BAŞKAN SEVDA ÖZBEK’DEN DEPREM AÇIKLAMASI « World Turk

21 Mayıs 2024 - 23:25

BAŞKAN SEVDA ÖZBEK’DEN DEPREM AÇIKLAMASI

BAŞKAN SEVDA ÖZBEK’DEN DEPREM AÇIKLAMASI
Son Güncelleme :

20 Şubat 2023 - 14:37

372 views

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sevda Özbek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Gündeminde Maraş merkezli on bir ili vuran deprem ve on binlerce vatandaşın yaralandığı deprem vardı.

Özbek konuşmasını şöyle sürdürdü ‘Toplumun en hassas, naif yapılı olmalarına rağmen en güçlü bireyleri olan kadınlar bilhassa anneler olarak bunca zaman zarfında yaşananlara sessiz kalmayan, kalmadığı için çeşitli şiddetle de maruz kalan vefakar, cefakar, üretken ve sabırlı annelerimiz, bacılarımız ve geleceğimiz kızlarımız ile yeni bir muasır medeniyeti inşası için çalışıyoruz.

Deprem bir doğal afettir ancak afetleri yıkıma dönüştüren ihmal, ihanet ve cehalettir…

Yaslı olduğumuz bu günlerde, binlerce masum vatandaşımızı kaybettik. Çocuklar, kundaktaki bebekler ve bizler onlarla yine pek çok erdemi nasıl taşıdıklarına şahit olduk… Kendinden önce sevdiklerini koruyan merhameti, adaleti, güveni, sadakati, cesareti, bilime güvenmeyi, vicdanı pek çok örnekleri ile insanlığı çocuklarımızdan öğrendik.

Utanması gerekenler yine utanmasalar da biz onları görüyoruz… İnsan olabilen insan kalabilen herkesi görüyoruz…

Kadınlarımız, lider ruhlu üreten asil kadınlarımızın bir anda bir arada olabilen tek yürek hareket eden bölgede yine kutlu bir mücadelenin ortasında dimdik ayakta kalmaya, fayda sağlamaya devam ediyor.

Topyekün seferber olmuş, fedakarca hizmet ederek yıkılmış kentleri ayağa kaldırmaya çalışıyor…

Geçmişte olduğu gibi…

Gelmiş geçmiş tüm medeniyetlerin ve insanlık tarihinin bel kemiği olan kadınlarımız toplum huzuru ve refahı için birlikte hareket ederek, derin ve ses getirecek uyanışların önde gelen temsilcilerinden olacaktır.

Toplum huzuru ve refahı tıpkı bir annenin şefkati ve merhametine muhtaç vaziyettedir. Temel problemlerimizin kaynağı olan üretime katkı da daima olduğu gibi devam edecek ve bundan sonra da devletin tüm işleyiş mekanizmalarında hassasiyetlerimizi, kutsallarımızı ve dahi vatanı korumada, öncü neferler olacaktır.

Eğitim konuları başta olmak üzere, sosyal ve kültürel ve ticari vb. her alanda doğru, dürüst, ahlaklı, erdemli ve adaletli bireyler olarak varlıklarını idame ettirerek, toplumun gelişmesine gözle görülebilir ölçüde artan bir ivme ile katkıda bulunacaklardır.

Kadınlarımız  zeki, çevik, çalışkan ve vefalı her bir vatan evladına kendisini gözünü kırpmadan adayabilecek adanmışlığa ve yüce gönül hizmetine sahiptir.

Yurt genelinde başta olmak üzere, insanlık tarihinde yeni gönüllerin fethine, yeni medeniyetlere ışık olacak tüm kadınlarımızı, her nerede olurlarsa olsunlar, bulundukları mevki, makam, yuvaları dahi vatanımızın her sathında bu yüce ve asil davaya, topluma hizmet vazifesine, yeni bir muasır medeniyet inşaasına davet ediyorum…

Bu dava hepimizin, dirlik ve beraberliğin sembolü kadınlarımızın her alanda bütünleyici unsurlarının farkına varıp harekete geçmelerini tüm kalbimle diliyorum…

Güçlü kadınlar ile zafere adım adım…Haydi kadınlar yeni umutlar bizlerin emekleri ve fedakarlıklarıyla yeniden yeşerecek! Yeter ki inanın ve harekete geçmek için artık beklemeyin! Vakit birlikte hareket etme vaktidir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.