SELİM KASAPOĞLU, DSO BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI! « World Turk

20 Nisan 2024 - 19:54

SELİM KASAPOĞLU, DSO BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI!

SELİM KASAPOĞLU, DSO BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI!
Son Güncelleme :

01 Eylül 2022 - 14:28

164 views

Denizli Sanayi Odası’nın 4 Ekim’de ve 11 Ekim’de gerçekleştirilecek seçimi öncesinde ikinci başkan adayı çıktı. Mevcut yönetimde başkan yardımcısı olarak görev yapan Selim Kasapoğlu, yeni dönemde başkan adayı olduğunu ve projelerini açıkladı.

Denizli Sanayi Odası’nda (DSO) seçim heyecanı başladı. Geçtiğimiz günlerde mevcut başkan yardımcılarından Okan Konyalıoğlu adaylığını açıklamıştı. Son olarak yine mevcut başkan yardımcılarından Selim Kasapoğlu, bir otelde gerçekleştirdiği basın toplantısı ile başkan adaylığını ve projelerini açıkladı. DSO’da 4 Ekim’de organ seçimleri ve 17 grubun katılımıyla meclis seçimleri gerçekleşecek. 11 Ekim’de ise seçilen 37 meclis üyesi yönetim kurulu seçimi yapacak.

Kasapoğlu, toplantıda şu ifadelere yer ver; “Bir süredir sahada DSO yeni dönem seçimi için ekip arkadaşlarımla birlikte çalışmalar yapmaktayız. Meclis üyelerimizle, Denizli sanayisinin değerli büyükleriyle, oda üyelerimizle ideallerimizi paylaştık ve yeni dönemde daha büyük sorumluluklar almamız için bizi cesaretlendirdiler.  Geçen hafta yönetim kurulu kararıyla seçim takviminin belli olmasından hemen sonra ilk meclis toplantımızda dün itibariyle yeni dönem DSO Başkanlığına talip olduğumu değerli meclis üyelerimizle paylaştım, helallik istedim. Bugün de siz değerli basın mensuplarıyla bir araya gelerek vizyonumuzdan ve yeni dönemle ilgili çalışmalarımızdan bahsetmek istiyorum. Bugün sanayiciler olarak birtakım sorunlarla karşı karşıyayız. Tüm dünyada yaşanan ekonomik kriz, devam eden Rusya – Ukrayna savaşı, resesyon beklentileri, sanayicinin ham maddeye ve finansmana erişim sıkıntısı, artan enerji maliyetleri gibi çok cepheli bir mücadelenin içerisindeyiz. Böylesine yoğun bir gündemin içerisinde tabii ki de Denizli Sanayi Odası’nın sorumluluğu çok büyük ve bu büyük potansiyeli ortaya koymak için elimizde fırsatlar var. Yapmamız gereken; ortak hedeflerde buluşmak ve somut adımlar atmaktır. Bugüne kadar sanayi odasında çok önemli işler yapıldı. Bununla birlikte şehrin tüm dinamikleriyle iç içe, çok daha yoğun bir iletişim ağı oluşturarak istişare kültürünü tesis edeceğimiz yepyeni bir vizyona ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz” dedi.

SELİM KASAPOĞLU’NUN AÇIKLADIĞI PROJELER

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Yeni dönemde istişare kurulu yapılanmasıyla akademinin, kamu kurumlarının üst düzey temsilcilerinin ve sanayimizin duayenleriyle bir araya geleceğimiz çok sesli ve nitelikli bir yapıyı hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

LAODİKYA EKONOMİ ZİRVESİ

Denizli’ye ülkemizin en büyük ekonomi zirvelerinden birini kazandıracağız. Geleneksel hale gelecek bu zirveyi de dünya çapındaki ekonomistlerle bu topraklarda ticaretin ilk başladığı yerde, Laodikya’da gerçekleştireceğiz. Böylelikle şehrimizin tarihi ve kültürel mirasını tüm dünyaya tanıtmayı hedefleyeceğiz.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK MERKEZİ

Son dönemde sanayide en çok dile getirilen kavram sürdürülebilirlik. İnananlar kadar inanmayanlar da var. Fakat şöyle bir gerçek var ki; Türkiye Yeşil Mutabakat’ın imzacısı oldu.

