AKP PARTİ’NİN  MANİSA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIDA KESİNLEŞTİ « World Turk

5 Mart 2024 - 03:53

Gazeteci, haber ve program spikeri, seslendirmen

Nurgül Yılmaz

AKP PARTİ’NİN  MANİSA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIDA KESİNLEŞTİ

AKP PARTİ’NİN  MANİSA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIDA KESİNLEŞTİ
Son Güncelleme :

02 Şubat 2024 - 15:14

78 views

Manisa’da 31 Mart yerel seçimleri öncesi AK Parti ile MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı, belediye başkan adaylarının kimler olacağı haftalardır merak ediliyordu. Cumhur ittifakı Ak Parti ve MHP İlçe belediye başkan adaylarını sonunda bugün tanıttı.  Haftalardır “Manisa Şehzadeler İlçesinin Ak Parti adayı kim olacak?” sorusunun cevabı da bugün netleşmiş oldu. Şehzadeler’in  Belediye Başkan adayı Yavuz Kurt, Yunusemere’nin ise mevcut belediye başkanı Dr. Mehmet Çerçi oldu.

Haber: Nurgül Yılmaz

AK Parti’nin 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Manisa’nın 11 ilçesindeki belediye başkan adayları belli oldu. AK Parti’nin organize ettiği aday tanıtım töreni; Manisa  Yunusemre Millet Çarşısı’nda düzenlendi. Haftalar önce Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ismi açıklanan MHP’li Cengiz Ergün, bugünkü aday tanıtım toplantısında, ittifakın Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak yeniden kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Toplantıda; AK Parti ve MHP’nin Manisa’daki adayları ile seçim stratejileri hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.  Aday tanıtım toplantısına; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekilli Bahadır Yenişehirlioğlu, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, AK Parti izmir Milletvekili Muharrem Kasapoğlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MKYK Üyesi Mücahit Arınç, Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Murat Baybatur, Milletvekili Tamer Akkal, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, Ak Parti ve  ittifak ortağı partililer ve  gazeteciler katıldı.
YUNUSEMRE’YE MEHMET ÇERÇİ, ŞEHZADELER’E Yavuz Kurt ADAY

Yerel seçimlerde AK Parti’nin mevcut başkanlarından; Yunusemre ilçesinde Mehmet Çerçi, Ahmetli’de Ahmet Alhan, Gölmarmara’da Kamil Öz, Gördes’te  Muhammet Akyol, Köprübaşı’nda ise Regaip Topuz tekrar aday gösterildi.   Haftalardır “Manisa Şehzadeler İlçesinin Ak Parti adayı kim olacak?” sorusunun cevabı da bugün netleşmiş oldu. Şehzadeler’in  Belediye Başkan adayı Yavuz Kurt, oldu. Şehzadeler’in mevcut Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise bir yıl öncesinde, bu dönem için aday olmayacağını açıklamıştı.

AKHİSAR’A SALİH HIZLI’NIN SAĞ KOLU, ÖMER İŞÇİ

Akhisar ilçesinde ise ilçeyi çok iyi tanıyan ve Salih Hızlı’nın Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde, kendisinin sağ kolu gibi çalışan Ömer İşçi;  AK Parti’nin belediye başkan adayı olarak gösterildi.  Ak Parti; Saruhanlı’da Ekrem Cıllı, Soma’da Egemen Bülent, Kırkağaç’ta Fevzi Ok, Demirci’de Erhan Kara’yı  bu ilçelerin belediye başkan adayları olarak netleştirdi.

İSMAİL YAŞAR GEDÜZ, ALİ TULUP, SELAMİ SELÇUK ADAY GÖSTERİLMEDİ

Mevcut başkanlardan Kırkağaç’ta İsmail Yaşar Gedüz, Soma’da Ali Tulup, Demirci’de Selami Selçuk ise bu dönem aday gösterilmedi.  Ak Parti mevcut 5 belediye başkanı  ile yola devam etmeyi tercih ederken yeni isimlerde ilçelerde, 31 mart yarışında seçmenin oyunu isteyecek.

