VALİ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERİN TÜRKÜLERİNE EŞLİK ETTİ « World Turk

18 Nisan 2024 - 20:30

Aslan Yeşilyurt Yurthaber61com Genel Yayın Yönetmenı Yeşilyurt Garden Düğün Salonu Genel Müdürü Tıngader Karadenız Bölge Başkanı Turkıye Internet Gazetecılerı Dernek Baskan Yardımcısı

Aslan Yeşilyurt

VALİ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERİN TÜRKÜLERİNE EŞLİK ETTİ

VALİ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERİN TÜRKÜLERİNE EŞLİK ETTİ
Son Güncelleme :

28 Eylül 2022 - 11:41

98 views

VALİ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERİN TÜRKÜLERİNE EŞLİK ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Özel Eğitim Uygulama 0kullarında öğrenim gören öğrencilerin farklı alanlarda kendilerini tanımalarına, yaparak yaşayarak aktif öğrenmelerine, yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlanması amacıyla beceri atölyeleri kurulma çalışmaları sürdürülmektedir.

Trabzon Ortahisar Gazi Paşa Özel Eğitim Uygula Okulu’nda bugün, Vali İsmail Ustaoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu’nun katılımı ile DUYU VE HAREKET GELİŞTİRME BECERİ ATÖLYESİ açıldı.

Vali Ustaoğlu ‘’Özel gereksinimli çocuklarımızın yaşamını kolaylaştırmak için hizmet veren her fert, her alan, değerli her oluşum bizler için de kıymetli ve özeldir dedi.

Açılışın ardında okulun diğer birimlerini gezen ve öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu :

‘’Yapılandırılmış öğrenme ortamlarında, özel gereksinimli çocuklarımızın gerçek hayatı modellemelerine olanak sağlanmasını amaçlıyoruz. Görsel sanatlar, müzik, bahçe ve hayvan bakımı, beden eğitimi ve spor, duyu ve hareket geliştirme beceri uygulama alanlarının tüm okullarda benzer yapı ve niteliğe kavuşturulması bakanlığımızın da hedefidir. Eğitim ortamların fiziki kapasitesinin güçlendirilmesi ve sunulan eğitim hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmaların ilimizde takipçisi ve destekçisiyiz’’ şeklinde konuştu.

Bugün burada özel çocuklarımıza kazandırılan atölye yoluyla onların yaşamlarına kolaylaştırıcı bir katkı sunmanın mutluluğunu yaşıyor, öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz dedi.

UZUN İNCE BİR YOLDAYIZ

Vali Ustaoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu,özel gereksinimli çocukların türkülerine eşlik ettiler, gönüllerine dokundular.

Müdür Fettahoğlu, özel çocukların yollarına destek, varlıklarına alan açan Vali Ustaoğlu’na ve tüm meslektaşlarına fedakârlıklarla yaptıkları çalışmalar için teşekkür ett

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.