BASK MANİSA  İL BAŞKANI   DOĞAN   YILMAZ “VAY HALİMİZE” « World Turk

13 Temmuz 2024 - 13:51

BASK MANİSA  İL BAŞKANI   DOĞAN   YILMAZ “VAY HALİMİZE”

resmin alt tagı
BASK MANİSA  İL BAŞKANI   DOĞAN   YILMAZ “VAY HALİMİZE”
Son Güncelleme :

28 Haziran 2022 - 13:08

130 views

BASK MANİSA  İL BAŞKANI   DOĞAN   YILMAZ “VAY HALİMİZE”

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK)  Manisa İl Başkanı doğan Yılmaz BASK’ın her geçen gün büyüdüğünü söyledi. Başkan Yılmaz  “Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu olarak her geçen gün hızla büyüdüklerini, hiçbir siyasi partinin kontrolünde olmadan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bağımsızlık  karakterimdir” sözünü ilke edindiklerini, her zaman hakkın, hukukun, adaletin ve liyakatin üstünlüğü için çabalayacaktır” dedi.

Başkan Yılmaz “Son zamanlarda BASK konfederasyonumuza katılımlar hızla artmaktadır diyen Doğruyol, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birlik ve bütünlüğü içerisinde olan, Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Müslüman, Hristiyan, Yahudi, A partili, B partili, C partili hiçbir vatandaşımızın, dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi bizim ilgi alanımız içerisinde değildir. BASK’ın Siyasi parti kontrolünde olmayan, tüm memurlarımız için alternatif  sendika ve konfederasyonuz. Kısa sürede yetkili olacağız” dedi.

Soyut olan devletin, somut temsilcileri olan Devlet memurlarının Gerek ekonomik, gerek devlet memurlarının itibarı açısından Cumhuriyet Tarihimizdeki en zor dönemlerin birinden geçtiğini ifade eden Yılmaz, ekonomik olarak memurun alım gücünün çok zora girdiği, yapılan uygulamalar ve alınmayan tedbirlerden dolayı memurun milletin gözünde her geçen gün itibar kaybettiğini, Devleti temsil eden memurların, kimseye ihtiyaç duymadan geçimini sağlayabilmelerinin vazgeçilmez bir kriter olmasının gerekli olduğunun altını çizen Yılmaz  genel itibarıyla memurlarımızın geçim zorluğu çektiğini ifade etti.

KAYIPLARIN KARŞILANMASI MÜMKÜN DEĞİL

Başkan Yılmaz “Özellikle son yıllarda her geçen gün alım gücü düşen memurlarımıza değil 3600, 5600 ek gösterge de verseniz bu günün şartlarında ekonomik kayıplarını karşılamanız mümkün değil.Sözde Yetkili olup, etkisiz olan siyasetin kontrolündeki sendikaların mevcut hükümetle iş birliği ve oynanan tiyatro sonucunda, %3’lük, %5’lik verilen zamların TÜİK’in açıkladığı sözde enflasyon oranlarıyla düzlenmesi sonucunda bu günlere gelindiğini ifade eden YILMAZ önümüzdeki 15 Temmuz itibarıyla yapılacak olan maaş zammın da hiç bir manasının olmadığını ifade etti. TÜİK’e göre bile, yılbaşından bu yana enflasyonun %35,62 olduğunu ifade eden YILMAZ, 4 Temmuzda açıklanacak olan Haziran ayı enflasyonuyla memurlara Temmuz ayında verilecek olan enflasyon farkının belirleneceğini, tüm memurların yıl başından bu yana en az birer maaş kayıpları vardır” dedi.

Sözde enflasyon oranında verilen zammın zam olmadığının da altını çizen Başkan Yılmaz, memur, emekli, asgari ücretlilerin kısaca sabit ücretlilere enflasyon oranında verilen zam sıfır zam  demektir ki, birde TÜİK’in enflasyon oranı açıklamaları güvenilirliğini yitirmişse vay halimize” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.