GÖKHAN ALPASLAN MİLLETVEKİLLİĞİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI « World Turk

12 Temmuz 2024 - 09:46

GÖKHAN ALPASLAN MİLLETVEKİLLİĞİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

resmin alt tagı
GÖKHAN ALPASLAN MİLLETVEKİLLİĞİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Son Güncelleme :

20 Mart 2023 - 16:15

336 views

Av. Gökhan Alpaslan 18 Mart 2023 tarihinde MHP Balıkesir İl Başkanlığında yaptığı basın açıklamasıyla aday adaylığı tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

Av. Gökhan Alpaslan açıklamasına önce 18 Mart Çanakkale Zaferimizi, şehitlerimizi, asrın felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı 40. gününde andı ve açıklama sonrası lokma hayrı olacağını söyleyerek başladı.

Ardından şu ifadelerle kendini tanıttı;

Gökhan Alpaslan Balıkesir doğumlu bu şehrin evladı bir kardeşiniz. Lise öğrenimini Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesin de tamamlamam sonrası Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine gittim ve öğrenim hayatımın bitmesi sonrası hemen vakit kaybetmeksizin doğduğum ve doyduğum şehrime geri döndüm.

Siyasi hayatımız da yine liseli çağlarımızın ilk yıllarında bizler için kutlu dergah olan

Ülkü Ocakları ile tanışmamla başladı ve çok şükür ki o günden bugüne çizgimizde bir sapma olmaksızın gelebildik.

Yine ülkücü hareket bünyesinde çok çeşitli kademelerde defalarca kez görev aldım. Bunlardan bahsedecek olursak ;

2018 Mahalli İdareler Dönemi MHP İl Yönetimi

2019 Genel Seçimler Dönemi MHP İl Başkan Yardımclığı

Halen Türk Hukuk Enstitüsü İl Başkanı

Mesander  ve Balıkesirspor Genel Sekreterliği gibi çeşitli görevlerimiz oldu.” dedi.

Balıkesir’e genç bir ülkücü avukat olarak döndüğü zaman karşılaştığı manzarayı tasvir etmenin anlamlı olacağını söyleyen Alpaslan “2018 yılı başlarında Balıkesir’e döndüğümüzde iyi parti kalkışmasının yoğun bir şekilde ilimizde yaşandığını dünün eskisi ülkü devleri abilerimizin birer ikişer gittikleri ip’ in yenisi olmaya çalıştıklarını ve türlü maskaralıklarına şahit oldum. Bu tablo belki de bugün beni hala siyaset meydanında tutan tablo idi. Zira o gün ki hissiyatım Çanakkale’den şehit olmadan köyüne dönen Mehmet’in tarumar edilmiş köyünde ki gördüğü ıstıraptan farksızdı.” dedi.

Gene o dönemler hem mahalli seçimler hem de genel seçimler de genç yaşta aktif rol aldığını belirten Alpaslan tecrübelendiğini dile getirerek, şu cümleleriyle tecrübelerini ifade etti “Bu seçim dönemlerinde halkımızın siyasetçiden ve bilhassa milliyetçi hareket partisinden beklentilerinin nabzını tutabildik, onları dinledik anladık kendimizce çözümler üretme gayretine giriştik.

Ve taa o zaman ben ve arkadaşlarım dedik ki bu siyaset seçim zamanı yapılmaz. Esas olan normal zamanda bize ilgi duyan kitlelerle bağlar oluşturabilmemiz.

Bu meyanda kırsal mahallelerle ve kıymetli muhtarları ile diyaloglar geliştirerek tarım birlikleri kurma cihetine gittik, daha sonrasında her ne kadar adayımız kazanamasa da Balıkesir’e bir kazanım bıraktık ve 40 yıllık doğal ömrünü tüketmiş ziraat odası yönetiminin değişimini sağladık.

Ve sanıyorum ki bu yolda başarılı da olduk ki şuan bile salonda 30 muhtarımız bizimle.”

Açıklamanın sonlarına doğru şehrimizin istihdam yaratanlarından müteşekkil basiad bünyesine katıldığını ifade ederek “Şehrimizin iş adamlarının mantalitesini anlamada bürokratik sorunlarını belirlemede inovatif projelerini dinleme imkanı sağladı.” dedi.

Açıklamanın sonunda “Ezcümle milletimizi tanıyoruz, dertleri ile hem haliz , çözümler Cumhur İttifakında çözümler Milliyetçi Hareket Partisinde. Sözlerimi burada noktalıyor , 28. Dönem Balıkesir Milletvekilliği Aday Adaylığımızın hayırlara vesile olmasını Allahtan niyaz ediyor hepinizi Allaha emanet ediyorum.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.