MURAT BAYBATUR; “ANKETLERDE ŞU ANKİ OYUMUZ EN KÖTÜ YÜZDE 41, YÜZDE 42” « World Turk

27 Mayıs 2024 - 06:39

Gazeteci, haber ve program spikeri, seslendirmen

Nurgül Yılmaz

MURAT BAYBATUR; “ANKETLERDE ŞU ANKİ OYUMUZ EN KÖTÜ YÜZDE 41, YÜZDE 42”

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi. Murat Baybatur, son yapılan anketler hakkında açıklama yaparak, “Bugün itibarıyla genel merkezimizin yaptırdığı anketlerde, en kötü anketi söylüyorum, Türkiye genelinde yüzde 40-41’in altına düşmedik” dedi.

MURAT BAYBATUR; “ANKETLERDE ŞU ANKİ OYUMUZ EN KÖTÜ YÜZDE 41, YÜZDE 42”
Son Güncelleme :

27 Aralık 2022 - 14:23

141 views

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi. Uzun zamandan beri  yoğun meclis çalışmaları nedeniyle Manisa’da bir araya gelemeyen  6 Ak Partili  Manisa Milletvekili, bu basın toplantısında hazır bulundu. 2023’te yapılacak seçimde AK Parti’nin ipi göğüsleyeceğini en az 5 milletvekili çıkaracaklarını öne süren Baybatur, Manisa’daki son durumu da açıkladı.

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde, Yunusemre Belediyesi  tarafından yaptırılan Yunus Park Cafe’de düzenlenen toplantıya; AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili  Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Sözcüsü Murat Baybatur, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi, Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Anayasa Komisyonu Üyesi ve Manisa Milletvekili  İsmail Bilen, Milli Savunma Komisyonu  ile Meclis Araştırması Komisyonu Üyesi ve Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi ile Meclis Araştırması Komisyonu Sözcüsü ve Manisa Milletvekili  Semra Kaplan Kıvırcık,  İçişleri Komisyonu Üyesi ve Manisa Milletvekili  Tamer Akkal, İl Başkanı Salih Hızlı, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Kadın Kolları Başkanı Aynil Yavaş, İl Gençlik Kolları Başkanı Samet Doğuş, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç, ilçe başkanları ve il yöneticileri katıldı.

SALİH HIZLI; “AK PARTİ AİLESİ OLARAK BÜTÜN BİLEŞENLERİMİZLE BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ”

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı yaptı. Salih Hızlı, “Manisa çok önemli potansiyele sahip. Hep birlikte potansiyelleri varlığa dönüştürmek için gayret sarf edeceğiz. AK Parti İl Teşkilatı olarak, bu anlamda köprü vazifesi kurmaya çalıştık. Büyük ölçüde de başarılı olduk. 6 milletvekilimizle bir aradayız. AK Parti ailesi olarak bütün bileşenlerimizle birlikte hareket ediyoruz Cumhurbaşkanımız liderliğinde.” ifadelerini kullandı.

BAYBATUR; “ALIM GÜCÜNÜ ARTIRMA ÇALIŞMALARI MEYVESİNİ VERDİ”

Ak Parti İl Başkanı Salih Hızlı’nın ardından AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur söz aldı. Murat Baybatur, ülke ve Manisa gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 2020 yılı başından bu yana Türkiye’de  etkili olan pandemiden söz eden Baybatur, “2020 sonundan itibaren başlayan, 2021’de de şiddetliyle devam eden, hem dünyada hem ülkemizde hissettiğimiz bir koronavirüs süreci yaşadık. Çok şükür ki özellikle Türkiye’de, dünya ile beraber bu sıkıntılardan çıktık ve artık önümüz görmeye başladık. 2021 yılı içerisinde tüm dünyada ekonomik olarak ağır bir şekilde hissettiğimiz bu dönem, Türkiye’yi de etkilemiş oldu. Türkiye ile beraber dünyada da hepimiz koronanın iktisadi, siyasi, sosyal anlamda negatif yönlerini hep beraber yaşadık.  Ama Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hamdolsun özellikle 2022’nin ikinci yarısından itibaren Türkiye hızlı bir şekilde kendini toparlamaya başladı. Temmuz ayından itibaren hükümetimizin yapmış olduğu, sabit gelirlilere, memurlara, emeklilere yönelik ve dahi piyasaya yönelik yapmış olduğu atılımlar, alım gücünü artırma çalışmaları meyvesini verdi ve korona öncesi döneme hızlı bir şekilde dönüyoruz.” dedi.

