BELEDİYEDEN SİNPAŞ KIZILBÜK’E YAPI TATİL MÜHÜRÜ « World Turk

24 Mayıs 2024 - 11:18

BELEDİYEDEN SİNPAŞ KIZILBÜK’E YAPI TATİL MÜHÜRÜ

BELEDİYEDEN SİNPAŞ KIZILBÜK’E YAPI TATİL MÜHÜRÜ
Son Güncelleme :

09 Ağustos 2022 - 11:45

62 views


Ülke gündemine oturan Marmaris İçmeler’deki; 205 odalı Otel ve 1407 odalı Devremülk Konut inşaatı, Muğla 3. İdare Mahkemesi’nin “ÇED Raporu Gereklidir.” Kararı sonrasında, Marmaris Belediyesi yetkilileri tarafından bugün (08 Ağustos 2022) yine Marmaris Belediyesince verilen inşaat ruhsatı yok sayılarak, Yapı Tatil Tutanağı düzenlendi ve mühürlendi.


Marmaris belediyesinden Sinpaş Kızılbük İnşaatına yapılan işlemle ilgili açıklamada: “Bilindiği üzere İlçemiz İçmeler Mahallesi, Kızılkum Mevkii, 2518 parsel numaralı taşınmaz üzerinde Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından yapılması planlanan Marmaris KızılbükResort Otel ve Devremülk projesi ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Gerekli Değildir Kararına karşı ilgililer tarafından Muğla Valiliğine karşı açılan davada 07.07.2022 tarih ve 2021/1000 Esas; 2022/1046 Karar sayılı Muğla 3. İdare Mahkemesinin kararı ile iptal kararı verilmiştir.
ÇED Gerekli Değildir kararının iptaline ilişkin Mahkeme kararı davacılar vekili tarafından 04.08.2022 tarihinde Belediyemize iletilmiştir.
Konuya muttali olunması üzerine, Belediyemizce ivedilikle taşınmaza gidilerek ilgili yasal mevzuat uyarınca o andaki inşaat durumu tespit edilmiş, 3194 sayılı İmar Kanunu 32. maddesi uyarınca yapı tatil zaptı tanzim edilerek inşaat durdurulmuş ve faaliyete son verilmiştir. İnşaat alanında bulunan çalışanlar alan dışına çıkartılmıştır.
Belediyemiz bünyesinde konu ile ilgili iş ve işlemlere hukuki sürece uyarlı olarak devam edilmektedir.” denildi. Ata SEVGİ AjansCANKA
HABERİN VİDEOSU (Lütfen Kanalımıza Abone Olun)
https://youtu.be/1q08FsY3zAg

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.