BİLAL SAYGILI: ‘SAHADAN EL ÇEKMEDEN DEVAM’ « World Turk

23 Mayıs 2024 - 15:49

BİLAL SAYGILI: ‘SAHADAN EL ÇEKMEDEN DEVAM’

BİLAL SAYGILI: ‘SAHADAN EL ÇEKMEDEN DEVAM’
Son Güncelleme :

17 Nisan 2024 - 20:29

24 views

Cumhur İttifakı Grubu; 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından Büyükşehir Belediye Meclisi ilk oturumu öncesinde, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı ve MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’in de katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi.

Meclis üyeleriyle yaptığı toplantının ardından bir açıklama yapan Saygılı, İzmir halkının kendilerine verdiği muhalefet etme yetki ve sorumluluğuna ilişkin takvimin başladığını belirtip, “Tüm belediye başkanları için kum saati ters döndü ve işlemeye başladı. Büyükşehir başta olmak üzere, 30 ilçede, meclislerde aktif rol oynayacak, İzmir’in ve halkın yararını gözeteceğiz. Doğru işlerin önünü açacak; yanlışa dur demeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘İZMİR’İN ÇIKARI İÇİN OY BİRLİĞİNDEN KAÇMAYIZ’

“Her zaman olduğu gibi önerilerimiz de olacak eleştirilerimiz de” diyen Saygılı, bugüne kadar olduğu gibi İzmir’in çıkarına olan, halkın çıkarına olan işlerin onayında, oy birliğinden kaçmayacaklarını vurguladı. Saygılı, şunları söyledi: “Meclisler, şehrin geleceğini şekillendiren adımların onaylandığı, önünün açıldığı organlardır. Vatandaşlarımızın yaşadığı şehirdeki yaşamsal konforunu dizayn eder. İzmir halkının seçimiyle oluşan bu yapıların işleyişinde bugüne kadar köstek değil, itici güç olmaya gayret ettik. Bundan sonra da öyle olacak. Halkımızın bize verdiği görevi sonuna kadar samimiyet ve doğrulukla yerine getireceğiz. 5 yıl hiç de uzun bir zaman değil. Hepimiz biliyoruz ki göz açıp kapatıncaya kadar geçecek. Nasıl, verdikleri sözleri tutmakla yükümlü bir yerel iktidar varsa; onu takip etmek, denetlemek ve uyarmakla yükümlü de bir muhalefet var. O da biziz. Bu tablonun matematiği budur” dedi.

‘BELEDİYENİN ÖNÜNÜ AÇARAK İŞİNİ KOLAYLAŞTIRDIK’

AK Parti’nin her dönem olduğu gibi, geçen dönem de İzmir’in önemli yatırımlarının önünü açtığını hatırlatan Saygılı, şu ifadeleri kullandı: “’İzmir’i cezalandırıyorlar’ söylemleri, algı operasyonları ömrünü tamamlamıştır. Geçen dönemde de önemli yatırımların önünü açacak her türlü desteği verdik. Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ’a ettikleri teşekkürü kamuoyu unutmadı. Biz de unutturmayacağız. Buca Metrosu’nun yatırım programına aldırdığımızı, Çiğli tramvayı, Özkanlar Pazar Yeri, Çiğli Arıtma Tesisi’nin 4’üncü ünitesi gibi birçok önemli projede İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin önünü açarak işini kolaylaştırdık ve desteğimizi İzmirliler de biliyor. Yine İzmir milletvekillerimizin her biri, geçmişte olduğu gibi İzmir’in sorunlarını ve yatırımlarını yakından takip edip; sorunların çözümü, yatırımların gelmesi için Ankara’da, İzmirli hemşehrilerimizin gözü, kulağı, sesi olmaya devam edecek. Yeni bir döneme giriyoruz. Elbette tutumumuz değişmeyecek. Elbette İzmir için vereceğimiz destekler son bulmayacak. Elbette, söz verilenleri takip edecek, yarım kalmış, ilerlemeyen, sonlandırılmayan yatırımları izleyeceğiz. Tüm bunları İzmir halkının bize verdiği yetkiyle yapacağız.”

‘SAHADAN EL ÇEKMEDEN DEVAM’

Tüm ilçe teşkilatlarının sahadan el çekmeden insanlara dokunmaya devam edeceğini, meclis üyelerinin de halkla yerel yönetimler arasında köprü olması gerektiğini söyleyen Saygılı, “Bir yandan kendi terazimizi kurarak, eksiklerimizi görecek; bir yandan da İzmirlilerin bize verdiği yetkiyi 30 ilçede sonuna kadar kullanarak onların sesi olacağız. AK Parti’nin 23 yıllık hizmet yolculuğunun, iktidarının temelinde kendini milletin üstünde görmemek vardır, yenilenmek vardır, vazgeçmemek vardır. Her birimiz yeni dönemin emektarları, fedakarları olmak için hazırız” diye konuştu

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.