“TÜRKİYE DOĞAL GAZ SATIŞ MERKEZİ HALİNE GELİYOR”

Türkiye’nin Avrupa’ya oranla bu dönemi daha az zararla atlattığına dikkat çeken Baybatur, Almanya’dan örnek vererek şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Avrupa’ya göre önemli mesafeler aldı. Ailem Almanya’da yaşıyor. Yazın Türkiye’ye geldiklerinde Ukrayna-Rusya savaşından dolayı elektrikli battaniye alın, ne olur ne olmaz demiştik. Kız kardeşim benimle dalga geçmişti, ‘Ya abi olur mu?’ diye. Bugün Almanya’da saat 22.00’dan sonra evlerde doğal gaz verilmemeye başlandı. Çok şükür Türkiye bu noktada öngörülü davranarak cumhurbaşkanımızın liderliğinde doğal gaz, petrol, gıda ürünleri noktasında büyük başarı elde etti. Vatandaşlarımızın direkt etkileneceği problemlerin önü alınmış oldu. Türkiye doğal gaz satış merkezi haline geliyor. Rusya gazı bize verecek, biz de üzerine kar koyarak dağıtımını yapacağız. Yine tahıl koridoru konusunda da fakir ülkelere gidecek olan tahılın yüzde 46’sını Avrupa ülkeleri çalmıştır. Ne yazık ki öyle. Şimdi yapılan anlaşma gereği tahılı ham madde olarak biz alacağız. Un haline getireceğiz ve Türkiye olarak biz dağıtacağız. Bu çok önemli bir başarıdır dış politika açısından.”

“600 MİLYAR DOLAR PARA BİZE KALACAK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Kabine Toplantısı sonrasında açıklanan doğal gaz müjdesine de değinen Baybatur, “Ülkemizin cari açığının en büyük sebeplerinden biri enerji. Yılda 50 milyar dolar enerji parası veriyoruz. Dün itibariyle yeni keşfedilen sahalarla beraber, -daha keşfedilecekler de var- 1 trilyon dolarlık bir işlem hacmine sahip doğal gazımız var. 50 milyar doların sadece 30 milyar doları doğal gaza verilirken, bizim ilk bulduğumuz saha 20 yıllık ihtiyacımızı karşılıyor. 20 yıl içinde sadece ilk bulduğumuz yerden 600 milyar dolar para bize kalacak. 2002 yılında iktidara geldiğimiz günden bu yana yaptıklarımız ortada. Ama son dönemde özellikle enerji ve savunma sanayiinde yaptığımız çalışmalar büyük önem taşıyor. Birkaç hafta önce insansız savaş uçağı olan ‘Kızılelma’yı yaptık.” şeklinde konuştu. 

“TÜRKİYE GENELİNDE ÇOK ŞÜKÜR PARTİMİZİN OYLARI ARTTI”

Önümüzdeki 2023 seçimlerine de değinen AK Partili Baybatur, son dönemde partisinin oylarının arttığını dile getirdi. Baybatur, şu ifadeleri kullandı: “İnşallah 2023 yılında da Cumhurbaşkanımızla, bakanlarımızla, milletvekillerimizle, teşkilatlarımızla sahada olmaya devam edeceğiz. 2022 Temmuzdan itibaren piyasalardaki toparlanmalarla beraber hem Manisa’da, hem Türkiye genelinde çok şükür partimizin oyları arttı. İster istemez ekonomik sıkıntılardan dolayı bir düşüş yansıdı. Milletimiz tepki gösterdi. Bunu biliyoruz zaten. Haklı olduklarını da biliyoruz ama Türkiye’de işler kötü giderken dünyada iyi gider ‘Eyvallah’ deriz. Kendimiz ciddi şekilde eleştiririz ama dünyada da işler kötüye gitti.”

“Manisa’da en az 5 milletvekili çıkaracağız”

AK Parti Genel Merkezi’nce yaptırılan anket sonuçlarını da paylaşan Baybatur, “Bugün itibariyle bizim Genel Merkez’imizin yaptırdığı anketlerde en kötü anketi söylüyorum, Türkiye genelinde yüzde 41-42’nin altına düşmedik. Manisa genelinde de söylemek gerekirse bugün itibariyle son yaptığımız ankette de gördük ki Manisa şu an çok rahat bir şekilde en az 5 milletvekili çıkarabiliyor. Yüzde 30-yüzde 40 bandında devam ediyor. Ekonomi kötü olduğu dönemde muhalefet milletvekilleri çıkıp Manisa’da ilk kez CHP’nin birinci olduğunu söylediler. Ama ne yazık ki bu onlar için bir rüya. Gerçekleşmesi mümkün olmayan bir durum. AK Parti şu anda Manisa’da da Türkiye’de de birinci partidir. Yapacağımız işlerimiz var. Elbette daha çok çalışmamız gerekiyor. 2023 seçimlerinde hem Manisa’da, hem Türkiye’de Cumhur İttifakı ile beraber Cumhurbaşkanımızın ilk turda seçileceğini ve AK Parti’nin parlamentoda yakalaması gereken çoğunluğu sağlayacağını görüyoruz. Yaygara koparanlar, siyaseten ortalığı karıştırmaya çalışanlar beyhude işlerdi. Şimdi artık güneş doğdu tekrar. Karanlıklar bertaraf oldu. İnşallah AK Parti iktidarı önümüzdeki süreçte başarılı olacak.” İfadelerini kullandı.

