak Manisa’ya ve tüm ülkeye  faydalı olmak,  fikren -fiilen proje üretmek veya üretilen  projelere destek olmak  amacıyla faaliyetler yürütüyor. MODAOST ayrıca; yerel ve genel yönetimlerle de iş birliği yaparak, Manisa’nın ve ülkenin manen ve madden hızla ilerlemesine katkıda bulunmayı amaçlayan çalışmalar da yapıyor.

MADOST BİR SİVİL İNİSİYATİF GRUBU

MADOST bir sivil inisiyatif grubu olarak ekonomi, turizm, tarım, eğitim, yerel yönetimler, Sanayi ve teknoloji alanlarında saha araştırmaları yaparak; yetkili kurum, kuruluş, STK,  yerel yöneticiler, akademisyenler ve bürokratlarla elde ettikleri verileri paylaşıyor, tavsiye niteliğinde çalışmalar yürütüyor.

MADOST HIRS PEŞİNDE KOŞMAYAN KİŞİLERDEN OLUŞUYOR

MADOST; düşünce geliştirme, fikir ve proje üretme bu projeleri  uygulamaya geçirme ilkeleri ile çalışan,  gönüllülük ve samimiyet esasına dayalı olarak hareket eden, siyasi, ticari, mevki makam beklentileri olmayan, çevresine, kentine, vatanına, milletine  faydalı  olmak düşüncesine sahip, kariyerini kanıtlamış, hırs peşinde koşmayan, tüm siyasi partilere, kurum ve kuruluşlara eşit mesafede yaklaşan  iş insanları ve kişilerden oluşuyor.

MANİSA İŞ DÜNYASININ ÇOK ÖNEMLİ İSİMLERİ  İLE TOPLANTI

MADOST geniş katılımlı toplantısını önceki gün gerçekleştirdi. MADOST  toplantısının konuşmacı ve  Onur konuğu ise 24 Oteli ile Türkiye’nin en büyük yerel oteller zinciri  sahibi; Anemon Otelleri Onursal Başkanı ve Manisalı iş insanı İsmail Akçura oldu.  MADOST Dönem Başkanı Hakkı İşcan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyon;  Manisa Anemon Otel’de, yemekli olarak gerçekleştirildi. Organizasyona; Manisa Sevgi ve Dostluk Cemiyeti (MODAST) kurucu Başkanı Recep Kafes, yönetim kurulu üyeleri,  MADOST üyeleri ve eşlerinin yanı sıra, Manisa İş dünyasının çok önemli isimleri de katıldı.

Sunuculuğunu;  yazar, iletişim uzmanı, eğitmen ve içerik üreticisi Canten Kaya’nın yaptığı Organizasyonda; MADOST Dönem Başkanı ve  İş insanı Hakkı İşcan, Anemon Otelleri Onursal Başkanı ve Manisalı iş insanı İsmail Akçura birer konuşma yaptı. Hakkı İçcan ve İsmail Akçura’nın konuşmalarının ardından; yazar ve Manisa Kooperatifler Birliği Başkanı Mustafa Pala, harita mühendisi ve iş insanı İsmail Taşkıran, Selbay Çevre Temizlik LTD. ŞTİ. Kurucu ortağı ve iş insanı Halil Selcan, 19. Dönem Manisa Anavatan Partisi Milletvekili Faruk Saydam, Arena Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı ve iş İnsanı Murat Erbil, Arma Akaryakıt Şirketi  Sahibi Mehmet Morbel, Akdemisyen ve Mali Müşavir-Bağımsız Denetçi Prof. Dr. Süreyya Sakınç, MCBÜ Salihli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Koçtürk söz alarak;  Manisa’da yapılması gereken hizmet ve atılımlarla ilgili görüşlerini dile getirdiler.

