Hekim Birliği Sendikası Manisa Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirdi « World Turk

5 Mart 2024 - 03:12

Hekim Birliği Sendikası Manisa Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirdi

Son Güncelleme :

19 Haziran 2023 - 14:55

139 views

Hekim Birliği Sendikası Manisa Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirdi. Olağan Genel Kuruluna Hekim Birliği Genel Başkan Yardımcıları Özgür Cengiz, Çağlar Yıldırım, Özgür Öz ve Hekim Birliği Sendikası üyeleri katıldı. Seçime tek liste ile gidildi ve Dr.Mehmet İritaş Hekim Birliği Sendikası Manisa Şube başkanı seçildi.

Türkiye Genelinde 25 bin Manisa genelinde 783 üyesi bulunan Hekim Birliği Sendikası yoğun bir katılın ile 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirdi. Hekim Birliği Genel Başkan Yardımcısı Dr. Özgür Cengiz yaptığı açıklamada hekimlere uygulanan şiddetin dayanılmaz boyutlara gediğini söyledi.  Dr. Özgür Cengiz” Hekim Birliği Sendikası olarak Aralık 2022’den beri hak ve onur mücadelesi için bir araya gelmiş bugün sayısı yaklaşık 25 bin olan sendikanın yönetim kurulundayız. Manisa’ya 1. genel kurul için katılım sağladık.  Hekimler için özlük haklarımız, ekonomik ve çalışma koşullarımız ile ilgili sorunlar daha çok iletiliyor. sağlık çalışanlarına yapılan Şiddet ön planda. Ülkemizde hekime yönelik şiddet dayanılmaz boyutlardadır.  Ölen öldürülen yaralanan hekimlerimiz vardır.Ülke olarak şiddete  bir çözüm bulamadık. Sendika olarak her türlü şiddetin karşısındayız” dedi.

Hekim Birliği Genel Başkan Yardımcısı Çağlar Yıldırım ise  “Hekim Birliği Sendikası en çok üyeye sahip hekim sendikası sıfatını almış sendikadır. 25 bin üye ile sağlık iş kolunda Türkiye’nin en büyük 4. sendikayız. Manisa şubemizde bizim büyük şubelerimizden birisidir. Hekim Birliği Sendikası başta hekimlerimizin can güvenliğin sağlanması amacıyla kurulmuş ve özlük haklarının da hak ettiği koşullara gelmesi için kurulmuş sendikadır. Şuan en büyük  problemimiz can güvenliğimiz”  ifadelerini kullandı.

Hekim Birliği Genel Başkan Yardımcısı Özgür Öz “Hekim hakları veren hekim birliği sendikası hastalarının nitelikli tedavi olma hakkını savunmaktadır. 15. genel kurulumuzu Manisa’da  gerçekleştirdik. 16 genel kurulumuzu Bursa ilimizde gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin her yerinde şubeleşiyoruz. Nitelikli tedavi hakkını savunuyoruz. Hekimlerin maruz kaldığı şiddet ve maddi kayıpları giderilsin diye büyük bir uğraş içerisindeyiz” dedi.

Hekim Birliği Manisa Şube Başkanı Dr. Mehmet İritaş  hekimlerin özlük haklarının iyileşmesiiçin var gücüyle çalışacaklarını söyledi. Dr. Mehmet İritaş ” Manisa’da 783 üyemiz var.Bizim amacımız tüm hekimleri ve diş hekimlerini bir araya getirmektir. Hekimlerimizin  Özlük haklarımızı iyileştirmek için var gücünüz ile çalışacağız .Hekimlerimizin bir değeri ve kazançları  kalmadı. Hekime saygı kalmadı. Bunların tekrar olması gerekiyor. Bizde bunun için mücadele ediyoruz” dedi.