Yunusemre Halk Egitim de Ailelere Tam Destek « World Turk

20 Nisan 2024 - 20:25

Yunusemre Halk Egitim de Ailelere Tam Destek

Yunusemre Halk Egitim de Ailelere Tam Destek
Son Güncelleme :

22 Aralık 2022 - 15:43

200 views

Yunusemre Halk Egitim de Ailelere Tam Destek

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulunda  “Aile Okulu Projesi” eğitimine katılan velileri ziyaret etti ve proje hakkında açıklamalarda bulundu. Ziyarete Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici,  Manisa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Kahraman, Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz,  Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu Müdürü Mustafa Örnek  katıldı.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici yaptığı konuşmada projenin önemine vurgu yaptı. Dikici “Millî Eğitim Bakanlığınca ‘Güçlü Aile, Güçlü Çocuklar, Güçlü Toplum’ hedefiyle yürütülen; gençlerin, çocukların, anne ve babaların toplum için faydalı bireyler olma gayretini açığa çıkarmayı amaçlayan projeyle ailelere sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran ilişkileri, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, bağımlılık, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite olmak üzere 8 başlıkta eğitim verilmektedir.Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü olarak proje kapsamında öncelikle öğretmenlerimize ‘Aile Okulu Eğitici Eğitimi’ düzenlenmiştir.  17 İlçe Halk Eğitimi Merkezi aracılığıyla düzenlenen eğitici eğitimlerinde toplam 975 öğretmenimize eğitim verildi. Ardından gelen talepler doğrultusunda öğrenci velilerine yönelik aile eğitimleri verilmeye başlandı. Eylül ayından günümüze kadar 17 ilçemizde toplam 223 Aile Okulu Kursu açılarak bu kurslarda 1832 erkek, 7350 kadın olmak üzere toplamda 9182 kursiyerimize eğitim verildi” dedi.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Dikici, çocukların eğitiminde çok büyük rol oynayan ailelerin eğitimine verdikleri önemin altını çizerek, her velinin aile okulu kursundan yararlanması için çaba harcadıklarını önümüzdeki süreçte daha fazla veliye ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz ise  “Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz tarafından ‘Aile Okulu’ alan adı altında velilere yönelik Aile Okulu Eğitimi Kursları düzenliyoruz. Ağustos ayında 103 öğretmenimize aile okulu eğitmenliği sertifikası verildi. Bu sertifikayı alan öğretmenler tarafından okullarımızda öğretmenlerimiz velilere yönelik eğitimlere başladı. Aile eğitimi kursları devam ederken talep eden velilere yönelik İlk Yardım, Çevre ve İklim Değişikliği Farkındalık Eğitimi, Trafik Öğreniyorum başlıkları adı altında da kurslar açmaya devam edeceğiz.  Aynı eğitim tüm mahallelerimizde  muhtarlarımıza da verilecek.  Eğitimleri veren tüm öğretmenlerimize ve katılan tüm velilerimize teşekkür ediyoruz”  dedi.

Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu Müdürü Mustafa Örnek  ise “Milli Eğitim bakanlığımızın direktifleri ile Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla okulumuzda açılan ‘Aile Eğitimi’ kursuna şu ana kadar açılan sekiz kursla 211 velimiz katılmıştır. Bundan sonraki süreçte de aile eğitimi kurslarımız devam edecektir böylelikle toplamda 830 velimize  aile eğitimi kursu vermiş olacağız. Dijital bağımlılık akran zorbalığı öğrenci çağ psikolojisi ve öğrenci davranışları üzerine verilen eğitimler öğrencilerimize davranışlar konusunda olumlu yaklaşımlar kazandırmaktadır. Bu kursların açılması sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığımıza ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze kursların koordinesinden dolayı da velilerimiz adına Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.