YAŞAM KÖYÜ İÇİN YER TAHSİSİ ANLAŞMASI YAPILDI « World Turk

22 Haziran 2024 - 02:22

YAŞAM KÖYÜ İÇİN YER TAHSİSİ ANLAŞMASI YAPILDI

YAŞAM KÖYÜ İÇİN YER TAHSİSİ ANLAŞMASI YAPILDI
Son Güncelleme :

23 Eylül 2022 - 17:00

231 views


Nazilli Ticaret Odası olarak 2015 yılından beri sürdürülen projenin yer tahsis sözleşmesi Nazilli Kaymakamlık makamında atılan imzalar ile resmiyet kazandı.
Konunun uzmanları tarafından Nazilli bölgesinin kalkınması ve bilinirliğinin attırılması için hayati öneme sahip çalışmalardan biri olarak kabul edilen “Nazilli Uzun Yaşam Köyü” projesinde önemli bir safha da tamamlanmış oldu. İlçenin Durasallı Mahallesinde yapılması planlanan proje alanının tahsisine esas olmak üzere yapılan ön izin anlaşmasını Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı ARISOY ile Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN Noter huzurunda imzaladılar. İmza töreninde ayrıca Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal YÜZÜGÜLER, Nazilli Milli Emlak Şefi Necdet TOZLUDAŞ’da bulundu.
Nuri ARSLAN yaptığı açıklamada; Bölgenin kalkınması ve refahı için planlanan proje içinde sağlık ve yaşlı turizmi, konaklama alanları, amfi tiyatro, seralar, organik pazar, dinlenme ve gezi alanları, çocuklar için tarım ve ziraat çalışmaları, köy usulü yemek ve gıda imalatı, çalışma atölyeleri gibi bir çok faaliyet bulunmaktadır. Eko turizmin önemli bir noktası olacak tesis ile çevre ve kültür değerlerimizin sürdürülmesini, bölgenin yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmasını amaçlıyoruz.
T.C Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisinin olurları, Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yer tahsis talebimizin onaylanması ve bu onaya istinaden yapılan sözleşme ile Uzun Yaşam Köyünün yapılacağı sahanın irtifak hakkının Nazilli Ticaret Odasına verilmesi gerçekleşmiş oldu. 2011 yılında gazetede yayımlanan, Nazilli’de yaşayan yaşlı bir insanla ilgili haberin Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr.İsmail TUFAN’ ın dikkatini çekmesi ile başlayan süreç bu gün atılan imzalar ile hayalin gerçeğe dönüşmekte olduğunun en somut göstergesidir.
Başta Bekir Kuvvet ERİM olmak üzere emeği geçen tüm Aydın Milletvekillerimize, Aydın Valisi Sayın Hüseyin AKSOY ile Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı ARISOY’ a önceki dönem vali ve kaymakamlarımıza, emeği geçen tüm bürokrat ve görevlilere yatırım ve istihdam projelerine göstermiş oldukları ilgi ve bu anlamda Nazilli Uzun Yaşam Köyünün gerçekleşmesi adına verdikleri olumlu destekleri için teşekkür etmek istiyorum.
Her platformda proje konusunda desteklerini esirgemeyen, üzerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını söyleyen ve desteklerinin süreceğini ifade eden Aydın Büyükşehir Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU ile Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin ÖZCAN’a ayrıca teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Nazilli Milli Emlak Şefliği, Uzun Yaşam Köyü çalışmalarımızda bize her zaman doğruyu göstermiş, görevlerinin gerektirdiği objektiflik ile sözleşmenin imzalanmasında önemli bir unsur olmuşlardır.

Nazilli Uzun Yaşam Köyü projesi bölgenin kalkınması için planlanmış bir yatırım projesidir. Bu nedenle proje tek başına Nazilli Ticaret Odasının değil bölgenin ortak projesi olmalıdır. Bölgedeki kurum ve kuruluşlarla birlikte herkesi, projeye omuz vermeye, destek olmaya davet ediyorum.
Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Sırrı Nazilli’dir.
İnciri, kestanesi, zeytin ve zeytinyağı, sebze ve meyvesi, şifalı otları ve jeotermal enerji potansiyeli ile Nazilli Bölgesi her alanda Ege Bölgesinin stratejik bir yeri olacaktır.
Nazilli Ticaret Odası olarak tüm gayretimiz üyelerimizin refahını arttırıcı ekonomik önlemlerin alınmasını sağlarken, örnek projeler ile yatırımcıya yol göstermek, bölgenin yeni yatırımlar için cazibe merkezi olmasını sağlamaktır.
Yapılan yer tahsis sözleşmesinin üyelerimize ve bölgeye hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı ve bol kazançlı günler temenni ediyorum. dedi.
İmza Töreni fotoğraf çekimi ile sona erdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.