MURAT BAYBATUR; “ANKETLERDE ŞU ANKİ OYUMUZ EN KÖTÜ YÜZDE 41, YÜZDE 42” AÇIKLAMASI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ…

“Bugün itibarıyla genel merkezimizin yaptırdığı anketlerde, en kötü anketi söylüyorum, Türkiye genelinde yüzde 40-41’in altına düşmedik. Manisa genelinde de söylemek gerekirse bugün itibarıyla son yaptığımız ankette gördük ki Manisa, 5 milletvekilini çok rahat bir şekilde çıkarabiliyor. Yüzde 30-40 bandında devam ediyor. Ekonomik sıkıntıların olduğu dönemde Manisa’da bazı muhalefet partisi milletvekilleri çıkıp Manisa’da ilk defa CHP’nin birinci olduğunu söylemişlerdi. Arkadaşlar, bu onlar için bir Rüya. Gerçekleşmesi de mümkün olmayan bir durum. AK Parti, çok şükür Manisa’da yaptığı hizmetleriyle milletvekilleriyle teşkilatlarıyla beraber Manisa’da da birincidir, Türkiye’de de birincidir. Yapacağımız işlerimiz elbette var. Daha çok çalışmamız gerekiyor. Önümüzdeki 2023 seçimlerinde hem Manisa’da hem Türkiye’de Cumhur İttifakı ile yine Cumhurbaşkanı’mızın birinci turda seçileceğini ve AK Parti’nin parlamentoda yakalaması gereken çoğunluğu Cumhur İttifakı ile sağlayacağını görüyoruz” diye konuştu

6 AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ AYNI BASIN TOPLANTISINDA KONUŞTU

Baybatur’un ardından  Ak Parti Manisa Milletvekilleri; Uğur Aydemir, İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Ali Özkan ve Tamer Akkal da söz alarak, AK Parti’nin ve kendilerinin  yaptığı çalışmaları içeren konuşmalar yaptı.

AK PARTİ’DE ADAY ADAYI AÇIKLAMA SÜRECİ ŞUBATTA BAŞLAYACAK

Toplantının son bölümünde ise AK Partili Baybatur soruları yanıtladı.  AK Parti’de seçim takviminin başlayıp başlamadığı sorusunu yanıtlayan Baybatur, “Resmi takvim işletilmedi. Ama muhtemelen şubattan itibaren başlayacaktır.” dedi.

3 DÖNEM KURALI

2023 seçimlerinde 3 dönem kuralının ne olacağı yönündeki soruya Baybatur, “3 dönem kuralını yüksek ihtimalle Genel Merkez’imiz uygulayacak. Ama spesifik olaylar olur, bazı arkadaşlarımızın devam etmesi ihtiyacı olursa devam ettirilebilir. 7 Haziran-1 Kasım seçimlerinde bunu MKYK’nın yetkisine verilmişti ve uzatmıştık. Bu tamamen MKYK’nin yetkisindedir. Şu an uygulanacak gibi görünüyor” yanıtını verdi.

MANİSA GEDİZ KAVŞAĞI SORUNU MASADA

Manisa’nın kanayan yaraları arasında yer alan Gediz Kavşağı ile ilgili soruya Bayabtur şu yanıtı verdi: “Bir yıldan beri ittifak olarak Büyükşehir Belediyemizle birlikte konu üzerinde çalışıyoruz. Orada imar uygulaması yapılması gerekiyor. Büyükşehir bu konuda elinden gelen bütün gayreti gösteriyor ve bitirmek üzere. Biz de Ulaştırma Bakanlığı ayağında bütün milletvekillerimizle beraber Gediz Kavşağıyla alakalı temas halindeyiz. Ödenektir, projedir bunların hepsi hazır. Fakat tam bitmek üzereyken 18 uygulamalarıyla alakalı vatandaşlar tarafından mahkeme süreci başlatılmıştı. Ondan dolayı küçük bir problem oldu. Hem Cengiz Ergün Başkan hem de Genel Sekreter Aytaç Bey bu konuya özel ilgi gösteriyor ve çalışıyor. Birkaç ay içerisinde ihalesi yapılacak ve Gediz Kavşağı sorunu çözülecek.”

Basın toplantısının tamamı, videolu haber için aşağıdaki linki tıklayınız…

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN