SOKAĞIN NABZI 25. BÖLÜMÜN KONUĞU BAŞKAN ADAYII EMİN YÜCE « World Turk

14 Temmuz 2024 - 07:10

SOKAĞIN NABZI 25. BÖLÜMÜN KONUĞU BAŞKAN ADAYII EMİN YÜCE

resmin alt tagı
SOKAĞIN NABZI 25. BÖLÜMÜN KONUĞU BAŞKAN ADAYII EMİN YÜCE
Son Güncelleme :

18 Mart 2024 - 5:37

61 views

HABERİN VİDEOSUNU BU LİNKTTEN İZLEYEBİLİRSİNZ
https://www.olusumhaber.com/video/olusum-haber-tv-sokagin-nabzi-25-bolum/222/
Deva Partisi Seferihisar Belediye Başkan Adayı Emin Yüce, Sokağın Nabzı programının konuğu oldu. Yüce, canlı yayında gazeteciler Deniz Doğan ve Ezgi Yeşil’in sorularını yanıtladı.

Seçime sayılı günler kala çalışmalarını ve süreci değerlendiren Yüce, ‘Büyük partiler bu konuda çok daha şanslılar, bütçeleri var. Bizlerde elimizden geldiğince sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Sokakları, mahalleleri ve kahvehaneleri dolaşarak, bütçemiz doğrultusunda sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.’ dedi.

Rakiplerinin çalışmalarını takip etmesi hususu üzerine ‘Biz siyaseti kurallara göre, ahlaka göre yönetmeye çalışıyoruz.’ yorumunu yapan Yüce, ‘Şu sahnede oynanan siyasetle film çevirseler çok büyük rol oynarlar.’ dedi.
Siyasi ahlak üzerine vurgu yapan Yüce, siyasetçilerin toplum içinde örnek insanlar olması gerektiğini aktardı.

“1 Nisan’da kazandığımız zaman halka hizmet edeceğiz çünkü biz halka hizmeti etmek üzere buraya geliyoruz. Seçimi kazanamazsak dahi halka hizmet edilmeyen noktalarda eleştirilerle görevimizi yerine getireceğiz. Partimiz politikaları gereği memlekette taş üzerine taş koyan herkes bizim için değerlidir. Siyaset sahnesine bakıldığı zaman siyasi davranışlarımız ve duruşumuzla doğru bir yolda olduğumuzu söyleyebilirim. Sabah rengi başka olan bir kişi ertesi günü rengini değiştirebiliyor. Önceki dönemlerde neredeyse terörist olarak suçladıkları insanları AK Parti bu dönem meclis üyesi olarak aday gösterdi. Kim olduğu önemli değil halk kim olduğunu biliyor. Belediyenin 30 yıldır temizlik işçisi olarak almadığı kişiler bugün 2-3. sıralarda belediye meclis üyesi olarak gösterilebiliyor. Siyasetin ahlaki duruşu halka hizmet için değil şahsi çıkarların bir araya gelmesiyle meydana geliyor. Kişiler hangi partiden ve hangi projeden çıkarları varsa o partide siyaset güdüyor. Biz bu davranışı ahlaklı bulmuyoruz, Parti olarak da kişisel olarak da ahlaklı bulmuyoruz çünkü biz gerçekten bu toplum için hizmet adına bu yola girdiyseniz insanların hakkını, hukukunu korumak zorunda olduğunuzu savunuyoruz.”

Seferihisar’da başkanlık adaylığını açıklayan ilk siyasetçi olduğunu vurgulayan Yüce, Parti meclisinde bu kararın daha önce alındığını bildirdi. Seferihisar Belediyesi’nin açılışını yaptığı Yaş Alma Merkezi’nin daha önce katıldığı bir programda kendi sunduğu ‘Emekli Lokali’ projesi olduğunu belirten Yüce, ‘Apar topar bir yer kiralandı, hemen orayı açtılar. İkinci olarak karakayalardaki yol çalışmalarına başladılar. Pazar yeri projemizi söyledik onu da yaptılar. Battı çıktı projemizi tanıttık onun için de şimdi konuşuyorlar.’ dedi.

Yüce sözlerine şöyle devam etti: “15 yıldır Seferihisar’a yapılan elle gösterilecek bir proje var mı? 3 ayda yapılacak altyapıyı 15 yılda bitiremediler. Bu nasıl bir altyapıdır? Benim oturduğum sokakta 15 yıldır yol çalışması adına sadece yama yapıldı. 8-9 ay önce ulamış’ta yapılan bir asfaltlama çalışmasında oradaki yetkililere bu asfaltın bu şekilde yapılmaması gerektiğini söyledim. Asfalt şu an çöktü ve yama çalışması yapıyorlar. Zemini düzgün oturtamadıkları için halkın parasıyla tekrar yama yapılıyor. Planlı programlı çalışma olmadığı için ani müdahale ediliyor. Sizlerin yapılmayan bir çalışmayı paylaşmanız üzerine belediye ertesi gün çalışmaya başlıyor. Bu belediyenin bir planı yok mu?”

