MİLLET PARTİSİ GENEL MERKEZİ YENİ BİNASI AÇILDI « World Turk

22 Haziran 2024 - 03:59

MİLLET PARTİSİ GENEL MERKEZİ YENİ BİNASI AÇILDI

MİLLET PARTİSİ GENEL MERKEZİ YENİ BİNASI AÇILDI
Son Güncelleme :

19 Eylül 2022 - 19:00

383 views

Millet Partisi GenelMerkezi Ankara’da görkemli bir törenle açıldı.

Türkiye’nin bir çok yerinden açılışa gelen Parti üyeler Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar’ı alkışlar eşliğinde karşıladı.

Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, bina açılışında yaptığı konuşmasında

OSMAN GAZİ, ÇELEBİ MEHMET VE GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN
GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ANADOLU BİRLİĞİ,
MİLLET PARTİSİ İÇİN DE KILAVUZ OLACAKTIR!..

Genel Başkan Sayın Cuma Nacar’ın Genel Merkez binası açılışında yaptığı konuşmada çözülemeyen sorunları Millet Partisi’nin çözeceğini belirtti.

Nacar konuşmasında “Saygıdeğer Misafirler, Aziz Millet Partililer!
Bir açılış için buraya toplandık! Millet Partisi Genel Merkezinin açılışı için!
Bu güzel günde ne konuşulur? Öyle mi? Ne konuşulur?
Millet Partisi’nde siyaset konuşulur! Millet Partisi’nin açılışında, kurultaylarında, toplantılarında siyaset konuşulur!
Politika değil; siyaset! Laf ebeliği olmayan, aldatmaca, kandırmaca olmayan siyaset! İki yüzlülük, yalancılık, sahtekârlık, hırsızlık, rüşvet, adam kayırma, komisyonculuk, anarşi, terör, bölücülük, darbecilik, din istismarı, haram lokma olmayan siyaset! Aynen ibadet gibi, karşılığı sadece Allah’tan beklenen siyaset! İbadetin kardeşi olan siyaset!
Hedefi, amacı; insana ve millete hizmet olan siyaset konuşulur bizim diyarımızda! Bu siyaset, şeytani siyaset değil, rahmani siyasettir!

ÇÖZÜLEMEZ SANILAN PROBLEMLERİ MİLLET PARTİSİ ÇÖZER
Aziz Vatandaşlarım!
Yönetme kabiliyetini yitirmiş, içte ve dışta acze düşmüş, milletimizin hak ve menfaatlerini koruyamaz hale gelmiş, bu güzel ülkemizi krize, kaosa sürüklemiş, ekonomik, siyasal, sosyal alanlarda ve adalette çıkmaza düşürmüş ve vatandaşımızı canından bezdirmiş bu iktidara da; iktidarın ayakta kalmasının sebebi olan bu muhalefete de Büyük Türk Milleti muhtaç değildir, çaresiz değildir.
Millet Partisi çaredir, ümittir. Çünkü Millet Partisinin davası hak ve millet davasıdır.
Millet Partisi milli uyanışa ve dirilişe, yer yüzünün ıslahına, yalnızca ülkemizdeki değil, yer yüzündeki adaletsizliğe, zulme, haksızlığa, zorbalığa, sömürüye, fukaralığa, soyguna, vurguna son verecek, her şeyin en iyisine layık vatandaşlarımızı ve insanlığı adalete, bolluğa, barış medeniyetine kavuşturacak bir partidir.

BU İKTİDAR DA 6’LI MASA DA ÇÖZÜM DEĞİLDİR
Millet Partisi olarak tarihe not düşüyoruz. 6’lı masa ittifakında yer alan partiler, yedeğinde tuttuğu HDP’nin iktidar ortağı olmasına sebep olmamalılar. Bu tarihi bu uyarıdır. İş işten geçtikten sonra çözüm aramak hamakat olacaktır.
Görülen odur ki bu muhalefetten de, Büyük Türk Milletine bir hayır yoktur. HDP’nin tehdit ve şantajlarına iktidar hatırına boyun eğmektedirler.
Bu iktidar da, muhalefet de HDP’ye göz kırpmaktadır. Bu partinin eski bir genel başkanı, mahkemedeki savunmasında çözümün adresinin cezaevindeki terörist başı olduğunu söyleyebilmiştir.

