LİSELİLER ARA TATİLDE TLB KIŞ KAMPINDA BULUŞTU « World Turk

22 Haziran 2024 - 02:12

LİSELİLER ARA TATİLDE TLB KIŞ KAMPINDA BULUŞTU

L<strong>İSELİLER ARA TATİLDE TLB KIŞ KAMPINDA BULUŞTU</strong>
Son Güncelleme :

04 Şubat 2023 - 17:20

61 views

Türkiye Liseliler Birliği ara tatili Bursa’da düzenlediği kış kampı ile taçlandırdı. 

31 Ocak’ta başlayan kamp 2 Şubat günü sona erdi. Türkiye’nin farklı illerinden gelen 100’den fazla liseli kış kampında buluştu. Söyleşiler ve takım oyunlarıyla liseliler Bursa’nın karlı dağlarının tadını çıkardı, doğal güzelliklerin içinde dolu dolu bir kamp geçirdi.

GELECEĞİN CUMHURBAŞKANLARI TLB’DE

Kış kampının önemli ziyaretçileri de vardı. Liselilerin karlı kamp deneyimini görmeye gelen Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Vatan Partisi Genel Saymanı Ş. Yıldırım Gencer ve Vatan Partisi Bursa İl Başkanı Dilek Çınar Türkiye Gençlik Birliği ve Türkiye Liseliler Birliği’nde görev aldıkları zamanlara dair yaşadıklarını ve duygularını anlattılar. Gençlerin sorularına cevap veren Özgür Bursalı, Vatan Partisi siyasetleri ve gençliğin siyasi rolü üzerinde konuştu. Türkiye Liseliler Birliği’nin kadro ocağı olduğunu vurgulayan Bursalı, “Geleceğin cumhurbaşkanları, bilim adamları, yöneticileri sizlerden çıkacak.” dedi.  Kampı ziyarete gelen bir diğer önemli konuk ise Türkiye’nin önemli  iş insanlarından Emin Adanur’du. Emin Adanur’un tecrübeleri liselilerin ufkunu açtı. Tüm konuklara akıllarındaki bütün soruları sorma fırsatı bulan liseliler konuklara yoğun ilgi gösterdi. 

ARKADAŞLIĞIN MERKEZİ TLB KIŞ KAMPI

3 gün boyunca tatilin tadını çıkaran liseliler siyasetten sanata, spordan üretime Türkiye gündemlerini tartıştılar. Yeni arkadaşlar edindiler, sorumluluk aldılar. 

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Kayahan Çetin, kampın ikinci günü liselilerle buluştu. “2023 Seçimleri ve Gençlik” konulu söyleşi ile liselilerle seçim gündemini değerlendirdiler. “Her büyük değişim bir süreç istiyor öncesinde. Millet ne zaman hazırsa, koşullar ne zaman uygunsa devrim o vakit olur.” diyen Kayahan Çetin  Türkiye’nin bir devrim sürecinde olduğunu vurguladı. Suriye’de olan iç savaşın sonucunda ülkemize gelen mülteciler üzerine uzun uzun tartışan liseliler en çok da ekonomik kriz  üzerine konuştular. Söyleşide Türkiye’nin mülteci sorununu da tartıştılar. Uygulanan yanlış politikaları Kayahan Çetin şöyle açıkladı: “Suriye’de var olan iç savaşın Altılı Masa içerisinde de bir sorumlusu vardır. O da Ahmet Davutoğlu’dur. Şimdi de utanmadan göçmen sorununu çözeceğiz diyorlar. Göçmen sorununu ABD’nin Ankara’daki adamları çözemez.”

Kampın son gününü Bursa gezisiyle değerlendiren liseliler, Merinos Tekstil Sanayi Müzesini ziyaret ederek kamplarını sonlandırdı.

LİSELİLER TLB’Yİ TANIDIKÇA MÜCADELEYE ATILIYOR

Kampa ilk kez katılan liseliler de, kamp sırasında TLB’ye üye oldu. Kampta TLB’ye üye olan İlkimsu Özkan “Bu kış kampıyla beraber TLB ile tanışma fırsatım oldu. Farklı fikirlerin ortaklaştığı, ayrılıkların son bulduğu Atatürk’ün fikirlerinde birleşen çok sıcak kanlı insanlarla vakit geçirdik. Yapılan etkinlikler çeşitliydi ve kış kampında yapılacak en güzel aktiviteleri burada yaptım. Bu kampla beraber TLB’ye üye oldum. Tüm liseli arkadaşlarımın TLB ile tanışmasını tavsiye ederim.” diyerek liselileri TLB’ye üye olmaya davet etti. 

Ankara’da lise öğrencisi olan Göktuğ Demirel “Kampın gün sayısı kısa olsa da çok güzel arkadaşlar buldum. Ben ilk defa gelmeme rağmen çok eğlendim. Gelecekte düzenlenecek kamplara ve etkinliklere katılmayı düşünüyorum. Bütün liseli arkadaşlarımı da katılmaya davet ediyorum.” dedi.

“Ülkemizin geçtiği süreç, sorunlarımızı derinleştikçe çözümleri de beraber büyütüyoruz.” diyen Türkiye Liseliler Birliği Başkanı Ali Onur Eryiğit “Yüzü aşkın arkadaşımız ile gerçekleştirdiğimiz kış kampımızla birlikte yeni döneme çok güçlü başlıyoruz. Üç gün süren kış kampımızda arkadaş sıcaklığı içimizi ısıttı, sorumluluklarımız mücadelemizi daha da güçlendirdi. Kampımız biterken yeni tanıştığımız arkadaşlarımızla ayrılmanın burukluğunu hepimiz yaşadık. Ülkemizin sorunları arttıkça omuzlarımızdaki sorumlulukların da arttığının farkındayız. Bu sorumluluklar yalnızca seçim döneminde oy vermekle veya sorunlar hakkında yakınıp durarak çözülecek şeyler değil. Türk gençliği ülkesindeki tüm sorunlara karşı TLB’de ve TGB’de görevler alarak mücadeleye katılıyorlar.” dedi. 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.