TARKEM İzmir’e Rehberlik Edecek « World Turk

21 Mayıs 2024 - 22:30

TARKEM İzmir’e Rehberlik Edecek

TARKEM İzmir’e Rehberlik Edecek
Son Güncelleme :

21 Haziran 2022 - 10:42

44 views

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve TARKEM Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer TARKEM’in 2021 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında konuştu. TARKEM’in Kemeraltı için taşıdığı öneme değinen Başkan Soyer, “Kemeraltı’na yeni yatırımcılar çekerek İzmir’in refahını büyütmek zorundayız. Üstelik bunu tarihi dokuyla iç içe geçmiş Kemeraltı ticari yaşamının geleneklerini koruyarak yapmakla mükellefiz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kamu, sivil toplum ve özel sektör işbirliğiyle kentin tarihi değerlerini, kültürel mirasını korumak ve geliştirmek için 2012’de kurulan Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret AŞ’nin (TARKEM) 2021 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve TARKEM Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer’in yönettiği toplantıda Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve TARKEM yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.
 
Başkan Soyer yapılanları tek tek anlattı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve TARKEM Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer toplantıda şirketin, İzmir ve Kemeraltı için taşıdığı öneme değindi. Başkan Tunç Soyer ayrıca TARKEM çatısı altında yürütülen faaliyetler hakkında da konuştu. TARKEM’in vizyonuna ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Soyer, “TARKEM’in kurucu iradesi, kurumumuz için uzun vadeli bir vizyon ve misyon ortaya koymuştu. İlk 5 yılı planlama, ikinci 5 yılı yatırım ve üçüncü 5 yılı ise işletme, yönetim ve Kemeraltı için kaynak yaratma safhaları olarak tanımlamıştı. Ne mutlu ki, bu vizyonu adım adım ve başarıyla uyguluyoruz. Son gerçekleştirdiğimiz Genel Kurul Toplantısı’ndan bu yana 8 ay geçti ve bu kısa sürede çalışmalarımızda çok önemli ilerlemeler kaydedildi. Projelendirdiğimiz yapı sayısını 20’ye çıkardık. Bu yapılardan ikisini geçtiğimiz yıllarda işletmeye açmıştık. Sekiz binanın yapımı ise bu dönemde başlıyor. Bunların ikisi 2022 yılı içerisinde, diğerleri ise 2023 sonuna kadar işletmeye girecek. Böylece TARKEM’in üçüncü evresi olan işletmecilik dönemine onuncu yılında başlamış oluyoruz” dedi.

“10 yıllık deneyimiyle İzmir’e rehberlik edecek”
Başkan Soyer TARKEM’in kamu, sivil toplum ve özel sektör ortaklığıyla kamusal çözümler üretmenin Türkiye’deki en güzel ve en önemli örneği olduğuna işaret ederek, “Bu yılki sermaye artırımı kararımızla kamu kuruluşu özelliğindeki ortaklarımızın pay oranını yüzde 50’ye çıkararak bu modeli daha da ileriye taşımış olduk. Şimdiye kadar işlettiğimiz sermaye ile TARKEM ortakları dört katlık bir değer artışı yaşamış oldu. Bu, şüphesiz ki sadece TARKEM’le sınırlı bir değer artışı değil. Bu tablo, asıl olarak ve daha da önemlisi, İzmir’in yeni cazibe merkezi olması için hep birlikte çalıştığımız Kemeraltı’nın değerindeki artışı da işaret ediyor. Geldiğimiz noktada bizi daha zorlu bir görev bekliyor. Kemeraltı’na yeni yatırımcılar çekerek İzmir’in refahını büyütmek zorundayız. Üstelik bunu tarihi dokuyla iç içe geçmiş Kemeraltı ticari yaşamının geleneklerini koruyarak yapmakla mükellefiz. TARKEM’in on yıllık deneyimi ve ilkeleriyle bu konuda da İzmir’e rehberlik edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.