MİLLET PARTİSİ VE ERDEMLİLER İTTİFAKI
AKP iktidarına demokratik ve meşru yollardan, sandıkta son vermek tarihi bir zaruret halini almıştır. Artık iktidarın gitme zamanı, Millet Partisi’nin de iktidar olma zamanı gelmiş geçmektedir. Ekonomik, sosyal, siyasal meseleler karşısında çözüm üreten, milletimizin varlık ve bekâ sorununu ortadan kaldıracak Millet Partisi iktidarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Biz diyoruz ki; “Türk halkı iki seçenekli dayatmaya mahkûm değildir!..”
İvedilikle çözmek zorunda kaldığımız yoksulluk, işsizlik vb. sorunların yanında güçlü, ileri ve mutlu bir Türkiye hayalimiz var. Dilimizi, dinimizi, kültürümüzü, bayrağımızı, vatanımızı her türlü tehdit ve tehlikeye karşı koruma irademiz var… Türkiye, sadece kendisi için yaşayan bir ülke değildir, bütün dünyaya karşı sorumluluklarımız olduğuna inanıyoruz. Allah’ın izniyle milletimizi hak ettiği seviyeye yükseltmek, ülkemizin ve insanlığın problemlerini çözmek kararındayız! Bunu nasıl başaracağız? Ortak akılla, milli ruhla bütün milli güçleri “Muhteşem Türkiye” ülküsünde birleştirerek!
Çözümün adresi Millet Partisi’dir. Çözüm Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Amasya tamiminde, Erzurum ve Sivas Kongrelerinde ortaya koydukları formüldür. Evet, vatanın bölünmez bütünlüğü tehlikededir, Milletin istiklâli tehlikededir. Biz de onlar gibi diyoruz ki, kurtuluşu bu millet başaracaktır…
“Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.”

SAMİMİYET, ADALET, EHLİYET, İSTİŞARE
Evet! Evet, Saygıdeğer Dostlar!
Biz; adıyla, şanıyla, şanlı – şerefli MİLLET PARTİSİ’yiz!
Samimiyetle, ihlasla, dürüstçe, fedakârca başladığımız bu yolda; yine ilmî bilgiyi kılavuz edinerek, büyük Türk Milleti’nin beş bin yıllık millî iradesi istikametinde; dürüstçe, sağlam, emin, kararlı adımlarla yola devam edeceğiz!
Bu samimiyet, bu dürüstlük karşısında çözülmeyecek hiçbir dert, çözülemeyecek hiçbir problem yoktur!
Ne fakirlik – yoksulluk, ne ekonomik dar boğaz, ne zamlar, ne hayat pahalılığı, ne Ege adaları, ne Yunan, ne Suriye, ne Kıbrıs, ne ABD’nin BOP’u, ne de Doğu Türkistan! Hiçbiri asla problem olamaz! Her derde şifa buluruz, her sorunu güzellikle, suhuletle çözeriz! Hiçbir engel, elimizi, ayağımızı bağlayamaz!

O ZAMAN SORUN NE?
Bütün problemlerimizin sebebi; emanetin ehlinde olmamasıdır!
Yöneticiler israf, debdebe içindedir. Torpil, akraba, eş – dost kayırması, rüşvet, komisyonculuk ayyuka çıkmıştır!
Bunları dile getirince, bize laf yetiştirmeye çalışıyorlar! Bize laf yetiştirme kardeşim! Biz sizi uyarıyoruz:
Önce insan gibi aklını başına al ve dürüst ol! Koltuk kaygını bir taraf bırak! Koltuk bakî değil, sen de bakî değilsin!
Sonra adil ol, dürüst ol, israf etme! İşi ehline ver! İstişare yap! Hesap – kitapla iş yap!
Koltuk için milleti gerip, kutuplaştırma! Milleti atomlarına ayırma! Senin görevin milleti germek değil, kardeşleştirmektir! Millî birliği sağlamaktır!
Sen bunları ya bilinçli olarak yapmıyorsun ya da yapamıyorsun!
O zaman bırak, git! Millet Partisi, milleti birleştirir, kardeşleştirir ve bütün sorunları tereyağından kıl çeker gibi çözer!