MHP’NİN 6 İLÇE ADAYI DA AÇIKLANDI

Toplantıda ayrıca MHP’nin Manisa’da altı ilçedeki adayları da açıklandı. MHP’nin adayları arasında Alaşehir’den Necdet Türk ve Salihli’den Zeki Kayda gibi tecrübeli isimlerin bulunması dikkat çekti.

SALİH HIZLI: BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, uzun bir sürecin ardından adayların belirlendiğini ifade ettiği konuşmasında; “Bizler bu şehrin evlatları olarak büyük bir tarihi sorumluluğa sahibiz. Şimdi yen bir başlangıca adım atıyoruz. Bu şehre hizmet yolculuğumuza devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Cumhur İttifakı ile umut olmaya devam edeceğiz. Cumhur İttifakı’nın liderliğinde Manisa’mıza en büyük hizmetlere devam edeceğiz. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında Manisa en büyük katkıyı verecektir. Biz asla ve asla büyük Türkiye yürüyüşünden vazgeçmeyeceğiz. Kapı kapı dolaşarak insanlarımıza ulaşacağız, onların iyi gününde kötü gününde yanlarında olacağız. Seçim sonucunda 17 ilçeyi ve büyükşehri alacağız” diye konuştu.

CENGİZ ERGÜN: ŞEHRİMİZİ DAİMA İLERİYE TAŞIDIK

Cumhur İttifakı’nın Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün de tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, “ Şehrimizi daima ileriye taşıdık. 2009 yılından bu yana Manisa’ya gururla hizmet veriyoruz.  Cumhur İttifakı ile yeni zaferlere imza atmak için canla başla çalışacağız. Manisa’mızı Türkiye yüzyılına hep birlikte taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

ERKAN AKÇAY ADAYLARA BAŞARILAR DİLEDİ

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da, Cumhur İttifakı belediyelerin belediyecilik hizmetleri ile göz doldurduğunu söyledi. Erkan Akçay, Cumhur İttifakı’nın güven, saygı, sevgi ve Türkiye ittifakı olduğunu belirterek, belediye başkan adaylarına başarılar diledi.

BAHADIR YENİŞEHİRLİOĞLU: 21 YILDIR İKTİDARDAYIZ, HİZMETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ

AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu da, partililere seslendi. Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu, adaylığın bir bayrak yarışı olduğunu belirterek, yeni isimlerin enerjileri ile yarışı devam ettireceklerini ifade etti. Yenişehirlioğlu, “ AK Parti’nin mayasında bu millet var, hamurunda bu millet vardır. Biz milletin ta kendisiyiz. 21 yıldır iktidardayız, hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU: OY REKORLARINI EGALE EDECEĞİZ

Türkiye yüzyılının ilk seçiminin gerçekleştirileceğini ifade eden İzmir Milletvekili Mehmet Muharrem Kasapoğlu da, AK Parti’nin belediyecilikte başarılı olduğunu söyledi. Kasapoğlu, eser siyasetini daha güçlü kılmak adına Cumhur İttifakı ile bir arada olduklarını belirterek, yerel seçimlerde oy rekorlarını egale edeceklerini dile getirdi.

ERKAN KANDEMİR: MANİSA 31 MART’TA GEREKENİ YAPACAKTIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ise konuşmasında, Türkiye’nin birçok badireden geçerek bugünlere geldiğini söyledi. Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, “Kandemir, “14 Mayıs seçimleri öncesi tehditler havada uçuştu. Gözleri makamlardan başka bir şey görmeyenlerin bu milletin değerleriyle dalga geçenlere milletimiz karar verdi. Cumhur ittifakının ruhu bu şehrin dokusunda da var. Burası Şehzadeler diyarıdır. Manisa’da siyaset yapmak hem anlamlı, hem de ağır bir sorumluluk gerektirir. Manisa 31 Mart’ta gerekeni yapacaktır. 31 Martta Manisa’dan çok farklı bir ses gelecek. Cumhur ittifakının sandıklarda zafere ulaşacağına hep birlikte şahit olacağız” diye konuştu.

ADAYLAR TEK TEK SAHNEDE TANITILDI

Konuşmaların ardından AK Parti’nin Manisa’da 11 ilçedeki belediye başkan adayları ilan edildi. Adaylar sahneye tek tek çağrılırken MHP’nin 6 ilçedeki başkan adayları ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün de sahneye çıktı.

