Dr. KASAPOĞLU ULUSLARARASI DOPİNG TOPLANTISI İÇİN MONTREAL’DE « World Turk

14 Temmuz 2024 - 07:14

Dr. KASAPOĞLU ULUSLARARASI DOPİNG TOPLANTISI İÇİN MONTREAL’DE

resmin alt tagı
Dr. KASAPOĞLU ULUSLARARASI DOPİNG TOPLANTISI İÇİN MONTREAL’DE
Son Güncelleme :

16 Kasım 2023 - 18:38

73 views

WADA (Dünya Dopingle Mücadele Ajansı) Mütevelli Heyeti Toplantısı bu yıl 17 Kasım’da Kanada-Montreal’de düzenleniyor.
Toplantıya WADA Mütevelli Heyeti Üyesi, Önceki Dönem Gençlik ve Spor Bakanı Türkiye Cumhuriyeti 28. Dönem İzmir Milletvekili, Doç. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Konseyi’nin tek kamu otoritesi olarak Türkiye’yi temsilen katılıyor.
Gündemde şu maddeler var: WADA Yönetişim Reformları Uygulamalarının güncellenmesi, 2024 yılı İcra Komitesi, Mütevelli Heyeti ve Daimî Komite üyelerinin onaylanması, WADA Etik Kurallarındaki Değişiklikler, WADA Çıkar Çatışması Politikasının Kabulü, WADA 2022 Faaliyet/Yıllık Raporunun ve 2024 Bütçesinin Onaylanması…
Toplantıda ayrıca, İnsan Hakları Etki Değerlendirmesi Raporu sunulurken, 2025-2029 Stratejik Plan Süreç Güncellemesi ve Dünya Dopingle Mücadele Programı Güncelleme çalışmaları da ele alınacak.
Kasapoğlu, Dünya Dopingle Mücadele Ajansının (WADA) Mütevelli Heyetinde 1 Ocak 2022’den beri çalışmalara katılıyor.
Spor hareketi ve kamu otoritelerinin temsil edildiği 42 üyeden oluşan Mütevelli Heyeti, WADA’nın en yüksek politika yapıcı organı. Mütevelli Heyeti, WADA’nın yönetim ve yürütme işlerini İcra Komitesine havale ediyor. Buna göre, İcra Komitesi önemli faaliyetlerin yerine getirilmesi ve değerlerin yönetimi ile ilgili kararlar için Mütevelli Heyetine tavsiyelerde bulunuyor.
Montreal’e hareketinde önce bir açıklama yapan Kasapoğlu, “Türkiye dopingle mücadele noktasında ulusal ve uluslararası platformlarda büyük katkılar ortaya koymuştur. Türkiye olarak bundan sonra da dopingle mücadelenin en güçlü aktörlerinden biri olarak, dopinge karşı çaba ve işbirliklerine devam edeceğiz. ” şeklinde konuştu

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.