“CEMİYETİMİZ İYİ, AHLAKLI VE DÜRÜST İNSANLARI BİR ARAYA GETİREN BİR YAPIYA SAHİP”

MADOST’un 5 yıl önce farklı görüş ver mesleklerden başarılı iş insanlarının bir araya gelmesiyle kurulduğunu dile getiren Dönem Başkanı ve iş insanı Hakkı İşcan, Manisa için tasalanan ve faydalı işlere imza atmak üzere  faaliyetler gerçekleştiren bir platform olduklarına vurgu yaptığı konuşmasında;  “Bu akşam bizimle birlikte olan çok değerli konuğumuz İsmail Akçura ya bizi kırmayıp geldiği için ayrıca  çok teşekkür ediyorum . Yaşadığımız hayatta ilkler ve  ilk olanlar unutulmaz , benim de iş hayatımda ki ilk patronum İsmail Akçura İdi , bundan yaklaşık 38 yıl önce henüz ODTÜ İnşaat  Mühendisliği bölümünde  okurken yanında yaz stajı yapmış ve o kısa dönemde bile kendisinden iş disiplinini, çalışkanlığı ve işe gösterilmesi gereken önemi görmüş ve anlamıştım şimdi yine burada 38 yıl sonra MADOST un dönem başkanı olarak ilk konuğum aynı zamanda İzmir Atatürk Lisesinden okuldaşım olan  İsmail Akçura ile yine bir ilke imza atıyorum. İzninizle biraz MADOST’tan bahsetmek istiyorum.  Bundan tam 5 yıl önce çok değerli başkanımız Recep Kafes tarafından, Manisa da önemli  bir eksikliği giderebilmek adına kurulmuştur. Başkanımız ülkemizin diğer illerinde benzer oluşumları görmüş, bir fiil içlerine dahil olmuş ve bu güzel örneği Manisa da hayata geçirmek istemiştir. Farklı görüşlerden, farklı mesleklerden ancak işinde ve mesleğinde başarılı olmuş, iyi ahlaklı ve dürüst insanları bir araya getirerek cemiyetimizi kurmuştur. Cemiyetimiz iyi ahlaklı ve dürüst insanları bir araya getiren bir yapıya sahip” görüşlerine yer verdi.

“BİRLİKTE İŞ YAPABİLME KÜLTÜRÜNÜ OLUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Hakkı İşcan birlikte iş yapabilme kültürünü oluşturmak gayesiyle çalışma yürüttüklerini ifade ederek;  “MADOST Cemiyeti, Manisa’mız ve ülkemiz için ne gibi iyi, güzel ve faydalı işler yapabiliriz, kimlere yardımcı olabiliriz düşüncesi   ile yola çıkmıştır.  Şehrimizde sevgiyi ve dostluğu pekiştirmek, şehrimizde iyi niyetin, anlayışın ve hoşgörünün olduğu bir iklim yaratmak, Ortak akıl ile hareket etmek, birlikte iş yapabilme kültürünü oluşturmak, yerel yönetimlerle iş birliği içinde sorunlara çözümler üretmek, önemli konular hakkında toplumun bilinçlenmesini sağlamak, farkındalık yaratabilecek projelere imzalar atmak, sosyal sorumluluk projelerinde yer almak için Manisa’mızın kanaat önderleri, ileri gelenleri  olarak bu gurupta gönüllü olarak yer aldık.” Dedi.

GEÇMİŞ DÖNEM ÇALIŞMALARI

Geçmiş yıllarda yaptıkları çalışmalardan da bahseden Hakkı İşcan; “İlk iki yıl çok güzel toplantılar yaptık etkinliklere katıldık, iş yeri ziyaretleri yaptık, arama toplantısı yaptık. Ancak pandeminin araya girmesi ile toplantılarımıza ara vermek durumunda kaldık . Geçtiğimiz Mayıs ayında Celil Altınbilek başkanımızın önderliğinde, seçimler öncesi milletvekili adaylarımızı toplantımızda ağırladık ve projelerini dinledik. Sonrasında araya uzun bir yaz dönemi girdi ve yeni dönem için yönetim kurulu üyelerimiz teveccüh göstererek beni dönem başkanı seçtiler. Şimdide dönem başkanı olarak karşınızdayım. Birlikte çok güzel işler yapacağımıza olan, sonsuz inancım ve sizlere olan güvenimle  görevime başlıyorum.” İfadelerine yer verdi.

