Alaattin Çakıcı’dan Yunanistan’a Sert Sözler « World Turk

15 Haziran 2024 - 21:12

Aslan Yeşilyurt Yurthaber61com Genel Yayın Yönetmenı Yeşilyurt Garden Düğün Salonu Genel Müdürü Tıngader Karadenız Bölge Başkanı Turkıye Internet Gazetecılerı Dernek Baskan Yardımcısı

Aslan Yeşilyurt

Alaattin Çakıcı’dan Yunanistan’a Sert Sözler

Alaattin Çakıcı’dan Yunanistan’a Sert Sözler
Son Güncelleme :

10 Ocak 2023 - 16:02

60 views

Alaattin Çakıcı’nın Yunanistan’a tepkisi şu şekilde:

“Dünyayı 25 defa dolaşmış bir Türk vatandaşıyım. Dünyanın her yerinden sıkıntısız vize aldım. 3.5 yıl Amerika’da yaşadım, 6 ay Kanada’da, 1 yıla yakın Güney Afrika ülkelerinde bulundum, 11-12 defa Singapur’a, Malezya’ya, Butan’a, Myanmar’a, Nepal’e, Tibet’e, Tayvan, Çin’e, bazı körfez ülkelerine uzun süre kalmamak kaydıyla, tüm Avrupa ülkelerinin her birine 100’er defa giriş çıkış yaptım. Bering Boğazı’na Alaska üzerinden geçerek Bahama Adalarına gittim. Bütün Karayipler’i dolaştım, çok uzun yıllar önce 2 defa Yunanistan vizesi aldım, Tokyo’da uzun süre kaldım, Endonezya takım adalarına gittim. Son vize başvurusunda bulunduğumda mobil araç ile bir otelde parmak izlerimi ve biyometrik fotoğrafımı adilar. Ve bana verdikleri söz bugün vizeni veriyoruz, vizeni veren senin gözünün önünde kaşeyi vurucak, sonra ne olduysa Fransa tarafından tahdit konduğunu Yunanlılar aracı fimaya söyletti, sonra öğrendim ki vizeme ret kararını bu ruh hastası, Osmanlı’dan tarih süreci içerisindeki ezikliğini asırlar geçse de kilisenin ve Yunan politikasının bir haçlı ruhu.

Kilisenin Müslüman Türklere karşı olarak genetik düşmanlığını silememişler. Bu ruh hastası toplum Mora yarımadasında Prusya, Piyemento, Fransa ve ingiltere Navarin’de Osmanlı Donanmasını yakarak bu harçlı zihniyetin bir vampir misali Müslüman Türk’ün kanını iliklerine kadar emmiştir. Berlin Anlaşmasında 1830’da Alman Kraliyet ailesinden birinin Yunan Kralı atandığı bilinmelidir.
Bu ruh hastasının mega ideali; 1- istanbul Ortodoks Patrikhanesi’nin emriyle gerçekleştirilen Eflak-Boğdan üzerindeki Mora isyanıdır. Bugün ve o günün kötülüğün merkezi olan Fener Rum Patrik hanesinin en büyük mega idealleri Yunan metropolitanlığı ve Rum Patrikhanesinin bu mega ideal vazgecilmelidir. Venezilosun 2. mega ideali Girit’in bu müslüman katilinin Atina’ya bağlanmasıdır. 3. mega idealleri Symrna’nın geçiçi süre içinde olsa geldikleri gibi gittikleri izmerin işgalidir. 4. mega idealleri Pontus Rum imparatorluğu’nun istiklal Harbinde Mavri Mirayı devreye sokarak başarısız bir şekilde bağımsız ilan etmek istediler. Bu
düşünceleri rafta kaldı. En büyük idealleri İstanbul’u, dünyayı, Few Rum Patrikhanesini devreye koyarak uluslararası bir şehir etme düşünceleridir.

Unutmasınlar ki İstanbul’un nüfusu 2.5 Yunanistan kadardır. İstanbul halkı yellenirse Atina’ da, Gümülcine’de, Kavala’da ve Sparta’da 15 şiddetinde deprem olur. Giritten başlayıp Dedeağaca kadar bütün adaları silahlandıran Birleşik Devletler, dünyanın pimini çekmiş bekliyor. Sözüm ona Birleşik Devletler 1948’den beri İngiltere hariç milletimizin en büyük müttefiler olduğunu dünyaya deklare ediyordu, Amerika Devlet Başkanı ve aklı başındaki sivil ve askeri bürokratlora bu milleti iyi tanıyorsunuz, eşi ve benzeri olmayan milletin mensupları olduğu unutmayınız. Size ne kadar yazılıp çizilse de bu millet adına siz deve kuşu gibi KiBiRiNiZDEN kaynaklı yapmış egonuzdan kurtulamıyorsunuz. Unutma! Okyanus ötesi! Bu millet ne Yunanlıya benzer ne Rusya’ya. Eski köprünün altından çok sular geçti. Ya bu Aziz çok Millet ile dost olun ya da herif gibi düşman! Kamuoyuna saygılarımla Dünya ve Türk arz ederim.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.