SAYGIN, GÜÇLÜ, MUTLU, MUKTEDİR, ‘MUHTEŞEM TÜRKİYE’
Millet kadroları, dışımızdaki samimi – dürüst; vatan, millet, bayrak, egemenlik diyen insanlarla, kadrolarla kucaklaşarak Muhteşem Türkiye’yi gerçekleştirecektir!
Millet Partisi, ülkemizi dünyada sözü dinlenir, saygın, güçlü, muktedir, ‘Muhteşem Türkiye’ yapacaktır.
Size soracaklar. Size; “Türkiye’nin yıllardır, hatta yüzyıllardır kangrenleşmiş sorunlarını çözmek bu kadar basit mi?” diyenler çıkacak!
Hani ‘adil Ömer’in gölgesinden bile şeytan korkuyormuş ya!
Evet! Bu kadar basit! Bu kadar kolay: Çözüm; samimiyet, adalet, ehliyet, liyakat ve istişarededir! İşte onun gibi; yöneticiler dürüst olursa, ülkemizdeki bütün kara bulutlar dağılır gider!

OSMAN GAZİ, ÇELEBİ MEHMET VE GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN
GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ANADOLU BİRLİĞİ,
MİLLET PARTİSİ İÇİN DE KILAVUZ OLACAKTIR!..
Saygıdeğer Misafirler,
Aziz Dava Arkadaşlarım,
Kahraman Millet Partili Beyler, Hanımlar ve Gençler!
Şimdi geldik en önemli yere! Hayati noktaya!
Selçuklu Türk Devletinin yıkılması sonrası Anadolu Türk birliğinin dağılmasını ve beylikler dönemini hatırlayalım!
1402’de Ankara Savaş’ında Yıldırım’ın Timur’a yenilmesi sonrası parça parça olan Anadolu’yu hatırlayalım!
Osmanlı sonrası, 1919’da yedi düvel tarafından işgal edilen Anadolu’da bozulan Türk dirliğini hatırlayalım!
Ve her bozgun sonrası millî birliği yeniden sağlayan Osman Gazi’yi, Çelebi Sultan Mehmet’i, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dahi bu devlet adamlarının yanında yer alan kahramanlar geçidini hatırlayalım!
Bugün de milletimiz, partiler tarafından koltuk hırsı için kutuplaştırılıp gerilmiş, parça parça edilmiştir!
Bu duruma son verecek, insanlarımızı birleştirip, kardeşleştirecek ve milletleştirecek bir birliğe yeniden ihtiyaç vardır! Vatanımızda gözü olanlara karşı 1919’larda olduğu gibi yeni bir Kuvâ-yi Milliye’ye, yeni bir Millî Mücadele’ye ihtiyaç vardır!

MUHTEŞEM TÜRKİYE GÖK KUBBESİ ALTINDA, AY YILDIZLI AL BAYRAK GÖLGESİNDE
Bu inançla Millet Partisi, bizim dışımızda her kim olursa olsun; vatan, millet, bayrak, egemenlik diyen herkese sevgi ve saygı duymaktadır. Onları kardeş kabul etmektedir ve onlara ‘evlerimiz ayrı, hedeflerimiz aynı’ gözüyle bakmakta ve dostluk elini uzatmaktadır!
Onlarla el ele hep birlikte milletle, ‘Muhteşem Türkiye’ gök kubbesi altında, ay yıldızlı al bayrak gölgesindeyiz.

BİRLİĞİN, KARDEŞLİĞİN, İTTİFAKIN ADRESİ; MİLLET PARTİSİ!
Evet, Millet Partisi birliğin, beraberliğin adresidir. İttifakın adresidir. Mutlu, güçlü, saygın Türkiye’nin adresidir! Muhteşem Türkiye’nin adresidir! Ve bunları gerçekleştirecek engin gönül sahiplerinin adresidir!..
Bu duygularla Türkiye’nin birliği ve kardeşliği düşüncesinde olan bütün partilere, topluluklara, kuruluşlara, ilim ehline ve vatandaşlarımıza selam ve saygılarımızı iletiyoruz, kucağımızı açıyoruz, partimizi açıyoruz!..
Millet Partisi, insanımız için var! Milletimizin birliği için var! Türkiye’nin egemenliği için var! Devletimizin dirliği için var! Muhteşem Türkiye için var!

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.