TRABZON BÜYÜKŞEHİR’DE ORTAK AKIL TOPLANTISI « World Turk

7 Aralık 2023 - 13:49

TRABZON BÜYÜKŞEHİR’DE ORTAK AKIL TOPLANTISI

TRABZON BÜYÜKŞEHİR’DE ORTAK AKIL TOPLANTISI
Son Güncelleme :

06 Ekim 2022 - 9:40

38 views

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, istişareye verdiği önem doğrultusunda ortak akıl toplantılarına devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen “Trabzon Konuşuluyor” isimli toplantıda, projeler ortak akıl çerçevesinde değerlendirildi.

Trabzon’u ortak akılla yönetmek istediğini her fırsatta dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, istişare toplantıları gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Trabzon’daki sivil toplum kuruluşları ile meslek odalarının başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Başkan Zorluoğlu, yapılması düşünülen ve hayata geçirilen projelerle ilgili katılımcılara bilgi verdi. Göreve geldiği ilk günden itibaren “Ortak akıl ve istişare olmazsa olmazımız” diyen Başkan Zorluoğlu, yaklaşık 200 kişinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda kendisine yöneltilen sorulara da içtenlikle cevap verdi.
 
ÖNERİLERİNİZ VE DÜŞÜNCELERİNİZ ÇOK KIYMETLİ
Şehrin dinamiklerinin önerilerinin ve düşüncelerinin kendisi için çok kıymetli olduğunu belirten Başkan Zorluoğlu, “Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak 3,5 yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz çalışmaları ana hatlarıyla arz etmek istiyorum. 2022 yılı Trabzon için çok verimli ve birçok insanın mutlu olduğu bir yıl oldu. Önce tabii ki Trabzonspor’umuzun şampiyonluğu çok uzun yıllardan sonra geldi. Dolayısıyla şehir moral olarak bu şampiyonluktan çok etkilendi. Şampiyonluk kadar biliyorsunuz şampiyonluk kutlamaları da gündem oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak ana rol üstlendiğimiz şampiyonluk kutlamaları, sadece Trabzon’da ve Türkiye’de değil, uluslararası alanda çok büyük ses getirdi. Ve hakikaten çok uzun yıllar buna benzer bir kutlamanın Türkiye’de bir daha yapılabileceğine inanmıyorum” dedi.
 
TURİZMDE ŞEHİR TARİHİNİN EN YOĞUN YILINI YAŞADIK
Trabzon şehrinin turizm anlamında tarihinin en yoğun yılını yaşadığını da dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Bilhassa körfez ülkelerinden şu ana kadar sayılarının 700 bini geçtiğini bildiğimiz hakikaten çok yoğun bir ziyaretçi akınına uğradık. Yine Türkiye’nin değişik yerlerinden aynı zamanda yurt dışındaki gurbetçi hemşehrilerimizin de Trabzon’a yoğun ilgileri oldu. Trabzon gerçekten tam bir turizm şehri hüviyetine büründü. Bu kadar büyük bir yoğunluğa rağmen memnuniyetle ifade edeyim ki öyle ciddi bir sorun yaşamadık. Elbette turizmin şehrimize ekonomik anlamda çok büyük bir getirisi oldu. Valiliğimizin yaptığı çalışmalarda, kayıtlı olanları ekonomik anlamda söylüyorum turizm 1 milyar doların üzerinde bir ekonomiyi bu yıl bu şehre kazandırdı. Turizm sezonunu biraz daha uzatabilmek için tüm paydaşlarımızla beraber çalışmaya başladık. Ve bu kışı bu manada hazırlıkla geçirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.
 
ULAŞIM MASTER PLANI ONAYLANDI
Ortak akıl toplantıları gerçekleştirerek hazırladıkları Ulaşım Master Planı’nın hafta başında Ulaşım ve Altyapı Bakanlığı tarafından onaylandığını da belirten Başkan Zorluoğlu, “Şu anda Trabzon onaylanmış, resmi bir Ulaşım Master Planı’na sahiptir. Şimdi bizlere düşen Ulaşım Master Planı’nda yer alan önerileri, kısa, orta ve uzun vadede hayata geçirmek olacak” ifadelerini kullandı.
 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.