Diğer partilerin siyasi çalışmalarını değerlendiren Yüce, “AK Parti’yi değerlendireyim, bu ana yola 4 kilometrelik bir yol yaptılar, çalışmayı bir sene bitiremediler ve tüm esnafı iflas ettirdiler. Halen daha bitmeyen çalışmalar ve eksiklikler var. Hükümetin emekliliyi, çalışanı düşürdüğü hale bakın, insanlar sokakta çöpten ekmek, pazarda sebze meyve topluyor ama birçok projelerine lanse ediyorlar.
Hükümet kendi emeklisine aç bırakmıştır, siz ne yapabilirsiniz?
Belediyeye ait onlarca arsa ve gayrimenkuller satıldı. AK Parti neden biz muhalefetiz, satılmasına karşıyız demedi? Bu arsalar kime satıldı? Kim aldı? Belediye neden açıklamıyor, AK Parti neden muhalefet etmiyor? Türkiye’de iki partinin anlaştığı tek bir ilçe vardır : Seferihisar. AK Parti ve CHP’nin meclis üyeleri belediyenin kendi içerisinde anlaştığı, belediye içerisinde muhalefet etmesi gereken sayıca Üstün olan parti Ak Partidir. AK Parti meclis üyeleri bir gün olsun basın açıklamasına çıkıp burayı satamazsınız dedi mi?

Ahmet Aydın Miami projelerini bırakıp önce açın karnını doyursun. Sunduğu projelerinin hiçbirini yapılabilir ve gerçek görmüyorum. Bu projeleri 5 yıl içinde yapamaz, yolu bir yılda bitiremeyen hükümet bu projeleri nasıl yapabilir?

Koordinasyon, plan ve çalışma yok, şehir planlaması yok, acil durumlarda insanların ızdırap çektiği o yolları günübirlik kurtarmak adına müdahale ediyorlar. Yeni bir çalışma yok çünkü belediyeden çıkmıyorlar. Belediye binasından çıkıp Seferihisar’ın mahallelerini sokaklarını gezseler, arka sokaklara inseler neler görecekler!

Seçim yaklaştığı için Sayın belediye başkanımız açılıştan açılışa koşuyor. Açılışını yaptıkları projelerden hangisi elle tutulur? Yaş Alma Merkezi olarak açtıkları yer 18.000 TL’ye kiraladıkları ve seçimden sonra kapatacakları bir yer. Seçimden sonra insanlar için bu açılışları yapabilecekler mi? Bu bir seçim alma projesidir, milletin ağzına bir parmak bal çalmaktır, göstermeliktir. Ben Seferihisar için ayağı Yerebatan projelerle geliyorum.” dedi.

Yüce, Belediye Başkanı olunca gerçekleştireceği ilk proje sorusu için şu yanıtı verdi:
“Daha önce de belirttiğim gibi gerçekleştireceğim ilk proje deprem güvenliği ile ilgili olacak. Seferihisar merkezi deprem anlamında çok büyük bir risk taşıyor. Depreme dayanıksız binaların tespit edilmesi ilk çalışmamız olacak. Bir sonraki önceliğimizde yeşil alanlar, yollar, emeklilerimiz için lokaller olacak.”

“15 yıllık süreçte belediyenin yaptığı takdir ettiğim hiçbir çalışma yok.” yorumunun ardından sosyal belediyecilik vurgusu yaptı. Belediyenin devletin verdiği kaynaklarla değil kendi bütçesini oluşturma çabası içerisinde olması gerektiğini bildiren Yüce, girişimlerle, turizmle, Yap-İşlet-Devret modeliyle çalışmalar yürütülmesi gerektiğini dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ‘Türkiye İttifakı’ çağrısı için “Türkiye ittifakı değil rant ittifakıdır.” yorumunu yapan Yüce, “Destek verenlerin hiçbirinin halka hizmet için destek verdiğine inanmıyorum.” dedi. Halk için projeleri olduğuna ve halk için gitmediklerini belirten Yüce, “İnanmıyorum çünkü hepsini tanıyorum. Birileri gelip Seferihisar’a hizmet etmek zorunda.” dedi.

Yüce sözlerini şöyle sonlandırdı; “Bizim korkacak gücenecek bir durumumuz yok. Biz Seferihisar’a hizmet etmek üzere bu yola çıktık. Bizim birileriyle yandaş olma, birilerinin rantına ortak olma gibi bir derdimiz yok. Bizim derdimiz Seferihisar’a hizmet etmek. Seferihisarlı hemşerilerime buradan sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Seferihisar’ın bir virajda olduğunu ve Deva’ya evet dedikleri anda geriye dönük AK Parti ve CHP’nin altında imzası olan tüm belgelerin hesabını soracağımızı belirtmek istiyorum. Seçmenlerime söz veriyorum. Biz Seferihisar’ın bütün gayrimenkullerini koruyacağız, Seferihisar’ın bir tane çakıl taşını satmayacağız. Seferihisarlılara istedikleri hizmeti vereceğiz.”

-Yüce, belediye meclis üyelerini nasıl değerlendiriyor?
-Seferihisar kent estetiğini sağlayabildi mi?
-Seferihisar’ı hangi hizmetler bekliyor?

Tüm maddeler ve detaylı açıklamaları Sokağın Nabzı’nda, Oluşum Haber’de sizlerle..

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.