İZMİR’DE 8 BASIN MESLEK KURULUŞU DEPREMZEDELER ADINA İYİLİK HAREKETİ! « World Turk

21 Mayıs 2024 - 22:29

İZMİR’DE 8 BASIN MESLEK KURULUŞU DEPREMZEDELER ADINA İYİLİK HAREKETİ!

İZMİR’DE 8 BASIN MESLEK KURULUŞU DEPREMZEDELER ADINA İYİLİK HAREKETİ!
Son Güncelleme :

17 Şubat 2023 - 16:06

57 views

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından İzmir’de 8 basın meslek kuruluşu, depremde hayatını kaybeden gazetecilerin ailelerine, yaralanan gazetecilere yardımcı olmak amacıyla “Tek İşimiz Haber Değil Yerel Basın Susmasın”  adıyla iyilik hareketi başlattı.

Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: Türkiye’de hepimizi yasa boğan, etkileri neredeyse tüm Ortadoğu’da hissedilen, ülkemizde de 11 ilimizde 15 milyon insanımızı etkileyen, binlerce insanımızı yitirdiğimiz, yüzbinlerce insanımızın hayatını geceyle gündüz gibi bir anda değiştiren deprem sonrasında biz de karınca misali bir çaba içine girdik.

Depremde vefat eden gazeteci meslektaşlarımızın aileleri, yaralanan gazeteci meslektaşlarımız için İzmir basınının tamamını temsil eden 8 basın meslek kuruluşu ‘TEK İŞİMİZ HABER DEĞİL’ isimli bir iyilik hareketi başlattık.

İlk etapta; ayni yardımlar, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nde toplanıyor ve İzmir Büyükşehir Belediyesine teslim ediliyor.

İkinci ayağında, ‘TEK İŞİMİZ HABER DEĞİL’ adını verdiğimiz iyilik hareketi kapsamında nakdi yardım topluyoruz. Bu yardımları deprem bölgesinde mağdur olan meslektaşlarımıza ve ailelerine ulaştıracağız.

İzmir Gazeteciler Cemiyetimiz, depremzede meslektaşlarımız için Gümüldür Sosyal Tesislerini tahsis etti.

Bu çabanın içindeyken, Malatya’dan bir grup gazeteci bize ulaştılar ve ofislerinin enkaz altında kaldığını, bilgisayar, fotoğraf makinesi, kamera vb. mesleki ekipmana ihtiyaçları olduğunu dile getirdiler.

Bunun üzerine biz de kampanyamıza dördüncü ayak olarak YEREL BASIN mensupları için ekipman ihtiyacını gidermeyi ekledik. YEREL BASIN SUSMASIN diyoruz ve teçhizat teminini hedefliyoruz.

Burada iletişime geçtiğimiz kurumlara; direkt bilgisayar, fotoğraf makinesi, kamera, powerbank gibi gazetecilerin ihtiyaç duyduğu malzeme temininde bulunabilecekleri gibi, bu amaca matuf para verebileceklerini de dillendiriyoruz.

ACER Bilgisayar duyurumuz üzerine bize ulaştı ve destek olmak adına bir arayışları var.

Çalışanların Gazetesi mottosuyla yayın hayatını sürdüren Ekonomi Gazetesi ile de konuyu paylaştık. Onlar bu noktada geniş bir kitleyi harekete geçiriyor.

Diğer kurumlarla da deprem bölgesinde büroları enkaz altında kalan yerel basın için bilgisayar, fotoğraf makinesi, kamera vb. bağışlamaları talebimizi paylaşacağız.

Konuyla ilgili iki görselimizi bilginize sunuyoruz.

Bu noktada sizlerden kampanyamıza destek beklediğimiz gibi, kendi networkunuzu harekete geçirmeniz de bizler ve depremzede meslektaşlarımız için çok kıymetli…

İzmir internet medyasının bu kampanyaya minimum 1 bilgisayar ve 1 fotoğraf makinesiyle katılımı çok anlamlı olacaktır. Sözünü ettiğim 2 parça ekipman 50 bin TL civarında temin edilebilir diye düşünüyorum.

Bu maliyetin İzmir internet medyasındaki kurumlarımıza doğuracağı maliyet böylesi ortamda katlanılabilir boyutta olduğuna inanıyorum. İyilik hareketimiz Ramazan Bayramı’na kadar sürecektir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.