GÜRHAN ÖZCAN’DAN, MESLEKTAŞI TAÇKIN ÖZALP İÇİN HAYIR LOKMASI « World Turk

13 Temmuz 2024 - 14:26

Gazeteci, haber ve program spikeri, seslendirmen

Nurgül Yılmaz

GÜRHAN ÖZCAN’DAN, MESLEKTAŞI TAÇKIN ÖZALP İÇİN HAYIR LOKMASI

resmin alt tagı
GÜRHAN ÖZCAN’DAN, MESLEKTAŞI TAÇKIN ÖZALP İÇİN HAYIR LOKMASI
Son Güncelleme :

12 Ocak 2024 - 16:59

118 views

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Remzi Taçkın Özalp 01 Ocak 2024 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybetmişti. İyi Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Gürhan Özcan, çok kıymet verdiği meslektaşı Prof. Dr. Remzi Taçkın Özalp için ve üç ayların başlaması nedeniyle bir hayır lokması düzenledi.

Haber: Nurgül Yılmaz

İyi Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Gürhan Özcan, Manisa Granmedical hastanesi önünde düzenlediği hayır lokmasında, duygularını ifade etti.  Gürhan Özcan açıklamasında şu görüşlere yer verdi. “Manisa Celal Bayar Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Remzi Taçkın Özalp; Manisa Granmedical Hastanesi’nde 3 başarılı ameliyat  daha yaptı. Hepimiz bu başarılı ameliyatlardan dolayı mutlu olduk. Ancak  kıymetli hocamızı ve meslektaşımızı kalp krizi nedeniyle kaybettik.  Çok kıymet verdiğim bir meslektaşım idi. Taçkın Hocayı kaybetmekle, meslek duayenlerimizden birini daha  kaybetmiş olduk. Taçkın Hoca sadece iyi bir akademisyen, işinin ehli iyi bir hekim değildi. Taçkın Hoca  Ortopedi ve Travmatoloji alanında, özellikle el ve üst ekstremite cerrahisinde, el mikro cerrahisinde tam anlamıyla bir uzman idi.” Dedi.

“TAÇKIN ÖZALP GİBİ KIYMETLİ, YERİ ZOR DOLDURULUR BİR HEKİM İDİ”

İyi Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Gürhan Özcan  konuşmasında; “El ve üst ekstremite cerrahisi çok emek ve bilgi gerektiren cerrahi dalıdır. Bazen saatlerce süren ameliyatlar yapmak zorunda kalabiliriz.  Bu alanın tedavileri de zor ve meşakkatlidir. Prof. Dr. Remzi Taçkın Özalp bu riskli ve meşakkatli mikro cerrahi ameliyatlarını yapabilmeyi başaran, ender hekimlerdendi.  Taçkın Özalp gibi kıymetli, yeri zor doldurulur bir hekimi, daha gencecik yaşında  kaybetmek beni çok derinden etkiledi ve üzdü. Taçkın hocamız, daha 56 yaşında, en verimli dönemindeydi.  Taçkın Özalp aynı zamanda çok deneyimli bir akademisyendi. İyi ki öğrencilerine uzmanlık alanında ki bilgileri aktardı. Ben ve Taçkın Özalp’in doktor adayı öğrencileri, kendisinden aldığı eğitimlerle, bu alanda hastalara sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi

İyi Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Gürhan Özcan’ın açıklaması için linke  tıklayınız:  

“TAÇKIN HOCA BÜYÜK BİR KAYIPTIR”

İyi Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Gürhan Özcan; “ Prof. Dr. Remzi Taçkın Özalp çok donanımlı bir meslektaşımız idi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Aynı  üniversitede Ortopedik Cerrahi Anabilim Dalı’nda mesleğini icra etti. Prof. Dr. Remzi Taçkın Özalp daha sonra; Paris Üniversitesi XIII, Bobigny Hastanesi Ortopedik Cerrahi Bölümünde de çalıştı. Yabancı ülkelerin ortopedik cerrahiye yaklaşımlarını inceledi ve öğrendi. Mikrocerrahi temel ve ileri uygulama eğitimlerini aldı.  Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği, Asya Pasifik Mikrocerrahi Dernekleri Federasyonu (APFSRM) başkanlıklarını yaptı.  Wsrm’nin Asya temsilciliğini ve EFSM Türkiye delegeliği de yaptı.   Bu kadar önemli  alanlarda çalışma yapmak ve buralara kabul edilmek kolay iş değildir. Prof. Dr. Remzi Taçkın Özalp uzmanlık alanındaki başarılı çalışma ve tedavi yöntemleri ile bu önemli kurumların en kıymetli akademisyenlerindendi. Ben kendisi ile hep gurur duydum.  Bu kadar donanımlı bir hekimi kaybetmekten de son derece üzüntü duyuyorum. Taçkın Hoca; mesleğimiz, insanlık ve hastaları adına çok büyük bir kayıptır. Taçkın Hoca’ya  Allah’tan rahmet, başta Manisa Celal Bayar Üniversitesi ailesi olmak üzere, sağlık camiasına, ailesine, tüm seven ve dostlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum.” Dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KORUMAK İÇİN ÇABA HARCAMALIYIZ”

İyi Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Gürhan Özcan  üç aylara girilmesi nedeni ile de duygularını ifade etti.  Özcan; “İslam aleminde her yıl heyecanla beklenen recep, şaban ve ramazanı kapsayan mukaddes üç aylar, 12 Ocak Cuma günü, yani bugün başladı. Üç ayların başlaması nedeniyle ve Recep ayının ilk manevi günü olan Regaib Kandili dün akşam idi. Müslümanlara dini hissiyat ve ibadet yoğunluğu eşliğinde gündelik hayatlarını sorgulama, yenileme, ibadet etme ve zenginleştirme fırsatı sunan üç ayların tüm Manisalılara ve insanlığa;  hayırlar, sağlıklar ve bol şanslar getirmesini dilerim. Rabbimiz herkesin dualarını, isteklerini kabul etsin.  Başlangıcı rahmet, ortası mağfiret ve sonu kurtuluş olan bu mübarek atmosferi hep birlikte karşılamanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşayalım inşallah. Bu mübarek gün ve geceleri fırsat bilerek gönlümüzü herkese açmalı, kardeşlik hislerimizi güçlendirmeli, birlik ve beraberliğimizi korumak için çaba harcamalıyız. Üç aylar, keremi bol olan Rabbimizin biz Müslümanlara sunduğu bereketli zamanlardandır. Bin aydan daha hayırlı olan Ramazan ve  ‘Kadir Gecesi’ni de içerisinde barındıran bu aylarda, rahmet kapıları sonuna kadar açılır. Bu nedenle en iyi şekilde değerlendirebilmeye çalışmalıyız. Bizde bugün hep rahmetli,  kıymetli meslektaşımız Prof. Dr. Remzi Taçkın Özalp ve Üç aylara girmemiz nedeniyle bir hayır lokması düzenledik. Allah hayırlarımızı ve dualarımız kabul etsin inşallah.” görüşlerine yer verdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.