SARIGÜL ŞANLIURFA’DA HÜKÜMETE YÜKLENDİ « World Turk

13 Temmuz 2024 - 13:14

SARIGÜL ŞANLIURFA’DA HÜKÜMETE YÜKLENDİ

resmin alt tagı
SARIGÜL ŞANLIURFA’DA HÜKÜMETE YÜKLENDİ
Son Güncelleme :

13 Ağustos 2022 - 14:31

51 views

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Şanlıurfa’da partisinin bölge toplantısına katıldı

Gerçekleşen bölge toplantısında hükümeti sert bir dille eleştiren Sarıgül, yoksulluk var, işsizlik var, borçlar var, ipotek var dedi.

Sarıgül konuşmasını şöyle sürdürdü “Urfalının refah içinde yaşaması lazımken Urfa’da yoksulluk var, işsizlik var. Şanlıurfa, bankalara borçlu iller arasında 3. sırada yer alıyor. Esnaf, para kazanamıyor. Çiftçi traktörüne mazot koyamıyor, elektrik parası yüzünden sulama yapamıyor. Şanlıurfa üzerinde ipotek bulunan tarım arazilerinin büyüklüğü itibarıyla ilk sırada yer alıyor.

OKULDA ÖĞRETMEN, HASTANEDE DOKTOR YOK Urfa’nın nüfusu 2 milyonu aşmış durumda. 500 bin de Suriyeli var. Eğitim ve sağlık yatırımları, bu nüfusa göre artmıyor. Öğretmen açığı var, öğrenciler 60-70 kişilik sınıflarda eğitim görmek zorunda kalıyor. Sağlık hizmetleri yetersiz, hastanelerinde doktor yok. Gençler, işsiz ve gelecekten umutsuz, uyuşturucu madde kullanımı artıyor. DEDAŞ, Ali kıran baş kesen olmuş, terör estiriyor. DEDAŞ’a “dur!” diyen yok. BU İKTİDAR KANAL İSTANBUL DİYOR, BİZ GAP DİYORUZ İktidara geldiğimizde ilk işimiz GAP’ı bitireceğiz. Rahmetli Demirel GAP’ı kaptırmadı, bunlar GAP’ı yaptırmadı. GAP bitseydi, DEDAŞ’la yaşanan sıkıntılar yaşanmazdı. GAP bitseydi, tarıma dayalı sanayi olurdu. Urfa ihracat bölgesi haline gelirdi. Bu iktidar kanal İstanbul diyor, biz GAP diyoruz. Bu iktidar yata, jete ucuz akaryakıt veriyor, biz çiftçiye ve esnafa vereceğiz. Bu iktidar ABD, Rusya, Kanada çiftçisine120 milyar dolar verdi. Biz bu parayı Şanlıurfa çiftçisine besicisine vereceğiz. Bu iktidar, köprülere, otoyollara, hazine garantisi veriyor, biz çiftçimize alım garantisi vereceğiz. Alım garantisini de dolara endeksleyeceğiz.

URFA’DAKİ HAZİNE ARAZİLERİNİ URFALIYA VERECEĞİZ

Urfa’daki hazine arazilerini bedelsiz olarak, tarım yapmak şartıyla çiftçiye vereceğiz. Şanlıurfa merkezinde ve ilçelerdeki hazine arazilerini konut üretimine açacağız. Evi olmayanları ev sahibi yapacağız. Arazi rantını kodamanlara yedirmeyeceğiz. Ak Parti ne Urfa’nın ne de ülkenin hiçbir sorununu artık çözemez. Çünkü, Ak Parti yoruldu, Ak Parti heyecanını kaybetti. Ak Parti kadroları, ne oldum delisi oldular. Millete tepeden bakıyorlar. Urfalının oyunu ceplerinde görüyorlar. Diğer partiler de çözemez. Neden çözemez? Türkiye Değişim Partisi’nin diğer partilerden farkı ne? DİĞER PARTİLER KAYAN YILDIZ, TDP PARLAYAN YILDIZ Diğer partilerin bagajları dolu, günah defterleri kabarık, hepsi denenmiş partiler. Diğer partiler batan güneş, Türkiye Değişim Partisi doğan güneştir. Diğer partiler kayan yıldız, Türkiye Değişim Partisi parlayan yıldızdır. Türkiye Değişim Partisi olarak kısa zamanda çok büyük başarılara imza attık. Siyasette dengeleri değiştirdik. Hesapları alt üst ettik. Türkiye artık bir seçim ortamına girmiştir. Bismillah çekip, samimiyetle, iyi niyetle milletimizin rızasını kazanmak için çok çalışacağız. Sıkmadık el, çalmadık kapı, gidilmedik yer bırakmayacağız. YOKLUK DEĞİL, BOLLUK TÜRKİYE’Sİ Allah’ın izni, yurttaşlarımızın takdiriyle inşallah iktidar olacağız. Bizim yönettiğimiz Türkiye, yokluk değil, bolluk Türkiye’si olacak. Bizim yönettiğimiz Türkiye, kutuplaşan değil, kucaklaşan Türkiye olacak. Bizim yönettiğimiz Türkiye, sinirli, stresli değil, güler yüzlü Türkiye olacak. ÜÇ TANE BAKANLAR KURULU ÇIKARACAK KADROMUZ VAR Türkiye’yi yönetmek, proje ister fikir ister teşkilat ve kadro ister. Türkiye Değişim Partisi olarak çok güçlü fikirlerimiz var. Bizim ülke gerçeklerine uygun projelerimiz var. Bizim çok sağlam bir teşkilatımız var. Bizim, üç tane bakanlar kurulu çıkaracak kadar kadromuz var. Türkiye Değişim Partisi kadroları ne yapacağını bilen, nasıl yapacağını bilen, vicdanlı ve ehil kadrolardır. Türkiye Değişim Partisi tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü meclis, bağımsız yargıdan yanadır. Türkiye Değişim Partisi “Ne Amerika ne Rusya ne Çin her şey Türkiye için” diyen bir partidir. BİRİ YERKEN BİRİ BAKMASIN, BİRİ AĞLARKEN BİRİ GÜLMESİN Türkiye Değişim Partisi kardeşlik hukukunun ve toplumsal barışın adresidir. Türkiye Değişim Partisi Türkiye için atan bir kalp, millet için çarpan bir yürektir. Türkiye Ak Partiye güle güle diyor, Türkiye bizi bekliyor. Bekle bizi Türkiye geliyoruz. Türkiye’nin yüzde 30’unu, yüzde 50’sini, yüzde 80’nini değil tamamını kucaklamak için geliyoruz. Biri yerken biri bakmasın, biri ağlarken biri gülmesin diye geliyoruz. Yüce rabbimin yarattığı her canlının hakkını hukukunu korumak için geliyoruz. “dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.