KORUNCUK DOSTLARI İFTAR DAVETİNDE BULUŞTU « World Turk

13 Temmuz 2024 - 14:16

KORUNCUK DOSTLARI İFTAR DAVETİNDE BULUŞTU

resmin alt tagı
KORUNCUK DOSTLARI İFTAR   DAVETİNDE BULUŞTU
Son Güncelleme :

18 Mart 2024 - 22:48

37 views

Koruncuk Vakfı destekçileri, Ramazan ayının bolluk ve bereketini çoğaltmak için iftar yemeğinde bir araya geldi. Kız çocuklarını desteklemek için iftar yemeğinde buluşan Koruncuk Dostları arasında sivil toplum kuruluşlarından ve kurumlardan temsilciler de yer aldı.

Koruncuk Vakfı, Ramazan ayının birlik beraberlik atmosferini yaşamak ve dayanışma ruhunu pekiştirmek amacıyla 17 Mart Pazar akşamı Wyndham Grand Kalamış Marina Otel’de destekçileriyle bir araya geldi.

Bu anlamlı akşamda, Koruncuk Vakfı kız çocuklarına ve topluma yönelik sosyal sorumluluk projelerine destek veren iş dünyasının önde gelen temsilcilerinden Arçelikliler Derneği Başkanı Mehmet Ali Neyzi ve Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şükrü Tekbaş da vardı.

Koruncuk Vakfı’nın Yönetim kurulu başkanı Av. Dr. Figen Z. Samuray, iftar davetinde yaptığı konuşmada, “1979 yılından bugüne yarınlarımızın en büyük teminatı olan çocuklarımızı; ayakları yere basan, üreten, bilime inanan, sanatın değerini bilen bireyler olabilmeleri için gelişimlerine destek olmaktan hiç yorulmadık. Vakfımızın çalışmalarıyla da kızlarımızın özgüvenli, cesur ve kendi ayakları üzerinde durabilen genç kadınlar olması için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

İftar davetinden toplanan gelir ile Koruncukköylerde yaşayan kız çocuklarının eğitim hayatı ve temel ihtiyaçlarına yönelik projeler desteklenecek.

Koruncuk Vakfı Hakkında

Koruncuk Vakfı; çocukların, hangi sosyo – ekonomik koşulda olursa olsun haklarına eriştiği, sevgi ve güvenle büyüdüğü, eğitimlerine kesintisiz devam edebildiği ve katma değer yaratabildiği bir topluma hizmet etmek amacıyla çalışıyor. Koruncuk Vakfı geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarını, kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplum içinde yer almaları konusunda güçlendiriyor. Yürüttüğü faaliyetlerde çocuğun yüksek yararını esas alan Vakıf, kız çocuklarına ortaokuldan üniversiteye kadar Koruncukköy’lerde barınma ve bakım hizmeti veriyor, sanat, kültürel ve sportif faaliyetler yoluyla onların sosyo – kültürel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Psiko – sosyal gelişimlerine sağladığı olumlu etkiler nedeniyle, çocukları aileleri ile birlikte güçlendirmeyi ilke edinen Koruncuk Vakfı, bu amaçla aile odaklı çalışmalar yürütüyor. Vakıf çatısı altında büyüyen 18 yaşını doldurmuş genç kızlara ise tercihleri doğrultusunda yükseköğrenimleri veya mesleki gelişimleri boyunca destek olmaya devam ediyor. Vakıf ayrıca, sosyal hizmet model ve çalışmaların ulusal düzeyde yaygınlaştırılmasına, bu yolla çocuk hakları konusunda toplum farkındalığının artırılmasına yönelik çalışmalar yapıyor. Yirmiden fazla STK’yı bir araya getirerek kurduğu Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu ile çocuk haklarının korunması ve bu haklara erişimdeki risklerin azaltılması için çalışıyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.