İKİNCİ YÜZYILIN İKTİSAT KONGRESİ SERGİLERLE RENKLENECEK « World Turk

14 Temmuz 2024 - 07:47

İKİNCİ YÜZYILIN İKTİSAT KONGRESİ SERGİLERLE RENKLENECEK

resmin alt tagı
İKİNCİ YÜZYILIN İKTİSAT KONGRESİ SERGİLERLE RENKLENECEK
Son Güncelleme :

14 Mart 2023 - 23:43

48 viewsİzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 15-21 Mart tarihlerinde “Yeniliğe Davet” sloganıyla düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, altı farklı sergiye ev sahipliği yapacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 15-21 Mart tarihlerinde “Yeniliğe Davet” sloganıyla düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi kapsamında altı farklı sergi düzenleniyor.

Sergiler AASSM ve Bıçakçı Han’da
“Değişime Davet” başlığıyla düzenlenen “İzmir İktisat Kongresi 1923” sergisi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) sanatseverlerle buluşacak. Sergide 1923’te düzenlenen ilk İzmir İktisat Kongresi ve kongreye giden yoldaki sürece dair birçok fotoğraf bulunuyor. “Çokluğa ve Birliğe Davet” başlığıyla düzenlenen ve AASSM’de sergilenecek “Lingua Franca”nın her bir tasarım yüzeyi, İzmir’de yaşayan bir Levanten ailenin evindeki bir duvar olarak düşünüldü. Bu biçimiyle sembolik bir anlatıma sahip olan sergi, bir arada uyum içinde yaşamanın en somut örneklerinden biri olan, ülkesi olmayan “ulus” Levantenlerin ticaret hayatına, sosyal yaşamına ve kültürlerine dair bir bakış sunuyor.
Kongre mekânlarından AASSM ve Bıçakçı Han’da sergilenecek “Türkiye Fotoğrafları” sergisinde çiftçiler, liman kentleri, anıtlar, su altı zenginlikleri gibi birçok Türkiye fotoğrafı sanatseverlerin karşısına çıkacak. 6 Şubat’ta olan ve 11 ili etkileyen deprem felaketini konu alan “Fay Hattı”, AASSM’de sergilenecek.  UNICEF’in ortaklığıyla düzenlenen Çocuk Çalıştayları’nda çocukların yaptıkları resim ve maketler AASSM’deki Çocuk Sergisi’nde katılımcılarla buluşacak.
Ömer Çam iktisat, üretim, tüketim, yatırım ve parasal ilişkiler gibi birçok kavramı 30 karikatür ile bir seçki hâline getirdi. Sergi kapsamında birbirinden ilginç karikatürler 15 -21 Mart tarihleri arasında Bıçakçı Han’da görülebilecek.

Kongre 15 Mart’ta başlıyor
İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi 15 Mart’ta başlıyor. Sivil, şeffaf ve tümüyle katılımcı bir girişim olan kongrenin sonucunda yeni yüzyıla yön verecek politika önerileri tüm Türkiye ile paylaşılacak.
Yedi gün sürecek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin programında ana oturumlar, delege buluşmaları, forumlar ve sanatsal faaliyetler bulunuyor.
6 Şubat 2023’te yaşanan büyük deprem felaketinin ardından 15-21 Mart tarihlerine ertelenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin programına depreminin yarattığı yıkımın uzun vadeli sonuçları hakkında kapsamlı müzakereler dahil edildi.
Kongrenin sekretaryası İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Planlama Ajansı (İZPA) tarafından yürütülüyor. İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin programı ve diğer tüm bilgiler için iktisatkongresi.org‘u ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.