DEGİAD’DAN TARİHİ ZİRVE « World Turk

22 Haziran 2024 - 02:45

DEGİAD’DAN TARİHİ ZİRVE

DEGİAD’DAN TARİHİ ZİRVE
Son Güncelleme :

12 Ekim 2022 - 22:10

96 views

DEGİAD; 15 Ekim Cumartesi günü, GEN Türkiye ve HABİTAT Derneği ortaklığıyla Denizli Girişimcilik Zirvesi’ni düzenliyor. TÜSİAD, TÜRKONFED ve KAGİDER gibi önemli sivil toplum kuruluşlarının da paydaş olarak yer alacağı zirve Merkezefendi Kültür Merkezinde gerçekleşecek.
DEGİAD; Nevzat Aydın ve Ali Sabancı gibi girişimcilik ekosisteminin önemli isimleri ile TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez, KAGİDER Başkanı Emine Erdem gibi birçok değerli konuşmacıyı da Denizli iş dünyası ile bir araya getirecek.
GEN çatısı altındaki Dünyada üçüncü, Türkiye’de ise ilk merkez olacak olan “GEN Campus Denizli”nin de Degiad Binası içerisinde açılış töreni yapılacak.

Sivil toplum dünyasının önemli isimleri bir araya gelecek
“GEN Campus Denizli”nin açılış töreninde DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, GEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Aydın, HABİTAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, ve GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Mersin konuşmalarını yapacak.
Açılış töreni sonrasında Zirve; girişimcilik, sivil toplum ve dijital dönüşüm dünyasının önde gelen temsilcilerinin deneyimlerini aktaracağı oturumlar ile devam edecek.

“Türkiye’nin önde gelen isimlerini Denizli’de yatırımcılarla ve girişimcilerle buluşturacağız”
DEGİAD Başkanı Hakan Urhan da şu açıklamayı yaptı: “Denizli Genç İş İnsanları Derneği olarak bu yönetim dönemimizde odağımıza ‘Girişimcilik’ konusunu aldık. Girişimcilik ekosistemi üzerinde çalışırken yolumuz bu konuda dünyada ve Türkiye’de çok önemli bir etkiye sahip olan GEN ile kesişti. Türkiye’deki ilk ve dünyadaki üçüncü GEN Campus’ü DEGİAD yönetim binamız içinde açacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Aynı gün düzenlenecek olan Denizli Girişimcilik Zirvesi ile de bu alanda çok önemli tecrübeye sahip Türkiye’nin önde gelen isimlerini Denizli’de yatırımcılarla ve girişimcilerle buluşturacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ulusal boyutta yapılacak bu etkinliğe tüm ilgili paydaşlarımızı ve iş insanlarını bekliyoruz. DEGİAD olarak, Denizli’nin adını ulusal seviyede duyurmaya ve ses getirecek aktiviteler yapmaya devam edeceğiz.”

“GEN Campus Denizli” Türkiye’deki ilk, Dünyadaki üçüncü merkez olacak
GEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Aydın konuya ilişkin şunları söyledi: Hem fiziksel hem de online ortamda ülkemizin önde gelen kurum ve kuruluşları, üniversiteleri, STK’ları ile girişimcilik ekosistemimize katkı sağlayacak etkinlikler planlamayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda düzenleyeceğimiz Denizli Girişimcilik Zirvesi’nde girişimcilik ekosisteminin önemli aktörlerini bir araya getirirken, GEN bünyesinde hizmet veren dünyadaki üçüncü merkez olacak “GEN Campus Denizli”nin açılışını yapacak olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Tüm girişimcilerimizi Denizli’ye bekliyoruz.”

“GEN Campus Denizli” ekosisteme büyük katkı sağlayacak
Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve GEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezai Hazır ise şu değerlendirmede bulundu: “2020 yılında Habitat Derneği idari yönetiminde kurulan GEN Türkiye olarak, ülkemiz girişimcilik ekosistemine tüm gücümüzle katkı sağlamak için Türkiye’nin önemli STK’larının ortaklığında Denizli Girişimcilik Zirvesi’ni düzenliyoruz. İnanıyoruz ki zirve öncesinde açılışını yapacağımız “GEN Campus Denizli”, düzenlenecek etkinliklerle girişimcilik ve iş dünyasının deneyimli isimlerinin bilgi ve tecrübelerinin girişimcilerimize aktarılmasına aracı olacak.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.