EMD İZMİR’DE DAĞILIMI YAPILDI « World Turk

13 Temmuz 2024 - 13:24

EMD İZMİR’DE DAĞILIMI YAPILDI

resmin alt tagı
EMD İZMİR’DE DAĞILIMI YAPILDI
Son Güncelleme :

14 Mart 2023 - 13:32

48 views

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi’nde, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Uluslararası Basın Merkezi’nde gerçekleştirilen 7. Olağan Genel Kurulu sonrası görev dağılımı yapıldı. “Birlikte Güçlüyüz” mottosuyla göreve gelen EMD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, ilk toplantısında yönetim kurulu başkanlığına Ege İhracatçı Birlikleri Basın Müşaviri Murat Demircan’ı seçti.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarına Ticaret Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Seda Gök ve Hürriyet Ege Ekonomi Editörü Mete Tamer Omur getirilirken, Genel Sekreterliğe Ege Bölgesi Sanayi Odası Basın Müşaviri Kadir Kemaloğlu, Sayman Üyeliğe İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş. Kurumsal İletişim Danışmanı Nihal Özken seçildi. Yönetim kurulunda, Ekonomi Gazetesi Muhabiri Duygu Göksu ve İlkses Gazetesi Ekonomi Muhabiri Nurettin Baki yer alırken, yeni dönemde, EMD İzmir Şubesi’nin Denetim Kurulu’nda ise Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) Kurumsal İletişim Direktörü Halime Büyükyüksel, 9 Eylül Gazetesi Ekonomi Editörü Murat Ervin ve Dokuz Eylül Üniversitesi Efes MYO Öğretim Görevlisi Kutay Gürocak görev yapacak.

EMD İzmir Şubesi’nin ilk yönetim kurulu toplantısının öncelikli gündem maddesi Kahramanmaraş depremlerinin yaralarının sarılması oldu. Deprem bölgesindeki gazetecilerin ekipman ihtiyacını karşılamak için 21 Mart’ta Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin İzmir merkezli 9 günlük gazetenin desteğiyle çıkaracağı “Yerel Basın Yaşasın” kampanyası ile ilgili gelişmeler değerlendirilirken, depreme hazırlık sürecinde yürütülecek çalışmalar konuşuldu.

“Birlikte Güçlüyüz” mottosuyla hareket edecek olan EMD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, depremin yaralarını sarma çabaları dışında, sürdürülebilirlik, genç ve deneyimli üyeler arasında mentörlük programı, EMD İzmir Şubesi üyelerinin yetkinliklerini artıracak eğitim programları, İzmir ekonomisindeki önemli kurumlarla iş birlikleri öncelikli başlıkları olacak.

Toplantısı sonrasında, “Yerel Basın Yaşasın” özel gazetesi için yazı işleri toplantısı gerçekleştirildi. Özel gazetede yer almak isteyen kurumlar ve şirketlerin 17 Mart 2023 Cuma gününe kadar EMD İzmir Şubesi ile iletişime geçmeleri çağrısında bulunuldu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.