KADIN KOOPERATİFLERİ İZMİR TİCARET ODASI’NDA BULUŞTU « World Turk

7 Aralık 2023 - 14:43

KADIN KOOPERATİFLERİ İZMİR TİCARET ODASI’NDA BULUŞTU

KADIN KOOPERATİFLERİ İZMİR TİCARET ODASI’NDA BULUŞTU
Son Güncelleme :

09 Mart 2023 - 11:20

134 views

İzmir Kadın Kooperatifleri Teşvik ve Destekler Bilgilendirme Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Tutan, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Temsilcisi Ayşe Temiztaş, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ve Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği Temsilcisi Sibel Uyar, İzmir Ticaret Odası Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Nevin Bağdatlı,Kredi Garanti Fonu Batı Anadolu Bölge Müdürü Ersen Damçayırı ve 300’ün üzerinde Kadın Kooperatif Temsilcisinin katılımıyla İzmir Ticaret Odası (İZTO) Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantıda deprem bölgesindeki kadınlarla, İzmirli kadınlar arasında köprü kurmak amacıyla hazırlanan ‘’Dayanışma Bildirisini’’, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ve Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği Temsilcisi Sibel Uyar okudu.

UYAR: DEPREM SORUMLULUĞUMUZU ARTIRDI            

Uyar: “14 milyon kişiyi, 11 ili etkileyen, 46 bini aşkın can kaybına yol açan deprem, bizlere daha fazla sorumluluk yükledi. Yan yana olmamız gerektiğini hatırlattı. Yıkım çok büyük, acı çok fazla. Biliyoruz ki afetlerden öncelikle kadınlar etkileniyor. Birlikte ürettiğimiz kız kardeşlerimizi de yitirdik. Bu felaketten sonra seferber olduk, dayanışma köprüsü kurduk. Elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince sesleri olduk” dedi.

UYAR: KADINLARIN LİDERLİĞİNDE HAYATI YENİDEN YEŞERTECEĞİZ

Yaraları sarmanın ancak dayanışmayla mümkün olduğunu ifade eden Sibel Uyar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kapılarımız, üretim alanlarımız, tarlalarımız depremden etkilenen tüm kız kardeşlerimize açık. Bu felaket sonrası her kadın, her çocuk güvenli yaşama alanlarına kavuşana kadar mücadelemize devam edeceğiz. Bu yıl 8 Mart’ı bu duygularla karşılıyoruz. Birbirimize daha çok kenetleniyoruz. Ülkemizin bir deprem  bölgesi olduğunu biliyoruz. Bu enkazı dayanışmayla kaldıracağız. Daha çok üreteceğiz, daha çok güçleneceğiz, hayatı birlikte dönüştüreceğiz. Kadınların liderliğinde hayatı yeniden yeşerteceğiz.”

İzmir’deki Kadın Kooperatifleri, İzmir Ticaret Odası’nın kooperatiflerle ilgili çalışmaları hakkında bilgi sahibi olmak, Oda bünyesinde verilen teşvikleri öğrenmek için İzmir Ticaret Odası’nda bir araya geldi. Firma teşvikleri ve destekler, KOSGEB teşvikleri, fuar destekleri, İhracat Destek Ofisi, İZTO Vakfı eğitim çalışmaları, coğrafi işaretli ürünler ve kredi fonu destekleri hakkında uzmanların yaptığı sunumları dinleyen 300ü aşkın kadın temsilci, kooperatiflerinin çalışmalarını geliştirmek için yol haritası belirledi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.