Çok da uzaklara gitmeyelim, yakın gelecekte sanayicinin en büyük gündemlerinden biri de karbon vergisi olacak.

Bu çok iyi okunması gereken bir süreç. Yarın sanayicinin hayatında hiç de alışkın olmadığı yeni maliyet kalemleri olacak. Aynı zamanda yepyeni fırsatları da bize sunabilecek bir dönemden bahsediyoruz. Denizli sanayisinin bugünden bu konuda pozisyon almasını çok önemli buluyoruz. Göreve geldiğimiz takdirde hayata geçireceğimiz öncelikli projelerimizden biri de sürdürülebilirlik merkezi olacak. Bu merkez; üyelerimizin yeni mevzuatlardan sürekli haberdar olabileceği, kolektif bir bilinci ortaya koyacak. Sanayicimiz; sürdürülebilirlik eksenindeki hibe, destek ve kredilerden anbean haberdar olacak.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ MERKEZİ

Bugün enerji maliyetleri sanayicinin en büyük dertlerinden biri haline geldi. İvedilikle bir enerji verimliliği merkezi kurmalıyız. Birlikte ortak bilinçle hareket etme olanağı sağlayacak bu merkez, aynı zamanda üyelerimize ücretsiz danışmanlıklar da sağlayacak.

YENİ NESİL TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLİĞİ MERKEZİ

Denizli’de yüksek katma değerli sektörlerin önünü açmalıyız. Süreç içerisinde şehrimizde oyun sektörü başta olmak üzere bizi dünyada temsil eden potansiyeli yüksek startup’ları mercek altına aldık. Bu şehirde Denizli’yi Silikon Vadisi yapacağına inanan cesur girişimciler var. Sanayiciyi ve girişimciyi buluşturacağımız bir merkezi hayata geçireceğiz.

MAKİNE İHTİSAS OSB

Makine İhtisas OSB’nin kurulması için en çok mücadele eden kişilerden biriyim. Aynı zamanda Makine İhtisas OSB’nin yönetim kurulu üyesiyim.

3 milyon metrekarelik ve 104 parselden oluşan yeni OSB’yi faaliyete geçirmek en önemli gündem maddelerimizden olacak!

TEŞVİK OFİSİ

Uluslararası ve ulusal fon, hibe ve destek programlarına Denizli sanayisinin kolay ve hızlı ulaşabileceği bir ofis oluşturacağız.

DSO VAKFI VE BURS PROGRAMI

Ülkemizin umudu ve geleceği şüphesiz gençlerimiz. Onların çekirdekten üretken, topluma yararlı bireyler olarak yetiştirilmesini çok önemsiyoruz. Gençlerimizin eşit ve daha nitelikli eğitim almalarına katkı sağlayacak sanayici gönüllülerle birlikte DSO Vakfı’nı şehrimize kazandırmayı hedefliyoruz.

İlk yıl 1000 öğrencimizin eğitimini destekleyeceğimiz burs programıyla her yıl daha fazla gencimizin hayatına dokunacağız.

LOJİSTİK SORUNUNA ÇÖZÜM

Bugün sanayicinin en büyük sorunlarından biri de astronomik seviyelere ulaşan navlun giderleri. Türkiye’de başka bir örneği olmayan, bizim de paydaşı olduğumuz Denizli Platformu’yla birlikte demiryolu lojistiğinin geliştirilmesi projesinin en büyük destekçilerinden olacağız.

GÜÇLÜ ANKARA LOBİSİ

Denizli sanayisinin bugün yaşadığı sıkıntılara çözüm bulma noktasında eksikleri var. Bu sorunları ve talepleri Ankara’da birebir sektör temsilcileriyle konuşmak ise en etkili yol. Özellikle TOBB’da, sektör meclislerinde ve komisyonlarda daha etkin rol almamız gerekiyor. Denizli artık Ankara masalarında daha güçlü olacak!

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.