Erkan Kandemir tarafından açıklanan Manisa  ilçe belediye başkan adayları  isimleri ise şöyle:

AK Parti Ahmetli Belediye Başkan Adayı Ahmet Alhan

AK Parti Akhisar Belediye Başkan Adayı Ömer İşçi

AK Parti Demirci Belediye Başkan Adayı Erkan Kara

AK Parti Gölmarmara Belediye Başkan Adayı Kamil Öz

AK Parti Gördes Belediye Başkan Adayı Muhammet Akyol

AK Parti Kırkağaç Belediye Başkan Adayı Fevzi Ok

AK Parti Köprübaşı Belediye Başkan Adayı Regaip Topuz

AK Parti Saruhanlı Belediye Başkanı Adayı Ekrem Cıllı

AK Parti Soma Belediye Başkan Adayı Egemen Bülent Türkmen

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yavuz Kurt

AK Parti Yunusemre Belediye Başkan Adayı Mehmet Çerçi

AK Parti’nin Manisa ilçe adayları belli oldu!

MHP’nin Manisa’da 6 ilçedeki belediye Başkan Adayları belli oldu. İşte ilçe ilçe MHP’nin Manisa’daki adayları:

MHP Alaşehir Belediye Başkanı Necdet Türk

MHP Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun

MHP Salihli Belediye Başkan Adayı Zeki Kayda

MHP Sarıgöl Belediye Başkan Adayı Necati Selçuk

MHP Selendi Belediye Başkanı Adayı Nurullah Savaş

MHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Yunus Oğan

 

YAVUZ KURT: HALKIMIZLA,  ŞEHZADELER OCAĞINDA KAVUŞMAYA- BULUŞMAYA HAZIRLANIYORUZMillet çarşısında gerçekleştirilen tanıtım toplantısına tüm adaylar katıldı. Manisa Şehzadeler ilçesine Ahmet Tonguç’un gösterilmesini isteyen bir grup partili son günlerde, Yavuz Kurt’un isminin Şehzadeler ilçesi için tercih edilmesine tepki gösteriyor, itiraz ediyordu. Hatta bir grup Ak Partili bir protesto videosu çekip, sosyal medyada yayınlamıştı. Ancak Ak Parti genel merkezi kararından geri adım atmadı ve Şehzadeler İlçesine Yavuz Kurt’u aday gösterdi.  Dolayısı ile aday tanıtım toplantısında tüm dikkatler ve gözler; adaylığına yapılan itirazlar ve tepkiler nedeniyle Yavuz Kurt’taydı. Millet Çarşısı girişinde partililer tarafından sevgi ve  coşkuyla karşılanan Yavuz Kurt, ilk açıklamasın da; Parti teşkilatları ile  birlikte hemen çalışmalara başlayacaklarını ilan etti ve  kendisine destek olan herkese teşekkür etti. Yavuz Kurt gazeteci Murat Yalçın’a yaptığı açıklamada; “Oldukça heyecanlıyım. Yola revan oluyoruz. Değerli teşkilat mensuplarımızla en kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayıp halkımızla; Şehzadeler ocağında kavuşmaya- buluşmaya hazırlanıyoruz. Allah nasip ederse; milletimizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın  ve Ak Parti’nin  şerefleri teşkilat mensuplarının yüzünü ağartacak bir neticeyi, inşallah kararlı bir şekilde almak üzere yola çıkıyoruz. Allah mahcup etmesin.  Bana bu görevi veren tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.

GÖZLER ŞİMDİ MANİSA HALKININ VERECEĞİ TERCİHLERE ÇEVRİLDİ

Cumhur İttifakı’nın tanıtım toplantısının ardından, Manisa halkının seçimlerde kimi destekleyeceği merak konusu oldu. İttifakın seçim stratejisi ve aday tanıtımlarıyla, Manisa’nın gelecekteki yönetim şeklini belirleyecek önemli bir adım  atıldığı ortada. Yerel yönetimlerde beklentilerin yüksek olduğu Manisa’da, halkın tercihleri ve seçim sonuçları büyük bir merakla bekleniyor. Gözler şimdi; 31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçimlerinde, Manisa halkının vereceği tercihlere çevrildi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.