SOYER: SİZİ BIRAKMIYACAĞIM « World Turk

14 Temmuz 2024 - 07:45

SOYER: SİZİ BIRAKMIYACAĞIM

resmin alt tagı
SOYER: SİZİ BIRAKMIYACAĞIM
Son Güncelleme :

20 Mart 2024 - 10:58

30 views

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Ege İş Kadınları Derneği ve İzmir İş Kadınları Derneği’ni ağırladı. Kadın gücünün önemine vurgu yapan Başkan Tunç Soyer, “Sizlerin iş birliği ile ortaya çıkacak sinerjiyi büyütebilirsek o zaman Türkiye’de çocuklarımız, torunlarımız için umut verecek bir şey başlatmış olabiliriz. Bu İzmir’e yakışır. Asıl büyük heyecanım orada. O yüzden sizi bırakmayacağım diyorum” dedi.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD), Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) ve İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i Kültürpark İzmir Sanat’taki makamında ziyaret etti. Ziyarette TÜKD Genel Başkanı Meral Güler, EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner, İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Özden Erten ve üyeler yer aldı.

Soyer: “İç açıcı bir topluluksunuz”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İç açıcı bir topluluksunuz. İzmir gerçekten Türkiye’nin 81 vilayeti arasında başka bir önem taşıyor, özellik taşıyor. Kadınların bu şehirde diğer şehirlerde olmayan başka bir ağırlığı var. Nereye gidersem gideyim hep gözlemledim. Bu şehir bir kadın şehri. Kadınların daha fazla sözünü geçirmesi gereken bir şehir. O yüzden bizim bugüne kadar yapmaya çalıştığımız şey bir nezaket gereği değildi. Bugün dünyada şikayet ettiğimiz ne yaşanıyorsa hepsi erkek egemen toplumun sonuçlarıdır. Bunu bilince, kadını şehrin yönetimine nasıl daha fazla dâhil edebiliriz, buna kafa yormaya başlıyorsunuz. Yapmak istediğim şey bu aslında” diye konuştu.

“Sizi bırakmayacağım”
Siyasetin ruhunun kaybolduğunu ifade eden ve kadın oluşumlarının önemine vurgu yapan Soyer, “Sizler hala cebinizden bir şeyler çıkartıyorsunuz, ailenizden, işinizden, hobinizden fedakârlık ederek bu hikâyeyi sürdürmeye çalışıyorsunuz. Bence bu eşsiz bir şey ve en büyük umut burada yatıyor. Toplumdaki büyük çürümenin, değerlerin ve erdemlerin kaybolmasının devası, siyasi partilerin toplumda dönüştürücü güç olmasının anahtarı sizlerde. Özellikle kadın sivil toplum kuruluşlarında. Kadını ne kadar çok bu hikâyenin öncüsü yapabilirsek o kadar sağlıklı, geleceği olan, sürdürülebilir bir şey yapmış olacağız. Sizlerin iş birliği ile ortaya çıkacak sinerjiyi büyütebilirsek o zaman Türkiye’de çocuklarımız, torunlarımız için umut verecek bir şey başlatmış olabiliriz. Bu İzmir’e yakışır. Asıl büyük heyecanım orada. O yüzden sizi bırakmayacağım diyorum” dedi.

“Her zaman yanınızdayız”
TÜKD Genel Başkanı Meral Güler, “Biz size çok alıştık. Diğer görevlerde görmek istiyoruz, yanınızdayız. Siz bize hep destek oldunuz. Bizler korkmuyoruz. Rujumuzu da sürüyoruz, saçlarımızı da salıyoruz, kahkahamızı da atıyoruz. Onlar bizden korksun diyoruz. Hep sizinle birlikteyiz” dedi.
EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner, “Hiçbir isteğimize hayır demediğiniz için çok teşekkür ederiz” dedi. Önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, “4 sene çok güzel çalıştık, yardımlarınızı hiçbir zaman esirgemediniz” diye konuştu.

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Özden Erten, “İnanılmaz zarif, kadına değer veren bir kişiliğiniz var. İzmir için çok büyük bir kazançtı. Ben sizi kaybedeceğimizi düşünmüyorum, çok daha üst mevkilerde göreceğimizden eminiz. Her zaman destekçiniziz ve her zaman yanınızdayız” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.