BAŞKAN ÇELİK “ÖTEKİ YARIMIZ KADINLARIMIZIN, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLARIM” « World Turk

12 Temmuz 2024 - 10:40

BAŞKAN ÇELİK “ÖTEKİ YARIMIZ KADINLARIMIZIN, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLARIM”

resmin alt tagı
<strong>BAŞKAN ÇELİK “ÖTEKİ YARIMIZ KADINLARIMIZIN, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLARIM”</strong>
Son Güncelleme :

07 Mart 2023 - 15:03

52 views

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımlayarak Kadınlar Günü’nü kutladı. Başkan Çelik “Hayatın estetik anlamının, fedakârlığın, karşılıksız sevginin kaynağı ve varlık sebebimiz, öteki yarımız kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, selam ve sevgilerimi sunarım.”  dedi.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Çelik mesajında şöyle dedi; “Dünya Kadınlar Günü, çalışan kadınların haklarının dile getirilmesi amacıyla dünyanın gündemine kazandırılmış bir gün olmakla birlikte şimdilerde tüm kadınların toplumdaki haklı yerini alması için değerlendirilmeye çalışılmakta. Bu bir günde kadınların toplumsal sorunlarını gidermek ve hak ihlallerini önlemek mümkün olmasa da, bu günü bu konuda yaptıklarımızın ve geldiğimiz noktanın bir muhasebe günü olarak değerlendirmeliyiz. Beynimizin bütün hücrelerinde ve hayatımızın her yerinde kızımız, kız kardeşimiz, eşimiz, annemiz, teyzemiz, halamız, büyükannemiz olarak muazzam dokunuşları olan ve insanın öteki yarısı, sosyal yapının olmazsa olmazı, hayata estetik kazandıran varlık konumundaki kadın, erkeğe Allah’ın emanetidir. Batı medeniyeti, doğu medeniyeti demeden bir gerçeğin altını çizmeliyiz; ‘Ülkemizde kadına yapılan muameleler sebebiyle toplumsal varlığımızın altı oyuluyor, toplumun temeli olan aile dinamitleniyor.’ Gün geçmiyor ki medyada kadına karşı şiddet ve cinayet haberleri yer almasın. Bu çürümüşlüğü, kokuşmuşluğu resmeden; beyni ele geçirilmiş, geçmişini bilmeyen, kültürünü ve atasını tanımayan ve insan ötesi bir varlığa dönüşen bu mankurtlar nereden geldiler? Şurası muhakkak ki uzaydan ya da başka milletlerden gelmediler. Biz nerede hata yapıyoruz, nasıl bir ortam hazırlıyoruz ki azalmak yerine çoğalıyorlar? Toplumun her ferdi her kurum ve kuruluş bu bataktan çıkış yollarını açmak için seferber olmalı. Cezaların ve güvenlik tedbirlerinin arttırılmasının yetersiz kaldığı bu ortamda kaynağı; yaşamın her alanındaki eksik eğitimin, kültürsüzlüğün, milyonlar içindeki yalnızlaşmanın ve yozlaşmanın ortadan kaldırılması için tün sivil toplum, meslek örgütleri ve kamu birlik içinde hareket etmeli.  Yerel hizmetlerden sorumlu bir kuruluş olan Şehzadeler Belediyesi, kreş, spor, danışmanlık, pazar, istihdam, eğitim, sosyal yardım hizmetleriyle kadınımızın yanında olup bu konudaki hizmetlerin arttırılması noktasında tüm sivil toplum, meslek örgütleri ve kamu kurumlarıyla işbirliği içinde hareket etmeyi, kadınımızın toplumsal huzuru için gerekli görmekte ve kadın dostu bir belediye olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Hayatın estetik anlamının, fedakârlığın, karşılıksız sevginin kaynağı ve varlık sebebimiz, öteki yarımız kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, selam ve sevgilerimi sunarım.”  

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.