ATATÜRK, CUMHURİYET, DEMOKRASİ VURGUSU

MADOST Dönem Başkanı Hakkı İşcan,  Mustafa Kemal  Atatürk, Cumhuriyet ve demokrasi vurgusunun yoğun olduğu konuşmasında; “Bu yıl hepimizin  bildiği  gibi  çok önemli bir yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılı , Ne mutlu bize ki Cumhuriyetimizin 100. Yılına şahit olabildik. Ne mutlu ki tüm ülkece yediden yetmiş yediye  hep birlikte,  Atamıza ve Cumhuriyetimize sahip çıktık. 29 Ekimi büyük bir coşku ile  heyecan ile kutladık. Tüm şehirlerimizdeki coşku  gündüz ve gece sokaklara taştı.  Caddeler sevgi seline dönüştü. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini  yaşatacağımız ,  ideallerine  sahip çıkacağımız, Uygarlık yolunda gösterdiği hedefe hiç durmadan yürüyeceğimiz, Cumhuriyet kazanımlarımızı sıkı sıkıya koruyacağımız, Türkiye Cumhuriyetini  sonsuza kadar  devam ettireceğimiz  nice yüzyıllar diliyorum.  Atamızın sözünü bir kez daha hatırlayalım  ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözlerine yer verdi.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, YUNUSEMRE VE HENRY FORD HAKKI İŞÇCAN’IN ROL MÜDELLERİ

Mustafa Kemal Atatürk ve Yunusemre’nin  bakış açısının- tavsiyelerinin; kendi  hayatını şekillendirmede etkin rol oynadığını, Henry Ford’un  tavsiyelerini de sıklıkla hayatına dahil ettiğini ifade eden MODOST Başkanı Hakkı İşcan, iyi insan olabilmenin anahtarının sevgi ve dostluktan geçtiğine dikkat çekti. Konuşmasını Henry Ford, Yunusemre ve Atatürk’ün  sözleriyle   bitiren Hakkı İçcan; “Henry Ford şöyle diyor. ‘Bir araya gelmek başlangıçtır, birlikte durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır.’ Yine güzel bir sözle devam edeyim,  Anadolu topraklarından hatta bizim buralardan  mutasavvıf ve  halk şairimiz Yunus Emre  ne güzel diyor, ‘Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz.’  Son Olarak Atamızın sevdiğim bir özdeyişini söylemek istiyorum, ‘Vatanını  en çok seven, görevini  en iyi yapandır.’  Bizlerde vatanımızı milletimizi ve şehrimizi  ok seviyoruz. Onun içinde en iyisini yapma gayreti içerisindeyiz.” Dedi.

YILDA EN AZ 12 KEZ TOPLANTILARLA BİR ARAYA GELİNECEK

MADOST üyeleri bir  yılda en az 12 kez  toplantılarla bir araya gelerek; çalışma, araştırma, proje üretme ve geliştirme konusunda çalışmalar yapacak. Ayrıca üyelerinin; analiz, tespit ve çalışmalarını  raporlayarak,  yetkili kurum, kuruluşlarla paylaşacak.

“MANİSA’YA VEFA BORCUMUZ VAR, ÖDEYECEĞİZ”

Hakkı İşcan; “Manisa’ya vefa borcumuz var, çalışmalarımızla ödeyeceğiz. Dostluğu ve sevgiyi kent – ülke geneline yaymak üzere, etkili projeler yapacağız. Kaldığımız yerden devam ediyoruz” dedi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.